INFO: Aké súčasti MDAC, DA SDK, ODBC, OLE DB, ADO, RDS a ADO/MD?

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 190463
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento článok predstavuje súhrn technológií pre spoločnosti Microsoft databázových technológií. Túto diskusiu, je čiastočne úryvok z Microsoft Data Access komponentu (MDAC) prerozdelenie Biela kniha nachádza na nasledovné URL:
http://msdn.Microsoft.com/en-us/library/aa936726 (SQL.80) .aspx
Tento článok zahŕňa iba diskusie MDAC technológií, akroným, a loď vozidiel, nepokrývajú skutočné prerozdelenie otázky.

Vyššie poskytuje prepojenie na biely papier, ktorý poskytuje základné informácie o ADO technológií a diskusiu verzií MDAC až do verzie 2.0. Podobné diskusiu ADO technológií a informácií o MDAC 2.5, pozrite sa na bielej knihe nachádzajúce sa na tejto URL:
http://msdn.Microsoft.com/en-us/library/ms810823.aspx

DALSIE INFORMACIE

Univerzálny prístup k údajom je stratégie spoločnosti Microsoft pre poskytovanie vysoko- výkon prístup na všetky druhy informácií (vrátane relačných a relačných údajov) v celej organizácii z pracovnej plochy podniku systémy. Accomplishes to s nasledujúce štyri kľúčové technológie:

  • ODBC
  • OLE DB
  • ADO
  • RDS
Nedávno, analytické spracovanie On-Line alebo viac dimenzií (OLAP) prípony boli pridané OLE DB a ActiveX Data Objects (ADO).

Open Database Connectivity (ODBC), je Medzinárodný štandard pre manipuláciou relačných údajov pomocou syntax príkazu SQL cez rôznorodých datasources. ODBC má tú výhodu, že medzinárodná norma, umožňuje manipulovať s obrovskou škálou relačnej datasources prostredníctvom početné ovládače ODBC od spoločnosti Microsoft a tretích strán dodávateľov. Kľúč Nevýhoda ODBC je, že nie je obmedzená na relačné, SQL-syntaxou založené údaje.

OLE DB je strategické low-level rozhranie spoločnosti Microsoft na údaje v celej organizácia. OLE DB je otvorená špecifikácia navrhnuté stavať na úspech ODBC poskytnutím otvorený štandard na prístup do všetkých druhov z údaje. OLE DB neukladá žiadne špecifické obmedzenie buď syntax dotazu, alebo štruktúra údajov vystavené tak dlho, ako môžu byť obnovený v tabuľkovej formulár. OLE DB poskytovateľ údajov sa podobá ovládač ODBC, vystavuje Zdroj údajov OLE DB spotrebiteľovi, ako napríklad ADO. Čoraz väčšiu rozmanitosť OLE DB poskytovateľov údajov sa uvoľňujú spoločnosťami Microsoft a tretích strán predajcovia. Prvý OLE DB poskytovateľ údajov, poskytovateľa Microsoft OLE DB pre Ovládače ODBC, umožňuje odhaliť akékoľvek zdroj údajov ODBC OLE DB spotrebiteľa.

ADO je strategické, Jazykovo neutrálny, vysokej úrovni rozhranie spoločnosti Microsoft údaje o vystavení OLE DB. ADO poskytuje konzistentné, vysoký výkon-prístup k údajov, či vytvárate klientsku databázu klienta alebo strednej vrstvy Business object pomocou aplikácie, nástroj, jazyk alebo dokonca Internet prehľadávač. ADO je jediný údajový rozhranie, čo potrebujete vedieť o 1 n-tého radu klient/server a vývoj on-line dátových roztoku. ADO je konečné OLE DB spotrebiteľa, hoci by mohli písať vaše spotrebiteľa aplikácie pomocou c ++ priamo poskytovateľovi OLE DB.

Microsoft službu Remote Data (RDS) umožňuje použiť množina záznamov súčasti ADO vzdialene cez jeden z troch protokolov (HTTP, HTTPS alebo DCOM). RDS bol pôvodne určených na báze webu klientov, ale tie sú zadarmo na implementáciu váš RDS klient v akomkoľvek vývojové prostredie alebo vybratého jazyka. Ste Voliteľne môžete implementovať objekt obchodné strane servera pre generovanie a získať množinu záznamov, alebo môžete použiť predvolený predmet podnikania že RDS poskytuje v rámci jeho server-side komponenty. Sú povinní používať Internet Information Server (IIS) hostiť servera RDS komponentov iba ak pomocou protokolov HTTP alebo HTTPS. Pomocou DCOM maršal objekty (množina záznamov alebo inak) s RDS eliminuje IIS závislosť. RDS poskytuje výhody klientske caching údajov výsledkov, aktualizovateľný údajov, a podpora pre niektoré údaje-aware ovládacie prvky ActiveX.

Microsoft Data Access Components (MDAC), je kombináciou týchto štyri technológií, ako aj rôzne ovládače ODBC a OLE DB údajov Poskytovateľov. MDAC zahŕňa aj, čoraz viac s verzia 1.5 a novší, rozšírenia OLE DB a ADO, najmä (ale nielen) na- riadok analytické spracovanie alebo viacrozmerné údaje. Tam boli tri významné uvoľnení súčasti MDAC, ale len jeden z tých komuniké bol verejne známy ako MDAC. MDAC 1.0 nie urobil loď ako koordinované, samostatný inštalačný program, ale bol súčasťou častiach rôzne Software Development Kit (SDK) to a výrobkov. MDAC 1.5 urobil funkciu úplné, samostatný inštalácie a tiež bol súčasťou rôznych SDK spoločnosti a výrobky. MDAC 2.0 bol premenovaný na prístup SDK údajov a obe ODBC a OLE DB SDK to boli valcované do údajov Access 2.0 SDK. Microsoft odkazuje na súčasti MDAC 2.0 ako run-time (-SDK prvky) Údaje prístupu 2.0 SDK.

Z dôvodu jasnosti, budeme označovať zásobník MDAC ako osobitné Zbierka ODBC, OLE DB, ADO a RDS runtime components. Napríklad, zásobník MDAC 1.0 obsiahnuté ODBC 3.0, OLE DB 1.1, ADO 1.0 a Advanced Dátový konektor 1.0. (Dátový konektor rozšírené bol okam prekurzor službe vzdialených údajov, ktoré boli uvoľnené MDAC 1.5). MDAC 1.5 zásobník zahrnuté ODBC 3.5, OLE DB 1.5, ADO 1.5 a RDS 1.5. MDAC 2.0 Stack obsahuje ODBC 3.51, OLE DB 2.0, ADO 2.0, RDS 2.0, OLE DB pre OLAP rozšírenia a ADO/MD.

Budeme označovať MDAC prerozdelenie ako mechanizmus, ktorý nainštaluje len run-time súčasti pre danú zásobník MDAC. Čokoľvek iného, ktoré zahŕňa ODBC 3.X SDK, OLE DB 1.X SDK a samostatný inštalátor súčasti MDAC, obsahuje nadmnožinu prerozdeľovania pridaním vzoriek, dokumentácie, hlavičky, knižnice a podobne. By ste použiť MDAC prerozdelenie s zariadenia používané na distribúciu vašej žiadosti zákazníkom, a by použitie MDAC alebo SDK nastavení nainštalovať na počítač rozvoja vytvorenie týchto aplikácií. Toto rozlíšenie je zvlášť dôležité Pamätajte si, keď sme diskutovali MDAC 1.5 Inštalátor a prerozdelenie scenáre.

Univerzálny Data Access, Microsoft Data Access Components, údaje Prístup SDK, ODBC SDK a OLE DB SDK, sú všetky rôzne tváre pre Microsoftu databázy stratégie.

Zásobník MDAC 1.0

MDAC 1.0 existovala viac ako pojem ako koordinované, samostatné nastavenie program. Súčasti MDAC 1.0 zahrnuté ODBC 3.0, OLE DB 1.1, ADO 1.0, a Rozšírené dátový konektor 1.0. Konektora rozšírené údaje, v čase, využívaná podmnožinu množina záznamov súčasti ADO a bola nezávislá od ADO. Predtým existovali ODBC skoro na vlastné, aj keď OLE DB 1.0 SDK vydaný v auguste 1996 bol začiatok bod cestu k MDAC. V v zime roku 1996, zásobník MDAC 1.0 bola vydaná v rôznych rôzne distribučné mechanizmy, ale bez centralizované, alebo koordinované úsilie, ktoré prišli s MDAC 1.5.

ODBC 3.0 dodávané s ODBC 3.0 SDK (dostupné v čase cez Web Stiahnuť), rovnako ako Internet informácie Server 3.0 a OLE DB 1.1 SDK. OLE DB 1.1 a ADO 1.0 dodaný s OLE DB 1.1 SDK (dostupné s Visual Studio 97 alebo v čase cez Web preberanie), a s Internet Informácie Server 3.0. Dátový konektor rozšírené dodávané s Internet Informácie Server 3.0, rovnako ako sú k dispozícii (v čase) na webe ako súbor k stiahnutiu .cab.

MDAC 1.0 zahrnuté ovládače ODBC pre Access alebo Jet, SQL Server, a prvýkrát ovládač ODBC spoločnosti Microsoft vystaviť údajov Oracle. Microsoft OLE DB Provider for ODBC Drivers bol prvý a len poskytovateľa OLE DB uvoľní s MDAC 1.0.

Visual Studio 97 bol skutočne mix-a-zápas na ktorý produkt nainštalovaný ktorú verziu ODBC (a spolu s ním potenciálne OLE DB a ADO). Vizuálne InterDev, napríklad, zahrnuté Active Server Pages, ktorý bol súčasť Internet informácie Server 3.0, ktorý nainštalovaný ODBC 3.0, OLE DB 1.1 a ADO/ADC 1.0. Avšak, Visual Basic 5.0 nainštalovanú verziu ODBC 2,65 a žiadne OLE DB alebo ADO súčasti. Visual C++ 5.0 nainštalovaný ODBC 2,65, ale tiež zahrnuté inštalovať možnosti pre Visual Studio 97 s voľbou Inštalácia OLE DB 1.5 SDK, ktoré dal vám celý zásobník MDAC 1.0.

Vo všeobecnosti, mixovania a párovania ovládače ODBC s ovládač ODBC Správca/Core Components je bezpečné vec. Ako dlho ako správca ovládačov ODBC sú novšie ako ovládače ODBC, hoci skupina výrobkov robí veľkej bolesti, aby zabezpečili, že správca ovládačov ODBC a ODBC spoločnosti Microsoft Ovládače sú spätne kompatibilné.

Zásobník MDAC 1.5

S MDAC 1.5, bolo privezené viac koordinácie nastavenie MDAC komponentov, ako aj redistribúciu. MDAC 1.5 pozostávala z ODBC 3.5, OLE DB 1.5, ADO 1.5 a vzdialených údajov služby 1.5. Služba vzdialenej údajov je nástupcom dátový konektor Advanced, ale bol premenovaný na odrážať že je čoraz viac črtou ADO. S MDAC 2.0, dokumentácia RDS je uvedený v tom istom mieste ako pre ADO.

Opäť porcií MDAC 1.5 boli zahrnuté s rôznymi SDK a výrobky. MDAC 1.5 bol vydaný na webe ako samostatný inštalačný, ako aj v rámci systému Windows NT 4.0 Option Pack a dávkami MDAC 1.5 boli zahrnuté v programe Internet Explorer 4.x, osobitne RDS klientskych komponentov. Systém Windows 98 obsahuje súčasti MDAC 1.5 a oboch OLE DB 1.5 SDK a ODBC 3.5 SDK obsahuje súčasti MDAC 1.5.

MDAC 1.5 zahrnuté ovládače ODBC pre Access Microsoft/Jet, SQL Server, a významnú aktualizáciu na ovládač ODBC Microsoft Oracle. okrem toho v rovnakom čase dvoch iných OLE DB poskytovateľov boli k dispozícii od spoločnosti Microsoft (hoci nie je zahrnutá zásobník MDAC). Poskytovateľov OLE DB pre Active Directory Services, rovnako ako pre server Microsoft Index Server boli dostupný oddelene od zásobník MDAC. Obaja títo poskytovatelia zadlužuje OLE DB na silných spôsobmi ODBC by nikdy podporili, konkrétne pre pomocou syntaxe-SQL dotaz na načítanie údajov prostredníctvom údajov OLE DB poskytovateľ od-relačný DataStore.

Microsoft Data Access Components verzia 1.5 má five(+) samostatnej uvoľňuje, každý s rôznymi verziami Open Database Connectivity (ODBC) 3.5, OLE DB 1.5, 1.5 a vzdialených údajov ActiveX Data Objects (ADO) Služba (RDS) 1.5 komponentov, ako aj poskytovatelia ovládače ODBC a OLE DB. Prvé dve správy, iné ako pečiatkovanie súbor verzia (a chýb v nastavení) nemal žiadne významné rozdiely. Vysvetlenie každého takto:
  • Program Internet Explorer 4.0: Dodaný s programom Internet Explorer 4.0, Internet Klient SDK 4.0, integrované v rámci inštalácie oba produkty.
  • MDAC 1.5 (PDC): Aktualizované súčasti lodná doprava s Internet Explorer, a bol k dispozícii 1997 Professional Developers konferencie CD iba v rámci MDAC samostatný inštalačný program.
  • MDAC 1.5a: Dostupné na webe z 10, 6 a 97 12/20/97 v rámci MDAC Samostatný inštalačný program.
  • MDAC 1.5b: K dispozícii možnosť Pack systému Windows NT 4.0, MDAC Samostatný bol skutočne integrovaný v rámci Option Pack (a nie ako samostatné nastavenie).
  • MDAC 1.5 c: dostupné na webe po 12/20/97, oba typy s MDAC Samostatný a ako menšie MDAC prerozdeľovania ktorý práve nainštalovaný run-time súčasti. MDAC 1.5 c tiež zodpovedá bity zahrnuté s OLE DB 1.5 a ODBC 3.5 SDK. Skutočné chybu opravuje medzi 1.5b a 1.5 c boli prírastkové ale významný, riešenie problémov so závitom ADO a združovanie pripojení ODBC.
  • Systém Windows 98 a/alebo Internet Explorer 4.01 Service Pack 1: obidva Internet Explorer 4.01 Service Pack 1 a Windows 98 obsahujú podmnožina zmiešané verzie MDAC. Sú jediným miestom, môžete získať modifikovanú verziu ADO/RDS (v podstate MDAC 1.5 d), avšak robia nie loď kompletné ODBC alebo OLE DB a verzie ODBC alebo OLE DB súbory lode sú staršie ako MDAC 1.5 c. Najvýznamnejšia zmena medzi "1.5 d" a "1.5 c" že vzdialených údajov služby klientom používa DCOM Maršal objekty zo servera už potrebné na známky podnikania objekt ako bezpečné pre skriptovanie a inicializáciu.

Zásobník MDAC 2.0

MDAC 2.0 je distribuovaný v rámci prístupu k údajom 2.0 SDK, ktoré kombinuje a aktualizuje obsah tohto MDAC 1.5, ODBC 3.5 SDK a OLE DB 1.5 SDK a OLE DB pre OLAP špecifikáciu. Údaje Prístup SDK kombinuje všetky run-time komponentov, dokumentácia, vzoriek, a tiež poskytuje integrovaný prerozdelenie v <drive>: \msdasdk\redist adresára. Keďže predtým MDAC 1.5 stojan - sám a prerozdelenie dodávané oddelene (príležitostne vytváranie zmätok, jeden bol ktoré), SDK Access údajov je úplne samostatne obsiahnutých a integrované. 40 M veľkosť SDK versus veľkosť 7,9 miliónov MDAC 2.0 znovurozdelenia tiež pomôže urobiť rozdiel zrušte. </drive>

Prerozdelenie MDAC 2.0 prichádza v jednej verzii a nainštaluje všetky Súčasti MDAC 2.0, ako aj poskytovateľov ODBC ovládače alebo OLE DB pre Microsoft Access alebo Jet, Oracle a SQL Server. Visual FoxPro ODBC driver je tiež zahrnuté do redistribúcie. Predtým tento ovládač bol iba dostupné prostredníctvom webu.

Visual Studio 6.0 aj lode súčasti MDAC 2.0, vrátane podmnožina úplné údaje prístup SDK. SDK Access údaje dostupné na webe na tejto lokalite je skutočne novšia ako verzia Visual Studio 6.0:
http://www.microsoft.com
Okrem toho zahŕňa webu MDAC 2.0 run-time komponentov, keďže Visual Studio 6.0 verziu nezahŕňa. To je pretože ostatné časti Visual Studio 6.0 nastavenie nainštalovať MDAC run-time súčasti.

Vlastnosti

ID článku: 190463 - Posledná kontrola: 19. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Kľúčové slová: 
kbdatabase kbinfo kbmdacnosweep kbmt KB190463 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:190463

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com