Scanreg.exe Aracı /Fix veya /Restore ile Çalıştırıldığında "Bellek Yetersiz" Hatası

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 187680 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

/ Fix veya/restore anahtarı kullanarak, kayıt defteri Denetleyicisi'ni (Scanreg.exe) çalıştırdığınızda bir "yetersiz bellek" hata iletisi alabilirsiniz. Scanreg.exe Windows Başlangıç sırasında kayıt defterinin bir kopyasını oluşturduğunda, bu hata iletisini de alabilirsiniz.

Neden

Bu hata iletisi, daha az 340 kilobayt (KB) geleneksel belleği boşaltmak varsa oluşabilir. / Fix veya/restore anahtarı ile fazlası 340 KB boş geleneksel bellek, zarar miktarına ve kayıt defterinin boyutunu bağlı olarak gerekebilecek Scanreg.exe kullandığınızda.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, birden fazla 340 KB boş geleneksel bellek miktarını artırın. Boş geleneksel bellek miktarını artırmak için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanabilirsiniz:
  • Komut istemini bilgisayarı yeniden başlatın. Bunu yapmak için <a0></a0>, bilgisayarınızı yeniden başlatın, sonra da basın ve Windows 98 Başlangıç menüsü görüntülendiğinde kadar CTRL tuşunu basılı tutun ve sonra da yalnızca komut istemi'ni seçin. Çalıştırın/Fix veya/restore anahtarı ile Scanreg.exe.
  • Autoexec.bat ve Config.sys dosyalarını yeniden adlandırın, bilgisayarınızı yeniden başlatın, basın ve Windows 98 Başlangıç menüsü görüntülenene kadar CTRL tuşunu basılı tutun ve sonra da yalnızca komut istemi'ni seçin. Daha sonra Scanreg.exe/Fix veya/restore anahtarı kullanarak çalıştırın. Scanreg.exe çalıştırdıktan Autoexec.bat ve Config.sys dosyalarınızın özgün adlarıyla yeniden adlandırın. Bir dosyayı yeniden adlandırma hakkında bilgi için Başlat'ı tıklatın, Yardım'ı tıklatın, dizin sekmesini tıklatın, yeniden adlandırma yazın ve sonra da "dosyaları yeniden adlandırma" konusunu çift tıklatın.
  • Tüm aygıtlar ve yerleşik programların sonlandır-ve-kal (TSR) üst belleğe yüklemek, bilgisayarı yeniden başlatın, basın ve Windows 98 Başlangıç menüsü görüntülenene kadar CTRL tuşunu basılı tutun ve sonra da yalnızca komut istemi'ni seçin. Daha sonra Scanreg.exe/Fix veya/restore anahtarı kullanarak çalıştırın.

    Aygıtları ve TSR üst belleğe yükleme hakkında daha fazla bilgi için lütfen Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:
    134399 MAKALEYI KIMLIĞI:
    BAŞLıK: Nasıl MS MS-DOS tabanlı programlar için geleneksel bellek Artır

Daha fazla bilgi

Yapılandırmanıza bağlı olarak geleneksel boş bellek, 320 KB ile/Fix veya/restore anahtarı ile Scanreg.exe çalıştırabilir olabilir.

Kayıt Defteri Denetleyicisi hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:
183887 MAKALEYI KIMLIĞI:
: BAŞLıK Windows Kayıt Defteri Denetleyicisi aracının (Scanreg.exe) açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 187680 - Last Review: 23 Ocak 2007 Salı - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 98 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kberrmsg kbprb KB187680 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:187680

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com