Hata iletisi:, Internet Explorer bir ınternet sitesini açamıyor...

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 188839 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

ınternet Explorer'ı kullanarak bir güvenli Web sitesine bağlanmaya çalıştığınızda, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:

Microsoft Windows 95 veya Microsoft Windows 98  Internet Explorer cannot open the Internet site HTTPS://<address>.
  One of the library files needed to run this application cannot be
  found.
				
Microsoft Windows NT 4.0  Internet Explorer cannot open the Internet site HTTPS://<address>.
  The specified module could not be found.
				

Neden

Schannel.dll dosyasının eksik veya zarar görmüşse, bu hata iletisini alabilirsiniz.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için uygun yöntemi kullanın:

Windows 98 veya Windows 95'in ınternet Explorer 4.0, 4.01 veya 5Özgün Schannel.dll dosyasının Windows\System klasörüne geri yükleyin. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları kullanın:

 1. Başlat'ı tıklatın, Bul için işaretleyin, dosya veya Klasörler'i tıklatın, "schannel.dll" (tırnak işaretleri olmadan) <a2>adı</a2> kutusuna yazın ve sonra Şimdi Bul'u tıklatın.
 2. Schannel.dll dosyasının Windows\system klasöründe sağ tıklatın, Yeniden Adlandır'ı tıklatın, "schannel.old" (tırnak işaretleri olmadan) yazın ve ENTER tuşuna basın.
 3. Schannel.dll dosyasının Windows\System klasörüne ayıklayın. Windows 95'te bir dosyayı ayıklama hakkında daha fazla bilgi için lütfen Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın: MAKALEYI - ID: 129605 BAŞLıK: nasıl Windows 98'de bir dosyayı ayıklama hakkında extract özgün Sıkıştırılmış Windows dosyalarını bilgi için aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalesi <a1>Sistem Dosyası Denetleyicisi aracının</a1> bölümüne bakın: MAKALEYI - ID: 129605 BAŞLıK: sıkıştırılmış özgün Windows dosyalarını ayıklamak için.

ınternet Explorer 3.02 ya da 3.01, Windows 95 1. Başlat'ı tıklatın, Bul için işaretleyin, dosya veya Klasörler'i tıklatın, "schannel.dll" (tırnak işaretleri olmadan) <a2>adı</a2> kutusuna yazın ve sonra Şimdi Bul'u tıklatın.
 2. Schannel.dll dosyasının Windows\system klasöründe sağ tıklatın, Yeniden Adlandır'ı tıklatın, "schannel.old" (tırnak işaretleri olmadan) yazın ve ENTER tuşuna basın.
 3. Internet Explorer 3.02 özgün medyadan yeniden yükleyin.

Windows NT ınternet Explorer'la 3.01, 3.02, 4.0, 4.01 veya 5 1. Başlat'ı tıklatın, Bul için işaretleyin, dosya veya Klasörler'i tıklatın, "schannel.dll" (tırnak işaretleri olmadan) <a2>adı</a2> kutusuna yazın ve sonra Şimdi Bul'u tıklatın.
 2. Schannel.dll dosyasının %SystemRoot%\System32 klasöründe sağ tıklatın, Yeniden Adlandır'ı tıklatın, "schannel.old" (tırnak işaretleri olmadan) yazın ve ENTER tuşuna basın.
 3. Bir klasör oluşturun ve sonra da hizmet paketini yürütülebilir dosyasını bu klasöre kopyalayın. Bunu yapmak için <a0></a0>, aşağıdaki adımları kullanın: a. Başlat düğmesini tıklatın, Programlar'ın üzerine gelin ve sonra MS-DOS istemi'ni tıklatın. b. komut isteminde her satırdan sonra ENTER tuşuna basarak aşağıdaki satırları yazın: cd\ md servtemp cd servtemp nt4sp3_i.exe /x Not: Bu hizmet paketi dosyalarını tüm yüklemeden genişletir. c., hizmet paketi klasöründen Schannel.dll dosyasının system32 klasörüne kopyalayın. Bunu yapmak için <a0></a0>, aşağıdaki komutu yazın ve ENTER tuşuna basın. Schannel.dll % winnt dir%\system32 kopyalama

Özellikler

Makale numarası: 188839 - Last Review: 23 Ocak 2007 Salı - Gözden geçirme: 4.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Internet Explorer 5.0
 • Microsoft Internet Explorer 5.0
 • Microsoft Internet Explorer 4.01 128-Bit Edition
 • Microsoft Internet Explorer 4.0 128-Bit Edition
 • Microsoft Internet Explorer 3.02
 • Microsoft Internet Explorer 3.01
 • Microsoft Internet Explorer 5.0
 • Microsoft Internet Explorer 4.01 128-Bit Edition
 • Microsoft Internet Explorer 4.0 128-Bit Edition
 • Microsoft Internet Explorer 3.02
 • Microsoft Internet Explorer 3.01
 • Microsoft Windows 98 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kberrmsg kbprb KB188839 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:188839
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com