OLEXP: Nasıl iletileri süzme için Gelen Kutusu Yardımcısı'nı yapılandırma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 187298 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Microsoft Outlook Express ve Microsoft Outlook e-posta istemcileri arasındaki farklar hakkında bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
257824OL2000: Değişiklikleri Outlook ve Outlook Express
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, Microsoft Outlook Express gelen süzmek için Yardımcısı yapılandırma ve istenmeyen iletileri de dahil olmak üzere, sıralama e-posta iletileri açıklanır.

Daha fazla bilgi

Outlook Express gelen e-posta iletilerini süzme ve sıralama kurallarını teslimi bağlantılar gibi istenmeyen iletileri de dahil olmak üzere, belirli ölçütleri karşılayan gelen iletileri engellemek için kullanılacak Yardımcısı yapılandırabilirsiniz. Istenmeyen e-posta iletileri Gelen Kutusu'na teslim edilmesini önlemek için <a0></a0>, kuralları istenmeyen iletileri varsa, ortak ölçütler temel gerekir. Daha sonra bu iletileri, sunucudan yüklenen almamayı seçebilirsiniz, iletiler gelen kutusu dışındaki bir klasöre taşınan veya iletiler sunucudan silinir.

Gelen Kutusu Yardımcısı kuralları oluşturma

Gelen Kutusu Yardımcısı kuralları oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Araçlar menüsünden Gelen Kutusu Yardımcısı'nı tıklatın.
 2. Ekle'yi tıklatın ve sonra "Ne zaman aşağıdaki ölçütü bir ileti geldiğinde." altında uygun metni yazın. Istenmeyen iletileri için ortak olan ölçütlerle eşleşen konu satırında.

  Not: Tüm alanları olarak kullanılabilir. Örneğin, konu satırında "Boş" sözcüğü yazın. Istenmeyen iletileri için genel olan diğer "Money oluştur" veya "sunma" sözcüklerdir. Bilgi Kime satırına girerseniz, e-posta adını girmeniz gerekir, bir kolay ad giremezsiniz.
 3. Seçmek için tıklatın "aşağıdaki eylemi gerçekleştirme" altındaki uygun onay kutusunu işaretleyin ve gerekirse, eylem için bir klasör veya e-posta adresi seçin.
 4. Tamam'ı tıklatın.
 5. Kural, şimdi Gelen Kutusu Yardımcısı ' görünür. Outlook Express'e dönmek için Tamam'ı tıklatın.
 6. Ek kurallar oluşturmak için 2-4 arasındaki adımları yineleyin.
 7. Veya bir kural alçaltabilirsiniz hakkında bilgi için kuralı tıklatın ve istediğiniz konuma yukarı veya aşağı'yı tıklatın.
Not:, Aynı zamanda ınternet servis sağlayıcınız (ıSS) ıSS istenmeyen iletileri posta sunucunuz teslim engel olabilir, görmek için başvurabilirsiniz.

Outlook Express'teki Gelen Kutusu Yardımcısı hakkında bilgi için Yardım menüsünden Yardım konuları'nı tıklatın, dizin sekmesini tıklatın, "Gelen Kutusu Yardımcısı" (tırnak işaretleri olmadan) yazın, "Gelen Kutusu Yardımcısı" konusunu tıklatın ve sonra Görüntüle'yi tıklatın.

ınternet posta erişim Protokolü (IMAP) tabanlı bir posta hesabıyla Gelen Kutusu Yardımcısı'nı kullanma hakkında ek bilgi için lütfen Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:
169616OE: Gelen Kutusu Yardımcısı kuralları IMAP hesapları ile çalışmıyor
Gelen Kutusu Yardımcısı hakkında ek bilgi için lütfen aşağıdaki Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri bakın:
169063OE: Gelen Kutusu Yardımcısı kural içinde ayrı sözcükler olarak görünen adres
169615OE: Gelen Kutusu Yardımcısı karakterleri genişletilmiş kullanarak sıralama.
169914OE: Gelen Kutusu Yardımcısı kuralları Outlook Express'te uygulandı.

Özellikler

Makale numarası: 187298 - Last Review: 23 Ocak 2007 Salı - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Outlook Express 4.01
 • Microsoft Outlook Express 4.0
 • Microsoft Outlook Express 4.01
 • Microsoft Outlook Express 4.0
 • Microsoft Outlook Express 4.01
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto KB187298 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:187298
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com