Windows'ta hızlı kapatma nasıl devre dışı bırakılır (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 187607 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bu makalede, Windows 98'de hızlı kapatma özelliğini devre dışı bırakma.

Daha fazla bilgi

Microsoft Windows 95 veya Windows 98 aşağı'yı kapattığınızda, tüm aygıt sürücülerinin başlatılmamış var. Windows 98'de hızlı kapatma etkinleştirilmiş, aygıt sürücülerini başlatılmamış değildir. Bu daha hızlı bir kapatma olur. Hızlı kapatmayı, varsayılan olarak etkindir. Windows 98 Kapatma sorunlarını giderirken Hızlı kapatmayı devre dışı bırakmanın gerekli olabilir.

Hızlı kapatmayı devre dışı bırakmak için şu adımları izleyin:
  1. Başlat ' ı tıklatın, Programlar ' ın üzerine gidin, Donatılar ' ın üzerine gelin, Sistem Araçları ' nın üzerine gelin ve sonra Sistem bilgisi ' ni tıklatın.
  2. Araçlar menüsünde, Sistem Yapılandırma yardımcı programı ' nı tıklatın.
  3. Genel sekmesinde, Gelişmiş ' i tıklatın.
  4. Hızlı kapatmayı devre dışı bırak</a0> onay kutusunu seçin, Tamam ' ı tıklatın ve sonra Tamam ' ı tıklatın, bu seçeneği tıklatın.
  5. Bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyip istemediğiniz sorulduğunda, Evet ' i tıklatın.
Windows 98 değişiklikleri FastReboot 1 olan değer verisini 0 olarak aşağıdaki kayıt defteri anahtarının Hızlı kapatmayı devre dışı bırakma:
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Shutdown
Bilgisayarınızı kapatırken karşılaştığınız sorunlar bu makalede anlatılmamışsa, lütfen aşağıdaki Microsoft Web sitesine gidip Windows 98 kapatılırken karşılaşılan sorunlarla ilgili diğer makalelere bakın:
Click here to view a list of shutdown articles

Özellikler

Makale numarası: 187607 - Last Review: 23 Ocak 2007 Salı - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 98 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbhowto KB187607 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:187607

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com