INF: Nasıl farklı bir aygıt için Tempdb Taşı

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 187824 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Varsayılan olarak, ana aygıta tempdb var. Böylece, tamamen başka bir aygıt üzerinde bulunduğu tempdb taşımak isteyebilirsiniz. Bu makalede, farklı bir aygıt üzerine tempdb taşımak açıklar.

Daha fazla bilgi

Tempdb başka bir aygıta taşımak için temel yordamın ilk tempdb RAM'DE koymaktır, sonra istediğiniz aygıt emin olun, put üzerinde yalnızca varsayılan aygıtı (ve en az 2 MB kullanılabilir alan) ve son olarak tempdb geri RAM dışına taşıyın. Bunu, SQL Enterprise Manager'ı (SEM) GUI aracından veya ISQL komut veren yapabilirsiniz. Her yöntem aşağıda açıklanmıştır.

Not: her yöntemi, burada açıklanan tempdb yerleştirileceği yeni bir aygıt oluşturmak için gereken adımları içerir. Ancak, aynı zamanda, yeni bir tane oluşturmadan varolan bir aygıt kullanabilirsiniz. Varolan bir aygıt için kullanmak istediğiniz yeni bir aygıt oluşturma ile ilgilidir ve kalan adımları izleyin aşağıdaki yordamları adımlarını atlayın. Varolan bir aygıt kullanmaya karar verirseniz, ayrıca, en az 2 MB, tempdb geri RAM dışına taşındığı için kullanılabilir boş alan olmasına dikkat edin.

Tempdb SQL Enterprise Manager'ı kullanarak taşıma

 1. Master.dat dosya geçerli bir yedeğinin olduğundan emin olun. Bunu yapmak için <a0></a0>, SQL Server'ı kapatın ve sonra da Master.dat dosya başka bir konuma kopyalayın.
 2. SQL Enterprise Manager'ı başlatın. Aşağıdakileri yaparak, yeni bir aygıt için tempdb oluşturun:

  1. Veritabanı aygıtları klasörünü sağ tıklatın ve kısayol menüsünden Yeni bir aygıt'ı tıklatın. Alternatif olarak, veritabanı aygıtları yönetme menüsünden'ı tıklatın ve sonra da <a0>Yeni aygıt</a0> araç çubuğu düğmesini tıklatın.
  2. Adı kutusuna, "TEMPDEVICE" (tırnak işaretleri olmadan) yazın ve sonra varsayılan aygıt seçeneğini tıklatın.
  3. Boyut</a0> kutusunda yeni aygıtınızı olmasını istediğiniz megabayt cinsinden yazın (örneğin, 100 MB BOYUTUNDA bir aygıt için 100 yazın).
  4. Oluştur'u tıklatın şimdi.
 3. Geçici olarak RAM'DE bulunmasını tempdb yapılandırın. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları gerçekleştirin:

  1. Sunucunun adını sağ tıklatın ve kısayol menüsünden Yapılandır'ı tıklatın. Alternatif olarak, sunucu menüsünü tıklatın, SQL Server'ın üzerine gidin ve sonra Yapılandır'ı tıklatın.
  2. Yapılandırma sekmesini tıklatın.
  3. Aşağı "olarak (MB) RAM tempdb" yapılandırma seçeneğini görene kadar kaydırın. Geçerli sütuna megabayt RAM, tempdb (örneğin, 2)</a0> için tahsis etmek için bir sayı yazın. Bu yalnızca geçici olacaktır. Tamam'ı tıklatın.
 4. Aygıt Yöneticisi veya başka bir aygıt bir varsayılan aygıt alınmasını. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları gerçekleştirin:

  1. Veritabanı aygıtları klasörü altında Aygıt Yöneticisi'ni çift tıklatın veya ana aygıtı sağ tıklatın ve kısayol menüsünde Düzen'i tıklatın. Alternatif olarak, seçebilir veritabanı aygıtları yönetme menüsünden'ı tıklatın, ana aygıt ve sonra Düzen aygıtı tıklatın araç çubuğu düğmesi.
  2. Varsayılan aygıt onay kutusunu tıklatıp temizleyin ve sonra da şimdi Değiştir'i tıklatın.
  3. Olabilir, tüm diğer varsayılan aygıtlar için a-b adımlarını yineleyin dışında TEMPDEVICE bu yordamın adım 2'de oluşturulmuş.
 5. Bilgisayarı kapatın ve SQL Server'ı yeniden başlatın. Tempdb şimdi RAM ve ana aygıtı olması gerekir.
 6. Tempdb geri RAM dışına alır. Bunu yapmak için <a0></a0>, adım 3 / Bu yordamı yineleyin, ancak "tempdb (MB) RAM içinde" yapılandırma seçeneği için geçerli sütundaki 0 yazın.
 7. Bilgisayarı kapatın ve yeniden SQL Server'ı yeniden. Ana artık olduğu için bir varsayılan aygıt tempdb varsayılan aygıt olarak (yani, TEMPDEVICE) belirtilen yeni aygıtınızı üstüne gider.
 8. SQL Server bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra tempdb varsayılan seçenek kümesi ve bir varsayılan boyutu 2 MB gerekir. Tempdb veritabanı seçeneklerini değiştirmek ve boyutuna aşağıdaki adımları uygulayarak genişletin:

  1. Veritabanı klasörü altında tempdb'ı çift tıklatın veya tempdb'ı sağ tıklatın ve kısayol menüsünde Düzen'i tıklatın. Alternatif olarak, veritabanlarını yönetme menüsünden'ı tıklatın, tempdb seçin ve sonra veritabanı Düzenle araç çubuğu düğmesini tıklatın.
  2. Seçenekler sekmesinde aşağıdaki seçenekler (çoğu zaman tercih) ayarlandığını doğrulayın:

   • Into seçin / Bulk Copy etkinleştirilir.
   • Kesme Log On Checkpoint etkinleştirildi.
   • Tek kullanıcı devre dışı bırakılır.
   • Yalnızca DBO kullanım dışıdır.
  3. Boyutu kutusunda <a1>Veritabanı</a1> sekmesinde, Genişlet'i tıklatın.
  4. Veri aygıt'ın altında TEMPDEVICE seçin.
  5. Boyut (MB)</a0> kutusunda, tempdb için eklenecek megabayt cinsinden bir sayı yazın. Örneğin, 8, yazarsanız, 8 MB'YE tempdb (10 MB toplam boyutu için ekler.
  6. Tıklatma şimdi genişlet.
  Bir veritabanının boyutunu genişletme hakkında daha fazla bilgi için SQL Server Books Online'da "Veritabanlarını genişletme veya daraltılması" konusuna bakın.

Tempdb ISQL kullanarak taşıma

 1. Master.dat dosya geçerli bir yedeğinin olduğundan emin olun.
 2. Yeni aygıtınız için tempdb, aşağıdakine benzer bir deyim kullanarak oluşturun:
     DISK INIT
     NAME = 'TEMPDEVICE',
     PHYSNAME = 'C:\MSSQL\DATA\TEMPDEV.DAT',
     SIZE = 51200,
     VDEVNO = 250
   
  						
  Not: Bu örnek için tempdb 100 MB aygıt oluşturur. SIZE seçeneği istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.
 3. Aşağıdaki ifadeler tempdb RAM yerleştirin, ana aygıt varsayılan aygıt alınmasını ve varsayılan bir aygıta yeni oluşturulan tempdevice olun yayınlayın:
     sp_configure 'allow updates', 1
     go
     reconfigure with override
     go
     sp_configure 'tempdb in ram', 2
     go
     sp_diskdefault master, defaultoff
     go
     sp_diskdefault tempdevice, defaulton
     go
     reconfigure with override
     go
   
  						
  NOTLAR:

  • 'Bellek' parametresi olarak değil 2 KB sayfaları MB olarak sp_configure 'ram içinde tempdb' yapılandırma seçeneği belirtildi.
  • Diğer varsayılan aygıtları varsa, bu aygıtların defaultoff</a1> seçeneğiyle sp_diskdefault çalıştırmalısınız. Diğer varsayılan aygıtları varsa, the sp_helpdevice çalıştırabilirsiniz görmek için saklı yordamını.
 4. Bilgisayarı kapatın ve SQL Server'ı yeniden başlatın. Tempdb şimdi RAM ve ana aygıtı olması gerekir.
 5. Şimdi sp_configure tempdb geri RAM dışına almak için kullanın:
     sp_configure 'tempdb in ram', 0
     go
     reconfigure with override
     go
   
  						
 6. Bilgisayarı kapatın ve SQL Server'ı yeniden başlatın. Tempdb ana artık varsayılan aygıt olduğundan, yeni aygıtınızı gider.
 7. SQL Server bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra varsayılan boyutu 2 MB tempdb gerekir. Boyutu, aşağıdakine benzer bir ALTER DATABASE deyimini kullanarak genişletebilirsiniz:
     ALTER DATABASE tempdb
     ON TEMPDEVICE = 8
   
  						
  Bu ifade, 10 MB toplam boyutu için 8 MB, tempdb boyutunu artırır. ALTER DATABASE deyimini hakkında daha fazla bilgi için SQL Server Books Online'da "Bildirimi ALTER DATABASE" konusuna bakın.
 8. Aşağıdaki seçenekleri veritabanı tempdb için ayarlandığını doğrulayın:

  • Into seçin / Bulk Copy etkinleştirilir.
  • Kesme Log On Checkpoint etkinleştirildi.
  • Tek kullanıcı devre dışı bırakılır.
  • Yalnızca DBO kullanım dışıdır.
  Bunu yapmak için sp_dboption saklı yordamı kullanın. Veritabanı seçeneklerini değiştirmek veya görüntülemek için sp_dboption kullanma hakkında daha fazla bilgi için SQL Server Books Online'da "sp_dboption Sistem saklı yordam" konusuna bakın.
Daha fazla bilgi için, aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalelerine bakın:
115050: INF: Tempdb RAM ' kullanma zamanı

158586: Sorun: 'Temp_db' aygıt, SQL Server başlangıç sorunlarına neden oluyor

141183: Sorun: Tempdb genişletilmiş, aygıta hatalı taşındı Segmenti Kütüğe Kaydet

110139: BILGI: SQL işlem günlük doldurma yukarı nedenleri

Özellikler

Makale numarası: 187824 - Last Review: 6 Kasım 2003 Perşembe - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft SQL Server 6.5 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto kbinfo KB187824 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:187824
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com