Toshiba Tecra bilgisayarda Kurulumu çalıştırmak hata iletisi "SU0013"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 188166 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Toshiba Tecra bilgisayarda, Windows 98 Kur çalıştırdığınızda, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
SU0013

Kur, başlangıç sürücünüzde dosyaları oluşturamadı ve Windows'u yeniden ayarlanamaz. HPFS veya Windows NT dosya sistemi kullanıyorsanız, bir MS-DOS önyükleme bölümü oluşturmalısınız. LANtastic sunucusu veya SuperStor sıkıştırması kullanıyorsanız, Kur'u çalıştırmadan önce bunu devre dışı bırakın.

Neden

Bazı Toshiba Tecra bilgisayarlarda, sabit diskin bölüm tablosunda hatalı bilgiler ile sevk edilen. Sonuç olarak, Kur'un sabit diski olan bir sorun algıladı. Bu durumda, bölümleme tablosunda genişletilmiş ınt13 çağrıları kullanılabilir olduğunu gösterir. Yalnızca giriş gerçek (veya MS-DOS) normal ınt13 görüşmeleri çalışma modu.

Çözüm

Windows 98 Kur'u MS-DOS içinden çalıştırın.

Daha fazla bilgi

Toshiba Tecra bilgisayarlar iki mantıksal sürücü bölümlenmiş sabit diske ile birlikte gelen: 2 gigabayt (GB) sürücü FAT16 dosya sistemi kullanılarak C ve D FAT32 dosya sistemini kullanan bir <a0>2,75 GB sürücü.

Windows 98 Kurulumu için sürücü üzerinde ham kesimleri diskten okumaya BıOS'U ınt13 çağrıları kullanarak yüklendiği dosya sistemi bütünlüğünü doğrular. Bazı Tecra bilgisayarlardaki bölümleme tablosunda, bu çalışma yapılan aramaları engeller.

Bağlı bilgiler bölüm tablosuna ve/veya BIOS döndürülen değerleri, Kur normal ınt13 görüşmeleri veya genişletilmiş ınt13 çağrıları kullanın. Bu durumda, genişletilmiş ınt13 çağrıları kullanılabilir bölümleme tablosunda gösterir sistem bölümü göstergesine tablo için [SUWIN:IsExtendedInt13() her zaman YANLıŞ verir] C sürücüsü olmayan FAT32 dosya sistemi sürücüsünü gösterir 0x06 olduğundan. Ancak, normal ınt13 çağrıları yalnızca gerçek kipte çalışır. Korumalı mod, çağrı arabelleğin ön rasgele bir kaç karakter gibi geçersiz bir veri döndürür ve sonra da sırasıyla 0xFF için 0x05'ni çalıştıran ve baştan başlayarak sözcükleri.

Özellikler

Makale numarası: 188166 - Last Review: 23 Ocak 2007 Salı - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 98 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kberrmsg kbhardware kbprb kbsetup KB188166 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:188166

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com