Popis Windows Script Host (WSH)

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 188135 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento článek popisuje Windows Script Host (WSH) v systému Windows.

Další informace

WSH je jazykově nezávislý skriptovací hostitel pro 32bitové platformy Windows. Společnost Microsoft poskytuje Microsoft Visual Basic Script a Java Script skriptovací stroje s WSH. Jej slouží jako řadič pro skriptovací stroje ActiveX stejně jako Microsoft Internet Explorer. Protože skriptovací hostitel není úplné prohlížeče, má menší nároky místo paměti než Internet Explorer; proto je vhodné pro provádění úkolů jednoduché, rychlé WSH. Skripty lze spustit přímo z plochy poklepáním na soubor skriptu nebo z příkazového řádku. WSH obsahuje skriptovací hostitel nedostatku paměti, který je ideální pro neinteraktivní skriptování potřebuje například přihlašovací skripty, skripty pro správu a tak dále. WSH lze spustit z hostitele chráněného režimu systémem Windows (Wscript.exe) nebo hostitele reálný režim příkazu založené na prostředí (Cscript.exe).

Instalace Windows Script Host

Chcete-li nainstalovat Windows Script Host, naleznete na následujícím webu:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms950396.aspx
Poznámka: aplikace Internet Explorer 5 je součástí Windows Script Host.

Spouštění skriptů

Spuštění skriptů z v rámci Windows použijte jednu z následujících metod:
  • Poklepejte na soubor VBS nebo JS.
  • Klepněte na tlačítko Start, klepněte na příkaz Spustit a do pole Otevřít zadejte název souboru VBS nebo JS.
Poznámka: Internet Explorer 4.0 a vyšší považovat za nebezpečné ovládací prvky ActiveX objekty WSH. Pokud webový server pokusí inicializovat nebo skriptu WSH objekt (například pro přístup k souborům v místním počítači), Internet Explorer není inicializovat nebo skriptu na objekt v nastavení vysoké nebo střední zabezpečení a poskytuje následující upozornění na nízké zabezpečení:

Internet Explorer 5:
Některé software (ovládací prvky ActiveX) na této stránce mohou nebezpečné. Je doporučeno, není jej spustíte. Chcete povolit jeho spuštění?
Internet Explorer 4.0, 4.01, 4.01 Service Pack 1:
Objekt ActiveX na této stránce může nebezpečný. Chcete povolit jeho inicializaci a přístupné skripty?
K povolení Internet Explorer 4.0 nebo vyšší k inicializovat a skriptovat objekty WSH z webové stránky bez upozornění (není doporučeno), vyberte vlastní nastavení zóny zabezpečení, kde je umístěn webové stránky a povolit možnost inicializovat a skriptovat ovládací prvky ActiveX nejsou označeny jako bezpečné.

Poznámka: weby lze také vytvořit odkazy na soubory VBS nebo JS na webové stránce. Když klepnete na odkaz v aplikaci Internet Explorer, zobrazí se dialogové okno Stažení souboru výzvou (standardně) otevřete soubor z jeho aktuálního umístění nebo uložte soubor na disk. Pokud klepněte na tlačítko Otevřít soubor stáhnout a spustit z vaší místní soubor systému bypassing jeho nastavení zabezpečení aplikace Internet Explorer.

Důležité: Klepněte na tlačítko Otevřít v dialogovém okně Stažení souboru a klepnutím zrušte zaškrtnutí jeho políčka vždy zobrazit dotaz před otevřením souboru tohoto typu Internet Explorer již výzvu s dialogové okno Stažení souboru. Způsobit aplikace Internet Explorer výzvu s dialogové okno Stažení souboru znovu, postupujte takto:
  1. V okně Tento počítač klepněte v nabídce Zobrazit na příkaz Možnosti složky.
  2. Na kartě Typy souborů typ souboru vyberte odpovídající registrován (.vbs nebo .js).
  3. Klepněte na tlačítko Upravit a potom klepněte na tlačítko Potvrdit otevření po stažení políčko jej vyberte.
  4. Klepněte na tlačítko OK a znovu klepněte na tlačítko OK.
Několik "HTML viry" byly nahlášeny používat objekty WSH. Například HTML.Internal (nebo HTML.Prepend) HTML.Offline a HTML.Redirect.Companion. Antivirový software není bude nutné chránit před viry, například předpokladu postupujte bezpečné výpočetní postupy (včetně není instalace software nebo skripty z Neznámý a nedůvěryhodných zdrojů). Viry používat objekty WSH není vystavit nebo zneužít jakýkoli problém zabezpečení týkající se produktů sady Windows nebo Internet Explorer. Kdykoli nainstalovat software nebo spouštět skripty z neznámých nebo nedůvěryhodných zdrojů, riziko ohrožení počítače.

Minimální požadavky WSH

Minimální požadavek pro WSH funkce je Internet Explorer verze 3.0 nebo vyšší. WSH spoléhá na skript Visual Basic a Java Script stroje poskytované v aplikaci Internet Explorer.

Odstraňování potíží WSH

Několik vzorových skriptů jsou nainstalovány ve složce Windows\Samples\WSH. Pokud tyto skripty spouštět správně, ale ostatní uživatelé nemají, požádejte autora skriptu pro podporu. Podporu a další informace je také k dispozici na následujícím webu společnosti Microsoft:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/9bbdkx3k.aspx

Vlastnosti

ID článku: 188135 - Poslední aktualizace: 9. srpna 2007 - Revize: 3.6
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows 95
  • Microsoft Windows 95
  • Microsoft Windows 98 Standard Edition
  • Microsoft Windows 98 Standard Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbinfo KB188135 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:188135

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com