Verileri Excel ODBC sürücüsü ile 255 karakter olarak kesildi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 189897 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft Excel 97 ODBC sürücüsünü kullanan bir dış veri aldığınızda, 255 karakterden fazla olan bir alan için 255 karakter kesilebilir.

Neden

Ilk 8 kayıtlarının kesilmiş alanları 255 veya daha az sayıda karakter içeriyorsa, verilerinizi en fazla 255 karakterden kesilebilir. Microsoft Excel ODBC sürücüsü varsayılan olarak, her sütunun veri türünü belirlemek için verilerinizin ilk 8 satırları tarayarak.

8 (Ancak 16 daha yüksek) daha yüksek bir şey için ODBC Microsoft Excel Kur iletişim kutusundaki <a2>için Satırlar'ı Tarama</a2> değerini değiştirebileceğiniz olsa bile bu değer Excel tarafından kullanılmamaktadır. Excel ODBC sürücüsü, verilerinizi taramak için kaç satır belirlemek için TypeGuessRows DWORD değerini aşağıdaki kayıt defteri anahtarının birini kullanır:
 • Excel 97
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Jet\3.5\Engines\Excel
 • Excel 2000 ve sonraki sürümleri
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Jet\4.0\Engines\Excel

Çözüm

Tablonuzda olan veri türünü belirlemek için Excel ODBC sürücüsünü tarayan bir satır sayısını değiştirmek için <a0></a0>, TypeGuessRows DWORD</a0> değeri ayarını değiştirin.

Not: aşağıdaki adımlar, <a0>Kaynak</a0> Excel dosyasını Microsoft Excel çalışma kitabı dosya biçiminde kaydedilirse, yalnızca çalışır. Microsoft Excel 97 & 5.0/95 çalışma kitabı dosya biçiminde kaydedilirse, verileri her zaman en fazla 255 karakterden kesilir.

Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl söyleyin adımları içerir. Ancak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Ek koruma için, kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun oluşursa kayıt defterini daha sonra geri yükleyebilirsiniz. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756Windows'da kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme


Kayıt defterini düzenlemekle ilgili bilgi için, Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ndeki (Regedit.exe) "Anahtarları ve Değerleri Değiştirmek " veya Regedt32.exe dosyasındaki "Kayıt Defterine Bilgi Eklemek veya Bilgileri Silmek " ve "Kayıt Defteri verilerini Düzenlemek" adlı Yardım konularına bakın. Düzenlemeden önce kayıt defterini yedeklemeniz gerektiğiniz unutmayın. Windows NT çalıştırıyorsanız, Acil Durum Onarım Disketi (ERD) de güncelleştirmelisiniz.

TypeGuessRows değeri ayarını değiştirmek için <a0></a0>, aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Çalışmakta olan tüm programları kapatın.
 2. Başlat menüsünde Çalıştır'ı tıklatın. Regedit yazın ve Tamam'ı tıklatın.
 3. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nde, çalıştırmakta olduğunuz Excel sürümüne bağlı olarak aşağıdaki anahtarını genişletin:
  • Excel 97
   HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Jet\3.5\Engines\Excel
  • Excel 2000 ve sonraki sürümleri
   HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Jet\4.0\Engines\Excel
 4. TypeGuessRows seçin ve sonra Düzen menüsünden Değiştir'i tıklatın.
 5. DWORD değerini Düzenle iletişim kutusunda, taban altında ondalık'ı tıklatın. 0 Ve değer verilerini dahil 16 arasında bir değer yazın. Tamam'ı tıklatın ve Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.
Not: Excel tablonuzu çok büyükse, Performansı düşürmemek için TypeGuessRows değeri sıfır (0) ayarlanması önerilmez. Bu değer sıfır olarak ayarlandığında, Microsoft Excel, her sütunun veri türünü belirlemek için tablodaki tüm kayıtları tarar.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 189897 - Last Review: 23 Ocak 2007 Salı - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Office Excel 2003
 • Microsoft Excel 2002 Standard Edition
 • Microsoft Excel 2000 Standard Edition
 • Microsoft Excel 97 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbbug kbpending KB189897 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:189897

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com