Birden çok tercih edilen bir oturum açma sunucusunun bulmak için LMHOSTS kullanma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 192064 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir Windows NT 4.0 bilgisayar başlatıldığında, normal olarak bu oturum bir etki alanı denetleyicilerini bulmak için WıNS'YI sorgular. WINS sahip herhangi bir tanıma uzaktaki veya düşük bant genişliğine sahip bir etki alanı denetleyicisi seçiliyse, etki alanı denetleyicilerinin coğrafi konumlarını bu nedenle, önyükleme ve oturum açma saatleri yavaş olabilir.

Neden

Başlangıç bilgisayar sorguları için etki alanı [1 C] adı listesi WINS. WINS, bir etki alanı denetleyicilerinin listesini verir ve bilgisayar, bunları (yan? s?ra aynı alt ağda olarak gerçekleşen tüm etki alanı denetleyicileri için yayın alt ağ), her bir veri birimi gönderir. Ilk DC yanıt bir oturum için seçilir.

Çözüm

NetBT, LMHOSTS dosyasında birden çok etki alanı denetleyicisi girdisi destekleyecek biçimde değiştirildi. Girişler, oturum açarken kullanılacak, tercih edilen etki alanı denetleyicilerinin belirtmek için eklenebilir. Girişler, a?a??da gösterildi?i gibi görünmelidir:

Bu yeni özelliğin avantajlarından yararlanmak için <a0></a0>, LMHOSTS arama etkinleştirilmiş olması gerekir. LMHOSTS aramasını etkinleştirmek için <a0></a0>, Denetim Masası, ağ protokolleri, TCP/ıp'yi-CVE-2006-->->-> gidin > özellikler WINS adresleri-> ve "LMHOSTS aramayı etkinleştir" onay kutusunu seçin.
  ===
  10.1.1.1  example1 #PRE  #DOM:mydomain
  10.1.1.2  example2 #PRE  #DOM:mydomain
  ===
				

Yukarıdaki LMHOSTS dosyası girdileri bir bilgisayar 10.1.1.1 ve 10.1.1.2 IP adreslerini etkialanım adlı etki alanına oturum açmak için kullanmaya.

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Windows NT 4.0 veya Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition için en son hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
152734En son Windows NT 4.0 hizmet paketi nasıl elde edilir (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Durum

Microsoft Windows NT 4.0 ve Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition olan bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows NT 4.0 Service Pack 4.0 ve Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition Service Pack 4'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 192064 - Last Review: 1 Kasım 2006 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Terminal Server
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kbqfe KB192064 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:192064

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com