SORUN: Hata İletisi: 403.7 Yasak: İstemci Sertifikası Gereklidir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 186812 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Tüm kullanıcıların Microsoft Windows Server 2008 üzerinde çalışan Microsoft Internet Information Services (IIS) 7.0 sürümüne yükseltme yapmaları önerilir. IIS 7.0, Web altyapı güvenliğini önemli ölçüde artırır. IIS güvenliğiyle ilgili konular hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/technet/security/prodtech/IIS.mspx
IIS 7.0 hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.iis.NET/default.aspx?tabid=1
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Gerektiren bir Web sitesi ile iletişim kurmaya çalıştığınızda istemci kimlik doğrulaması, aşağıdaki hata iletilerini alabilirsiniz:
HTTP Hatası 403
403.7 Yasak: İstemci sertifikası gereklidir

Neden

Bu hata, erişmeye çalıştığınız kaynak tarayıcınız bir istemciye sahip olmasını gerektirir oluşur Güvenli Yuva Katmanı (SSL) sertifikası Sunucu tanır. Bu, geçerli bir kullanıcı olarak kimlik doğrulaması için kullanılır. Kaynak. Geçerli bir istemci sertifikası edinmek için Web sunucusunun yöneticisine başvurun.

Bu sorunun birkaç olası nedeni vardır:
 • Verme sunucusu istemci sertifikasının Kök sertifika (sertifika yetkilisi sertifikası) olan bilgisayar üzerinde yüklü değil IIS çalıştıran.

  - veya -
 • İstemci sertifikasının süresi dolmuş durumda veya etkin zaman değiştirilmediğinden ulaştı.

  - veya -
 • İstemci sertifikası iptal edilmiş durumda.

Çözüm

Sorununuzun nedenine bağlı olarak, aşağıdakilerden birini deneyin: çözünürlük:
 • Sunucu üzerinde bir tarayıcı kök sunucu sertifikasını yükle $$$$ Inetsrv içinde bulunan Iisca.exe komut satırı yardımcı programını çalıştırın Dizin.
 • İstemci sertifika geçerlilik tarihi denetleyin ve emin olun Tarih ve saat geldi. Bitiş tarihini gözden geçirin ve emin olun Sertifika süresi sona ermedi.
 • Sertifika sürenizin dolup dolmadığını görmek için sertifika yetkilinize başvurun.

Daha fazla bilgi

Microsoft Internet Explorer 4.0 ve IIS 4.0 kök sertifikalarını kayıt defterinin farklı konumlarında saklar. Iisca.exe yardımcı programı iki kök sertifika deposunu eşitler.

Özellikler

Makale numarası: 186812 - Last Review: 8 Mayıs 2013 Çarşamba - Gözden geçirme: 5.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Internet Information Server 3.0
Anahtar Kelimeler: 
kbprb kbprod2web kbmt KB186812 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 186812

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com