Kayıt Tarayıcı kayıt algılamak devam ediyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 186909 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Windows başladığında, Kayıt Defteri Denetleyicisi aracı, aşağıdaki iletiyi görüntüleyebilir:
Windows kayıt defteri zarar görmüş. Windows yeniden başlatın ve sorunu gidermeye çalışın.

Tamam'ı tıklattığınızda, Windows yeniden başladığında, aynı ileti alabilirsiniz.

Gerçek mod sürümüne (Scanreg.exe) kayıt defteri denetleyicisi komut isteminde çalışan kayıt defteri zarar görmüş algılamaz ve Windows Millennium Edition (Me) gerçek mod Scanreg.exe desteklemiyor unutmayın.

Neden

Bu sorun, bilgisayarınızda bozuk bellek varsa oluşabilir. Bir bozuk bellek yongası, kayıt defterindeki bellek zarar verebilir. Windows tabanlı (veya korumalı mod) sürümü (Scanregw.exe) kayıt defteri denetleyicisi kayıt defterinde bozuk bellek tarar.

Bu sorun oluştuğunda, kayıt defteri bellekte bozuktur ve kayıt defterinin gerçek kipte Scanreg.exe, bilgisayarın bir sonraki yeniden başlatılışında çalıştırılan böylece bozuk olarak işaretler Scanregw.exe algılar. Arızalı bellek gerçek kipte kullanılır ve Windows'un normal şekilde başlamasına izin verebilir, herhangi bir zarara Scanreg.exe algılayamayabilir.

Çözüm

Bozuk bellek yongaları, soruna neden olmadığını belirlemek için kullanabileceğiniz iki yöntem vardır:

Yöntem 1

Kaldırın veya sorunun giderilip giderilmediğini görmek için bilgisayardaki bellek yongaları değiştirin.

Yöntem 2

Windows'un kullandığı bellek miktarını sınırlayarak deneyin. Kullandığı bellek miktarını sınırlayarak sorunu giderirse, sorun bozuk bellek bir yongadır. Windows bellek miktarını sınırlamak için kullandığı için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Windows'u Güvenli Mod'da yeniden başlatın. Bunu yapmak için <a0></a0>, bilgisayarınızı yeniden başlatın, basın ve Windows 98 Başlangıç menüsü görüntülenene kadar CTRL tuşunu basılı tutun ve sonra Güvenli Mod'u seçin.
 2. Başlat'ı tıklatın, Programlar'a, Donatılar'ın üzerine gelin, sistem'i işaretleyin, Araçlar ve Sistem Bilgileri'ni tıklatın.
 3. Araçlar menüsünde, sistem yapılandırma yardımcı programı'nı tıklatın.
 4. Genel sekmesinde, Gelişmiş'i tıklatın.
 5. Limit bellek to <n>MB onay kutusunu tıklatıp seçin ve değeri 16 megabayt (MB) ayarlayın.

  Not: 16 MB'DEN az bellek sınırlama Windows'un yüklenmesini engelleyebilir. Windows'u normal olarak yapamıyorsanız, Windows'u güvenli modda başlatın ve sonra tuşuna basarak ve başlatma süresince ÜST KRKT tuşunu basılı tutarak bu seçeneği devre dışı bırakın.
 6. Tamam'ı tıklatın ve sonra Tamam'ı tıklatın.
 7. Bilgisayarınızı her zamanki gibi yeniden başlatın.


Bellek sorunlarını giderme hakkında daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri bakın:
134503 MAKALEYI KIMLIĞI:
BAŞLıK: Hatalı bellek eşlik hata iletileri belirtin (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı ingilizce olan içeriğe işaret edebilir.

142546 MAKALEYI KIMLIĞI:
BAŞLıK: nasıl bir RAM sürücü bellek sorunlarını gidermek için kullanılır

Durum

Bu davranış tasarım yüzündendir.

Daha fazla bilgi

Böylece, başlangıçta otomatik olarak çalışmaz, kayıt defteri denetleyicisi devre dışı bırakabilirsiniz. Kayıt Defteri Denetleyicisi devre dışı bırakmak için aşağıdaki adımları kullanın.

UYARı: Microsoft, kayıt defteri denetleyicisi devre dışı bırakılması önermez. Bu araç, bilgisayarınızın kullanılamamasına neden olabilir ve sorunlara karşı otomatik olarak korur. Bu makalede açıklanan belirti Dilek olarak tanımlanan adreslenmiş ve daha büyük bir sorun olabilir.
 1. Windows'u Güvenli Mod'da yeniden başlatın. Bunu yapmak için <a0></a0>, bilgisayarınızı yeniden başlatın, basın ve Windows 98 Başlangıç menüsü görüntülenene kadar CTRL tuşunu basılı tutun ve sonra Güvenli Mod'u seçin.
 2. Başlat'ı tıklatın, Programlar'a, Donatılar'ın üzerine gelin, sistem'i işaretleyin, Araçlar ve Sistem Bilgileri'ni tıklatın.
 3. Araçlar menüsünde, sistem yapılandırma yardımcı programı'nı tıklatın.
 4. Başlangıç sekmesini tıklatın.
 5. ScanRegistry onay kutusunu tıklatıp temizleyin.
 6. Tamam'ı tıklatın.
 7. Windows'u normal olarak yeniden başlatın.
Her iki bir Windows tabanlı (korumalı mod) kayıt defteri Denetleyicisi'ni oluşur ve MS-DOS'A tabanlı (gerçek kip) sürümü aracı. Windows tabanlı sürümü (Scanregw.exe), kayıt defteri zarar görmüş ve boş veri yapıları (anahtarlar silindi olarak işaretlendi) için tarar ve her günün başlangıç yapılandırma dosyalarını yedekler. Kayıt defteri zarar görmüş algılanırsa, araç gerçek kipte aracını başlatmak için kayıt defteri zarar görmüş bir bayrak ayarlar ve bilgisayarı yeniden başlatmanız istenir. Kayıt, birden çok 500 KB boş veri yapılarının içeriyorsa, kayıt defterindeki en iyi duruma getirme bayrağı ayarlanmış ve gerçek kipte aracını, bilgisayar kayıt defterinin en iyi duruma getirmek için başlattığında çağrılır.

Gerçek kipte aracının (Scanreg.exe), başlangıçta hasar ya da en iyi duruma getirme için kayıt defteri bayrağı ayarlandığında çalıştırılır. Zarar bayrağı ayarlandı, Scanreg.exe kayıt defteri hasar tarar ve en son kaydedilen yedekleme kümesinin otomatik olarak yükler. Yedek bir geçici dosyaya ayıklanabilir ve onu geçerli dosyalarının yerine yenilerini koyar, önce zarar için taranan. Yedekleme bozuksa, sonraki en son yedeklemenin geri yüklenir. Yedek kalırsa, kayıt defterinde hatalar ve boş veri yapıları yeniden olu?turma tarafından zararı düzeltmek Scanreg.exe çalışır. En iyi duruma getirme bayrağı ayarlandı, ancak tüm her boş veri yapısı için 4 KB yer tutucu kaldırarak kayıt sıkıştırılır. Bu duruma getirilmiştir, kayıt defterini yeniden değil; geçerli kayıt içinde yer tutucu olarak sunmak için 4 KB kalır.

Kayıt Defteri Denetleyicisi aracı hakkında ek bilgi için lütfen aşağıdaki Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri bakın:
183887 MAKALEYI KIMLIĞI:
: BAŞLıK Windows Kayıt Defteri Denetleyicisi aracının (Scanreg.exe) açıklaması

183603 MAKALEYI KIMLIĞI:
BAŞLıK: Nasıl Kayıt Defteri Denetleyicisi aracı Ayarları Özelleştir

184023 MAKALEYI KIMLIĞI:
BAŞLıK: Kayıt Defteri Denetleyicisi aracının komut satırı anahtarları

Özellikler

Makale numarası: 186909 - Last Review: 23 Ocak 2007 Salı - Gözden geçirme: 1.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 98 Standard Edition
 • Microsoft Windows Millennium Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhardware kbprb KB186909 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:186909

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com