Nasıl yapılır: Windows Başlangıç disketini diğer aygıt sürücüleri ile Değiştir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 188127 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, Windows 98 CD-ROM'unda sağlanmayan bir üçüncü taraf sürücüleri'ni kullanarak donanım aygıtlarının erişmek için değiştirilen bir Windows 98 başlangıç disketinin nasıl oluşturulacağı açıklanır.

Daha fazla bilgi

Windows 98 Başlangıç disketini, aygıt elektroniği (IDE) ve küçük bilgisayar sistemi arabirimi (SCSI) CD-ROM sürücüleri, CD-ROM sürücüler de dahil olmak üzere, birçok türde tümleşik ancak CD-ROM sürücünüz veya başka bir donanım aygıtı (örneğin, teyp sürücüsü veya kaldırılabilir ortam sürücüsüne) desteklemeyebilir için destek sağlar. Bilgisayarınızı başlattığınızda, aşağıdaki donanım aygıtlarını erişmek için <a0></a0>, Windows 98 Başlangıç disketini değiştirmeniz gerekebilir. Bunu yapmak için <a0></a0>, aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın:

Windows 98 Başlangıç disketini değiştirme

  1. Aygıta erişim için gereken dosya belirlemek için bilgisayar veya donanım aygıtınızla birlikte gelen belgelere bakın.
  2. Dosya, Windows 98 başlangıç disketi için kopyalayın.
  3. (Örneğin, Notepad), bir metin düzenleyicisi kullanarak Config.sys dosyasını, Windows 98 Başlangıç [ORTAK] bölümündeki sürücüsünü yüklemek için bir satır eklemek disk.
  4. Windows 98 Başlangıç disketini Autoexec.bat dosyasına yapmanız gereken değişiklikleri denetleyin.
Windows 98 Başlangıç disketini, donanım aygıtlarınızın erişmek için gereken ek dosyaları için yaklaşık 248,832 bayt vardır. Daha fazla alan gerekliyse, diske kopyalanan kullanılmayan aygıt sürücülerini silebilirsiniz.

Windows 98 başlangıç disketi içerdiği dosyaları hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:
185645 MAKALEYI KIMLIĞI:
BAŞLıK: Windows 98 Başlangıç disketini içeriğini

EBD klasöre dosya eklemek ya da değiştirme

Gerekli aygıt sürücülerini Windows\Command\Ebd klasöre kopyalayarak ve sonra uygun EBD klasörüne Config.sys ve Autoexec.bat dosyalarında değişiklik Bootdisk.bat dosya işlemini her çalıştırdığınızda, değiştirilen Windows 98 başlangıç disketi oluşturabilirsiniz. Tüm dosyalar EBD klasöründe, Windows 98 başlangıç disketi için kopyalanır, böylece klasör (yaklaşık 1,234,432 bayt) bir disk tutabileceğinden daha fazla dosya içermediğinden emin olun.

Not: dosyaları EBD klasörüne eklemek için Denetim Masası'ndaki Program Ekle/Kaldır aracı kullanılarak oluşturulan bir Windows 98 başlangıç disketi, kopyalanan dosyaları etkilemez. Bu dosyalar, Windows 98 CD-ROM'undan kopyalanır.

Program Ekle/Kaldır aracını kullanarak bir Windows 98 başlangıç disketi oluşturma hakkında bilgi için Başlat'ı tıklatın, Yardım'ı tıklatın, dizin sekmesini tıklatın, Başlangıç yazın ve sonra "Başlangıç disketi" konusunu çift tıklatın.

Lütfen Bootdisk.bat dosyasını kullanarak bir Windows 98 başlangıç disketi oluşturma hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:
186300 MAKALEYI KIMLIĞI:
BAŞLıK: MS-DOS'dan Windows 98 başlangıç disketi oluşturmak nasıl

Windows'da çalışmak için gerçek kipte sürücüler gerektiren belirli CD-ROM sürücüleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:
131499 MAKALEYI KIMLIĞI:
BAŞLıK: Gerektiren gerçek mod sürücüler CD-ROM sürücü

Özellikler

Makale numarası: 188127 - Last Review: 23 Ocak 2007 Salı - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 98 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbhardware kbhowto KB188127 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:188127

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com