XADM: PFADMIN kullanarak ortak klasör izinleri Kaldır

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 188629 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bu makalede, Pfadmin.exe posta kutularını Microsoft Exchange sunucusu genel klasörlerinin izinler listesinden kaldırmak için nasıl kullanılacağı açıklanır.

Pfadmin.exe Microsoft BackOffice Resource Kit, ikinci ve üçüncü sürümleri ile birlikte gelir ve ortak klasörleri yönetmek yönetici Exchange Server'ı verir.

Daha fazla bilgi

Posta kutusu ortak klasör için izinler listesinden kaldırmak için aşağıdaki adımları gerçekleştirin:

 1. Exchange Server bilgisayarı veya başka bir sunucu veya iş istasyonu üzerinde yerel sabit diske Pfadmin.exe ve Aclcls.dll dosyaları kopyalayarak Pfadmin.exe BackOffice CD-ROM'DAN yükleyin.
 2. Exchange istemcisi veya Microsoft Outlook'un önceki adımda kullanılan bilgisayara yükleyin.
 3. Windows NT Exchange hizmeti hesabı veya Exchange Organization Site ve yapılandırma kapsayıcılarında hizmet hesabı Yöneticisi ayrıcalığı olan bir hesapla oturum açın.
 4. "PFProfile" adlı bir MAPI profili oluşturun. Exchange sunucu hizmetini profile ekleyin ve bu hizmetin geçerli posta kutusu ve sunucu adı ile yapılandırın.
 5. Tür MS-DOS komut isteminden aşağıdaki komutu:
  "< Posta Kutusu Adı >" Kaldır "PFProfile" SETACL "< Klasör Yolu >" PFADMIN yok
  Burada < Klasör Yolu > ortak klasörün tam yolunu < posta Kutusu Adı > < Klasör Yolu > Belirtilen klasörün <a1>izinleri</a1> listesinden kaldırılacak posta kutusunun görünen adı kullanılır...

  Not: Yukarıdaki komutu yalnızca belirtilen klasörden posta kaldıracak. Özyinelemeli olarak için isterseniz, posta kutusu belirtilen klasörde ve tüm alt klasörler izinlerini kaldırmak ve yukarıdaki komutu sonunda yok yazın.

  1.30 Veya Pfadmin.exe sonraki bir sürümünü kullandığınızdan emin olun.

Özellikler

Makale numarası: 188629 - Last Review: 7 Şubat 2014 Cuma - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Exchange Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Exchange Server 5.0 Standard Edition
 • Microsoft Exchange Server 5.5 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbhowto KB188629 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:188629

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com