Hata iletisi: Powrprof.dll yükleme hatası

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 188213 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows 98'i başlattığınızda, aşağıdaki hata iletilerini alabilirsiniz:
rundll
Hata yükleme powrprof.dll.
Sistem belirtilen dosyayı bulamıyor.
-VEYA-
Hata başlangıç programı
POWRPROF.DLL gerekli bir .dll dosyası bulunamadı.
Bu hata iletileri, LoadPowerProfile (Msconfig.exe) sistem yapılandırma yardımcı programı aracında <a1>Başlangıç</a1> sekmesinde devre dışı olsa bile oluşabilir.

Neden

Bu davranış Windows\System klasöründe powrprof.dll dosyası eksik veya bozuksa oluşabilir. Bu sorun, eksik kayıt defteri anahtarının da kaynaklanabilir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, powrprof.dll dosya Windows\System klasöründe (varsa) yeniden adlandırın ve sonra da özgün Windows 98 CD-ROM'unuzdan powrprof.dll dosyasının yeni bir kopyasını Sistem Dosyası Denetleyicisi aracını kullanarak Windows\System klasörüne ayıklayın. Sistem Dosyası Denetleyicisi aracını başlatmak için Başlat'ı tıklatın, Çalıştır'ı tıklatın, sfc.exe kutusuna yazın ve Tamam'ı tıklatın.

Bir dosyayı yeniden adlandırma hakkında bilgi için Başlat'ı tıklatın, Yardım'ı tıklatın, dizin sekmesini tıklatın, yeniden adlandırma yazın ve sonra da "dosyaları yeniden adlandırma" konusunu çift tıklatın.

Bir dosyayı ayıklamak için Sistem Dosya Denetleyicisi aracını kullanma hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
129605Sıkıştırılmış Özgün Windows Dosyalarını Ayıklama

Özellikler

Makale numarası: 188213 - Last Review: 23 Ocak 2007 Salı - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 98 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kberrmsg kbprb KB188213 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:188213

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com