INF: Ako presunúť Tempdb na iné zariadenie

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 187824 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tempdb je predvolene hlavného zariadenia. Možno budete chcieť presunúť tempdb tak že býva úplne na inom zariadení. Tento článok vysvetľuje, ako sa premiestnite tempdb na iné zariadenie.

DALSIE INFORMACIE

Základný postup pri pohybe tempdb na iné zariadenie je najprv dať tempdb v pamäti RAM, potom uistite sa, že zariadenie, ktoré chcete dať mu je len predvolené zariadenie (a má aspoň 2 MB voľného miesta), a konečne prijať tempdb späť z pamäte RAM. Môžete to urobiť buď z SQL podniku Správca (SEM) GUI nástroj alebo vydávaním ISQL príkazy. Každá metóda je popísané nižšie.

Poznámka: Každá metóda popísaná tu zahŕňa kroky pre vytvorenie nového zariadenia na ktorých umiestniť tempdb. Však môžete použiť aj existujúce zariadenie, bez vytvorenia nového. Ak chcete použiť existujúce zariadenie, preskočte kroky v nasledujúcich postupov, ktoré sa zaoberajú vytvorenie nového zariadenie a postupujte zvyšku kroky. Tiež, ak sa rozhodnete použiť existujúce zariadenie, presvedčte sa, či má aspoň 2 MB voľného miesta pre tempdb keď sa presunie späť z pamäte RAM.

Pohyblivé Tempdb pomocou SQL Enterprise Manager

 1. Skontrolujte, či máte k dispozícii aktuálnu zálohu súboru Master.dat. Na to, vypnutie servera SQL Server a skopírujte Master.dat súbor na iné miesto.
 2. Štart SQL Enterprise Manager. Vytvoriť nové zariadenie pre tempdb robí takto:

  1. Kliknite pravým tlačidlom myši na zariadenia databáza priečinok a kliknite na položku nové zariadenie Kontextová ponuka. Prípadne môžete kliknúť zariadenia databáza na Spravovať ponuke a potom kliknite na tlačidlo panela s nástrojmi nové zariadenie.
  2. Do poľa Názov zadajte názov "TEMPDEVICE" (bez citát známky) a potom kliknite na možnosť predvolené zariadenie.
  3. V poli veľkosť zadajte počet megabajtov chcete váš nový zariadenie sa (napríklad typ 100 pre zariadenie 100 MB).
  4. Kliknite na tlačidlo vytvoriť teraz.
 3. Konfigurovať tempdb dočasne zdržiavať v pamäti RAM. Na tento účel vykonať nasledujúce kroky:

  1. Pravým tlačidlom myši kliknite na názov servera a v kontextovej ponuke kliknite na položku Konfigurovať. Alternatívne môžete v ponuke servera, ukážte na položku SQL Server, a potom kliknite na tlačidlo Konfigurovať.
  2. Kliknite na kartu Konfigurácia.
  3. Posuňte sa nadol až uvidíte "tempdb v pamäti RAM (MB)" Konfigurácia možnosť. V stĺpci aktuálny typ niekoľko megabajtov RAM na prideliť na tempdb (napríklad 2). To bude len dočasné. Kliknite na tlačidlo OK.
 4. Zabrániť hlavného zariadenia alebo iných zariadení predvolené zariadenie. Chcete urobiť, postupujte podľa nasledujúcich krokov:

  1. V priečinku zariadenia databáza dvakrát kapitán zariadenie alebo kliknite pravým tlačidlom myši na paneli nadradeného zariadenia a kliknite na upraviť na Kontextová ponuka. Prípadne môžete kliknúť zariadenia databáza na Spravovať menu, vyberte nadradený zariadenie a potom kliknite na upraviť zariadenie tlačidlo panela s nástrojmi.
  2. Kliknutím zrušte začiarknutie políčka Predvolené zariadenie a potom kliknite na tlačidlo zmeniť teraz.
  3. Pre akékoľvek iné predvolené zariadenie, ktoré môže mať, zopakujte kroky a b s výnimkou pre TEMPDEVICE vytvorili v kroku 2 tohto postupu.
 5. Vypínanie a reštartovanie služby SQL Server. Tempdb by mal byť teraz v pamäti RAM a nie na predlohy zariadenie.
 6. Prijať tempdb späť z pamäte RAM. Chcete urobiť, zopakujte krok 3 tohto postup, ale typu 0 v súčasných stĺpci pre „tempdb v pamäti RAM (MB) ” možnosti konfigurácie.
 7. Vypnite a reštartujte SQL Server znova. Pretože predlohy sa už predvolené zariadenie tempdb pôjde do vášho nového zariadenia, ktoré je zadané ako predvolené zariadenie (t. j. TEMPDEVICE).
 8. Po reštartovaní servera SQL Server, tempdb bude mať predvolené možnosti nastaviť a predvolená veľkosť 2 MB. Môžete zmeniť databázy tempdb možnosti a rozšíriť jeho veľkosť vykonaním nasledujúcich krokov:

  1. V priečinku databáz kliknite dvakrát na tempdb alebo kliknite pravým tlačidlom na tempdb a v kontextovej ponuke kliknite na položku Upraviť. Prípadne môžete kliknúť Databáz v ponuke spravovať vyberte tempdb a potom kliknite na položku Edit Tlačidlo panela s nástrojmi databázy.
  2. Na karte možnosti skontrolujte nasledujúce možnosti, (ktoré sú žiaduce vo väčšine prípadov) sú stanovené:

   • Kliknite na políčko do / hromadne kópia je zapnuté.
   • Truncate Log na kontrolný bod je zapnutá.
   • Jeden používateľ je vypnutá.
   • DBO použitie iba vypnutá.
  3. Na karte databáze v poli Veľkosť kliknite na tlačidlo Rozbaliť.
  4. V časti zariadenie dát, vyberte TEMPDEVICE.
  5. Do poľa veľkosť (MB) zadajte počet megabajtov pridali k tempdb. Napríklad, ak napíšete 8, dodáva 8 MB na tempdb, na celková veľkosť 10 MB.
  6. Kliknite na tlačidlo Rozbaliť teraz.
  Ďalšie informácie o zväčšení databázy nájdete v téme "Rozširovanie alebo zmenšujúcej databáz" tému v zdroji SQL Server Books Online.

Pohyblivé Tempdb pomocou ISQL

 1. Skontrolujte, či máte k dispozícii aktuálnu zálohu súboru Master.dat.
 2. Vytvoriť nové zariadenie pre tempdb výkazu podobné po:
     DISK INIT
     NAME = 'TEMPDEVICE',
     PHYSNAME = 'C:\MSSQL\DATA\TEMPDEV.DAT',
     SIZE = 51200,
     VDEVNO = 250
   
  						
  Poznámka: V tomto príklade vytvorí zariadením 100 MB pre tempdb. Môžete upraviť voľba veľkosti podľa želania.
 3. Vydať tieto vyhlásenia, ktoré bude dať tempdb do pamäte RAM, zabrániť predlohy zariadenie z predvoleného zariadenia a aby novo vytvorené tempdevice do predvolené zariadenie:
     sp_configure 'allow updates', 1
     go
     reconfigure with override
     go
     sp_configure 'tempdb in ram', 2
     go
     sp_diskdefault master, defaultoff
     go
     sp_diskdefault tempdevice, defaulton
     go
     reconfigure with override
     go
   
  						
  POZNÁMKY:

  • Možnosť sp_configure "tempdb v pamäti ram" konfigurácia je špecifikovaný v MB, nie 2 KB stránok, ako parameter "pamäť" je.
  • Ak máte iné predvoleného zariadenia, mali by ste tiež spustiť sp_diskdefault s defaultoff voľbou pre tieto zariadenia rovnako. Zistite, či môžete mať iné predvoleného zariadenia, môžete spustiť sp_helpdevice uložené .
 4. Vypínanie a reštartovanie služby SQL Server. Tempdb by mal byť teraz v pamäti RAM a nie na predlohy zariadenie.
 5. Teraz používať sp_configure vziať tempdb späť z pamäte RAM:
     sp_configure 'tempdb in ram', 0
     go
     reconfigure with override
     go
   
  						
 6. Vypínanie a reštartovanie služby SQL Server. Pretože kapitán už nie je predvolený zariadenia, tempdb pôjde do vášho nového zariadenia.
 7. Po reštartovaní servera SQL Server, tempdb bude mať predvolenú veľkosť 2 MB. Môžete rozšíriť jej veľkosť pomocou podobné vyhlásenie o vlastnosti databázy takto:
     ALTER DATABASE tempdb
     ON TEMPDEVICE = 8
   
  						
  Toto vyhlásenie zväčšuje veľkosť tempdb 8 MB pre celkovú veľkosť 10 MB. Ďalšie informácie o príkaze vlastnosti databázy, pozri "ALTER databázy Statement" tému v zdroji SQL Server Books Online.
 8. Overiť, či sú tieto databázy možnosti nastavené pre tempdb:

  • Kliknite na políčko do / hromadne kópia je zapnuté.
  • Truncate Log na kontrolný bod je zapnutá.
  • Jeden používateľ je vypnutá.
  • DBO použitie iba vypnutá.
  Vykonáte to použitie postupu sp_dboption uložené. Ďalšie informácie ako používať sp_dboption chcete zobraziť alebo zmeniť databázu možnosti, pozri "sp_dboption systém uložená procedúra" tému v SQL Server Books Online.
Ďalšie informácie nájdete v nasledujúcich článkoch Microsoft poznatkov Číselná sústava:
115050: INF: kedy používať Tempdb V pamäti RAM

158586: PRB: "Temp_db" zariadenie spôsobuje problémy začínajú servera SQL Server

141183: PRB: denník Segment presťahoval do zariadenia nesprávne ak Tempdb rozbalený

110139: INF: príčiny SQL transakcií vyplnenie

Vlastnosti

ID článku: 187824 - Posledná kontrola: 19. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft SQL Server 6.5 Standard Edition
Kľúčové slová: 
kbhowto kbinfo kbmt KB187824 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:187824
Upozornenie na neaktuálny obsah článku databázy KB
Tento článok obsahuje informácie o produktoch, pre ktoré spoločnosť Microsoft už neposkytuje technickú podporu. Z tohto dôvodu je tento článok publikovaný ako nezmenený a už nebude aktualizovaný.

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com