Windows Script Host (wsh) açıklaması

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 188135 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, Windows, Windows Script Host (wsh).

Daha fazla bilgi

wsh, 32 bit Windows platformları için dilden bağımsız bir komut dosyası sistemi olur. Microsoft, Microsoft Visual Basic komut dosyası hem de Java komut dosyası sağlar. wsh komut dosyası alt yapısıyla. ActiveX komut dosyası denetleyicisi olarak hizmet verir motorları, yalnızca Microsoft Internet Explorer gibi. Çünkü komut dosyası oluşturma tam bir Internet tarayıcısı ana bilgisayar değil, bir küçük bellek ayak izi var Internet Explorer'dan; Bu nedenle, wsh gerçekleştirmek için uygundur Basit, hızlı görevler. Tarafından doğrudan masaüstünden komut dosyalarını çalıştır bir komut dosyasını çift tıklatarak veya komut isteminden. wsh sağlayan bir etkileşimli olmayan komut dosyası kullanımı için ideal olan komut dosyası sistemi düşük bellek oturum açma komut dosyası, yönetim komut dosyası ve benzerleri gibi gerekiyor. WSH korumalı mod Windows tabanlı ana bilgisayar ya da çalıştırılabilir. (Wscript.exe) veya gerçek kip komut tabanlı anasistemden (Cscript.exe).

Windows komut dosyası ana bilgisayarı yükleme

Windows ana bilgisayar komut dosyası yüklemek için lütfen aşağıdaki Microsoft Web sitesine bakın:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms950396.aspx
Not: Windows Script Host Microsoft Internet Explorer 5'te bulunmaktadır.

Komut dosyalarını çalıştırma

Windows komut dosyalarını çalıştırmak için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanabilirsiniz:
  • Bir .js veya .vbs dosyasına çift tıklayın.
  • Başlat' ı tıklatın, Çalıştır' ı tıklatın ve sonra bir .vbs adını yazın veya .js dosya Aç kutusunda.
Not: Internet Explorer 4.0 ve sonraki wsh Nesneleri güvenli olmayan ActiveX kabul et kontrol eder. Bir Web sitesi başlatmak ya da bir wsh nesne (Komut çalışırsa örnekte, yerel bilgisayarınızdaki dosyalara erişmek için), Internet Explorer'ın gerçekleştirme başlatılamadı veya en yüksek veya orta güvenlik ayarları nesnesi komut dosyası ve en düşük güvenlik aşağıdaki uyarılar sağlar:

Internet Explorer 5:
Bu sayfadaki bir yazılım (ActiveX denetimleri) güvensiz olabilir. Bu önerilir, sizin değil Bu kodu çalıştırın. Çalışmasına izin vermek istiyor musunuz?
Internet Explorer 4.0, 4.01, 4.01 Service Pack 1:
Bu sayfadaki bir ActiveX nesnesi güvensiz olabilir. Başlatmak ve izin vermek istiyor komut dosyaları tarafından erişilen?
Etkinleştirme Internet Explorer 4.0 veya daha sonra başlatmak ve wsh komut dosyası için bir Web sayfasından (önerilmez), uyarı olmadan nesneleri seçmek bir özel ayar Web sayfasının bulunduğu güvenlik bölgesi ve güvenli olarak işaretlenmemiş ActiveX denetimlerini başlat ve komut etkinleştir seçenek.

Not Web siteleri Web .js veya .vbs dosyalara bağlantılar oluşturabilirsiniz Sayfa. Internet Explorer'da, bir Dosya Yükleme gibi bir bağlantı tıklattığınızda ya da dosyayı açmak için (varsayılan) isteyen iletişim kutusu görüntülenir. geçerli konumundan veya dosyayı diske kaydedin. Açıkdosya'yı tıklatırsanız karşıdan yüklenen ve Internet atlayarak yerel dosya sisteminden çalıştırın Explorer'ın güvenlik ayarları.

Önemli: açık dosya yükleme iletişim kutusu ve tıklatın'ı tıklatırsanız Bu türde dosyaları açmadan önce her zaman sor kutusunu tıklatarak temizleyin denetlemek, Internet Explorer bundan sonra bir dosya yükleme iletişim kutusu ister. Internet Explorer'ın dosya yükleme iletişim kutusu ile sizden neden Yine, şu adımları izleyin:
  1. Bilgisayarım'da Görünüm menüsünden Klasör Seçenekleri ' ni tıklatın.
  2. Dosya türleri sekmesinde, uygun kayıtlı dosya türünü seçin (.vbs veya .js).
  3. Düzenle' yi tıklatın ve Yükleme sonrası açmayı onayla'yı tıklatın onay kutusunu tıklatarak seçin.
  4. Tamam' ı tıklatın ve sonra yeniden Tamam ' ı tıklatın.
wsh Nesneleri kullanmak için birkaç "html virüs" bildirilmiştir. Örneğin, HTML.İç (ya da html.Önüne ekleyin), html.Çevrimdışı ve HTML.Redirect.Companion. virüsten koruma yazılımı için gerekli olmamalıdır. güvenli bilgi işlem uygulamaları izleyin sağlanan bu tür virüslere karşı korumaya yazılım veya komut dosyasının bilinmeyen ve güvenilmeyen yüklenmiyor (dahil Kaynakları). wsh Nesneleri kullanan virüs değil göstermek veya herhangi yararlanma Windows veya Internet Explorer paketi ile ilgili güvenlik sorunu Ürünler. Yazılım yüklemek veya Bilinmeyen komut dosyası çalıştırma zaman veya güvenilir olmayan kaynaklardan, bilgisayarınızı tehlikeye riski söz konusudur.

wsh için minimum gereksinimleri

Internet Explorer sürümü işlevi için wsh yönelik minimum gereksinimi olan 3.0 veya üstü. wsh Visual Basic komut dosyası ve Java komut dosyası kullanır. Internet Explorer'ın sağladığı motorları.

wsh sorun giderme

Birkaç örnek komut dosyaları Windows\Samples\WSH klasörüne yüklenir. Eğer Bu komut dosyaları düzgün çalışır, ancak diğerleri yapmak değil, yazarına başvurun komut dosyası için destek. Destek ve ek bilgiler de kullanılabilir aşağıdaki Microsoft Web sitesinde:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/9bbdkx3k.aspx
Not Bu, doğrudan Microsoft destek kuruluşu tarafından oluşturulan bir “FAST PUBLISH” makalesidir. Buradaki bilgiler, ortaya çıkan sorunları gidermek üzere olduğu gibi sağlanmaktadır. Mümkün olduğu kadar hızlı sunulmasının bir sonucu olarak malzemelerde yazım hataları bulunabilir ve bunlar bildirimde bulunulmadan daha sonra düzeltilebilir. Diğer hususlar için Kullanım Koşulları’na bakın.

Özellikler

Makale numarası: 188135 - Last Review: 23 Aralık 2012 Pazar - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 98 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbinfo kbmt KB188135 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 188135

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com