Windows 95/98/98 Second Edition ağ bağlantısı sorunlarını giderme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 192534 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Microsoft Windows 95/98/98 ikinci sürüm ağında, donanım ve yazılım ile ilgili sorunları bir veya daha fazla bilgisayara gözatmak veya diğer bilgisayarlarla iletişim yeteneği kaybetmenize neden olabilir. Bu sorunları aralığından hiçbir ağ işlevi ağ üzerinden veri aktarımı sırasında hiç rasgele hata iletileri için.

Bu makalede, Windows 95/98 ağda iletişim sorunları tanılamaya ve kullanabileceğiniz sorun giderme adımları sunulmaktadır. Iletişim ile ilgili sorunları giderme her zaman düz iletme işlemi olmadığını unutmayın. Sorun çözülmezse kadar biri, "Daha fazla bilgi" bölümündeki yordamlar işe yaramazsa, sonraki yordama geçin. Önemli sorunlar bilginizi artırmak ve büyük olasılıkla, sorunu gidermek için geçecek süreyi azaltmak için sorunu gidermeye başlamadan önce bu makalenin tamamını okumak isteyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi

Önce Başlat

Ağ bağlantısı sorunu giderme başlamadan önce aşağıdaki soruları göz önünde bulundurun:

 • Bu yapılandırma, bugüne kadar önce çalışmıştır veya olmuyor yalnızca bu başlangıç muydunuz? Yeni başladıysanız, ne bu yapılandırmayı çalıştığı zaman, çalışma durduruldu zaman arasında değişti mi?
 • Yeni donanım, kablo veya yazılım eklenmiştir? Bu yeni ekleme kaldırılırsa, sorunu hemen gitmek mu?
 • Bu sorun, bir bilgisayar, çeşitli veya tümünün oluşmasını mi? Tüm bilgisayarlarda sorun olmuyor (Bu, kablo veya bağlayıcı ilgili olabilir. Sorun yalnızca bir veya birkaç bilgisayara olmuyor (Bu, yazılım veya donanım ilgili olabilir.
 • Bilgisayara bağlantı (iletme ve alma, ağ bağdaştırıcısı varsa, veri ıªık, bunlar yanıp)?
ÖNEMLI: sorun giderme başlamadan önce aşağıdaki sistem yapılandırma dosyaları yedek kopyasını oluşturun:

 • Config.sys
 • Autoexec.bat
 • System.ini
 • Win.ini
Dosyaları kopyalama, Başlat'ı tıklatın, Yardım'ı tıklatın, dizin sekmesini tıklatın, hakkında bilgi için "dosyalar" (tırnak işaretleri olmadan) yazın ve sonra çift "Kopyalama" konusunu tıklatın.


SORUN GİDERME

Ağ bağlantısı sorunlarını gidermek için <a0></a0>, her adımı izleyin ve ardından bilgisayara yeniden bağlanmayı deneyin. Bilgisayara yine bağlanamıyorsanız, sonraki adıma geçin.

 1. <a1>Sorgu</a1> Microsoft Knowledge Base'de tam bir hata iletisi için bilgisayarınızı başlattığınızda bir ağla ilgili bir hata iletisi alıyorsanız. Microsoft Bilgi Bankası aşağıdaki Microsoft Web sitesinde bulunmaktadır:

  http://support.microsoft.com/support
 2. Bilgisayarınızı doğrulayın ve görüntülemeye çalıştığınız bilgisayarda dosya ve Yazıcı Paylaşımı yüklü vardır. Bunu yapmak için <a0></a0>, her iki bilgisayarda aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Başlat'ı tıklatın, Ayarlar'ın üzerine gelin ve sonra Denetim Masası'nı tıklatın.
  2. Ağ'ı çift tıklatın.
  3. "Dosya ve yazıcı Microsoft Ağları için paylaşımı" yüklü ağ bileşenleri listesinde olduğundan emin olun. Yüklenmezse, adım d ile devam edin. Yüklü ise, 3 numaralı adımla devam edin.
  4. Dosya'yı tıklatın ve paylaşımı yazdır.
  5. "I başkalarının dosyalarıma için erişim vermek istediğiniz" onay kutusunu seçmek için tıklatın ve sonra Tamam'ı tıklatın.
  6. Tamam'ı tıklatın ve sizden istendiğinde bilgisayarı yeniden başlatın.
 3. Ağ bağdaştırıcısı ayarlarının doğru olduğundan ve diğer donanım aygıtlarının ile'çakışma olduğunu doğrulayın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

  1. Başlat'ı tıklatın, Ayarlar'ın üzerine gelin ve sonra Denetim Masası'nı tıklatın.
  2. Sistem'i çift tıklatın ve sonra Aygıt Yöneticisi sekmesini tıklatın.

   Kırmızı bir "X", ağ bağdaştırıcısının yanında, görüntülenir, Özellikler'i tıklatarak ağ bağdaştırıcısını etkinleştirmek, devre dışı bırak gelen bu donanım profilini onay kutusunu temizleyin, Tamam'ı tıklatarak Kapat'ı tıklatıp tıklatıp, istenirse bilgisayarınızı yeniden başlatmayı.

   Ağ bağdaştırıcısının yanında sarı bir daire içinde ünlem görüntülenirse, adım d ile devam edin.
  3. Ağ bağdaştırıcısını tıklatın ve sonra da Properties'i tıklatın.
  4. Kaynaklar sekmesini giriş/çıkış (g/Ç) adresi, doğrudan bellek erişimi (DMA) ve RAM adresi ayarlarını, ağ bağdaştırıcınız için doğru olan kesme isteği (IRQ) satır olduğunu doğrula</a1> seçeneğini tıklatın. Ağ bağdaştırıcınızın fiziksel olarak bu ayarları kullanmak üzere yapılandırılıp belirlemek için <a0></a0>, birlikte gelen belgelere bakın.
  5. Kaynak ayarlarını değiştirmek için <a0></a0>, Otomatik ayarları kullan'ı tıklatın. onay kutusunu tıklatarak temizleyin.
  6. Farklı bir IRQ belirtmek DMA kanalı, g/Ç adresi ve/veya RAM için ağ bağdaştırıcısının adresi. Diğer donanım aygıtları tarafından kullanılan ayarları bilmiyorsanız, birkaç ayarı denemeniz gerekebilir.
  7. Tamam'ı tıklatın ve bilgisayarınızı yeniden başlatmanız istendiğinde Hayır'ı tıklatın.
  8. Başlat'ı tıklatın, Kapat'ı tıklatın, Kapat'ı tıklatın ve sonra Tamam'ı tıklatın. 10-15 Saniye için bilgisayarınızı kapatın ve yeniden açın.
 4. Windows 95 kullanıyorsanız, 5 numaralı adıma geçin. Windows 98 kullanıyorsanız, Sistem Dosyası Denetleyicisi aracı doğrulamak için Windows ağ dosyalarının yerini veya zarar görmesi 98 kullanın. Sistem Dosyası Denetleyicisi aracını kullanma hakkında daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri bakın:

  MAKALEYI KIMLIĞI: 185836 BAŞLıK: Sistem Dosyası Denetleyicisi aracının (Sfc.exe) açıklaması

  MAKALEYI KIMLIĞI: 129605 BAŞLıK: Windows dosyalarının özgün extract nasıl sıkıştırılmış

  Not: Microsoft tarafından sağlanan bir düzeltme uygularsanız, bazı ağ dosyalarının güncelleştirilmiş sürümleriyle değiştirilebilir. Daha fazla sorun oluşmasını engellemek için <a0></a0>, bu güncelleştirilmiş dosyaları değiştirin.
 5. Windows 95 kullanıyorsanız, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki aşağıdaki makalede sorun giderme adımlarını gerçekleştirin ve sonra adım 6'ye geçin:

  Windows 95 başlatma sorunlarını ve hata iletileri 136337 sorun giderme


  Windows 98 kullanıyorsanız, sistem yapılandırma yardımcı programı'nı tüm olmayan gerekli sürücüler ve ağ sürücülerinin düzgün yüklenmesini engelliyor programları devre dışı bırakmak için kullanın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

  1. Başlat'ı tıklatın, Programlar'a, Donatılar'ın üzerine gelin, Sistem Araçları'nın üzerine gelin ve sonra sistem bilgisi'ni tıklatın.
  2. Araçlar menüsünde, sistem yapılandırma yardımcı programı'nı tıklatın.
  3. Genel sekmesinde Seçmeli Başlangıç ' ı tıklatın ve bunları kaldırmak için aşağıdaki onay kutularını tıklatın:
   • Config.sys dosyası işletilsin
   • Autoexec.bat dosyası işletilsin
   • Winstart.bat dosyası işletilsin
   • System.ini dosyası işletilsin
   • Win.ini dosyası işletilsin
   • Yükleme başlangıç grubu öğelerini


  4. Tamam'ı tıklatın ve sonra Sistem Bilgisi aracı çıkın.
  5. Bilgisayarı yeniden başlatın.

   Sistem Yapılandırma yardımcı programı'nı (Msconfig.exe) kullanarak, belirli bir dosya veya kayıt defteri girdisi, bilgisayarınızı birkaç kez yeniden başlattıktan sonra soruna neden olan yalıtabilirsiniz. Soruna neden olan belirli dosya giriş belirlenir sonra (yedekleme amacıyla) vermek ve bu girdiyi kaldırın ve sistem yapılandırma yardımcı programı'nı Normal başlangıç moduna dönmek için uygun dosya (Not Defteri gibi bir metin düzenleyicisi kullanarak) veya (Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanarak) bir kayıt defteri girdisi düzenlememelisiniz.

   Sistem Yapılandırma yardımcı programını kullanarak bir Windows 98 Önyükleme bilgilerini temiz Lütfen için bkz: Narrowing odağı bölümünde aşağıdaki Microsoft Knowledge Base makalesinde:
   MAKALEYI KIMLIĞI: 192926
   BAŞLıK: Nasıl Windows 98 için temiz önyükleme giderme gerçekleştir
 6. Bir evrensel adlandırma kullanarak ağda diğer bilgisayarları görüntülemek için kuralları (UNC) bağlantısı. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

  1. Başlat'ı ve sonra Çalıştır'ı tıklatın.
  2. Aç kutusuna türünde, aşağıdaki satırı yazın...

   \\ <computername>

   bağlanmaya çalıştığınız bilgisayarın adını <computername>olduğu
  3. Tamam'ı tıklatın.


  Yalnızca bir UNC bağlantısını kullanarak diğer bilgisayarları görüntüleyebilir, aşağıdaki olası nedenleri göz önünde bulundurun:

  -Bir gözatıcı sunucu ağda seçilemez. Bir Windows 98'de ağ, bir bilgisayar çalışma grubunun sunucu listesi seçili korur. Herhangi bir yere 5 15 dakika için bir gözatıcı sunucusu kurmak için alabilir. Gözatıcı sunucu varsa, ağ üzerindeki bilgisayarlara göz atamazsınız. Birkaç dakika bekleyin ve yeniden deneyin.

  -Olabilir veya başka bir bilgisayarın ağ bağdaştırıcısı yapılandırması ile ilgili sorunu kablolama bir ağ. Yalnızca yerel bilgisayar, Ağ Komşuları'nda görünür, bu durumda olabilir.
 7. TCP/IP bağlantısı, "127.0.0.1" gibi birden fazla IP adresi, ağ bağdaştırıcısının adresi ve ağ geçidi adresi için ping işlemi yapmayı deneyerek sınayın.
 8. Ağ kablo ve bağlayıcıların düzgün çalıştığını ve ağ kablolaması bağlanmaya çalıştığınız bilgisayarın ve bilgisayarınıza bağlı olduğunu doğrulayın.

  Ağ kablolarının ince Ethernet, tek bir kablo, T-bağlayıcıları ile düzgün çalışması için bilinen sonlandırıcılar iki bilgisayarı birbirine bağlamak. Ağ kablolarının bükümlü (RJ-45), bir hub veya yoğunlaştırıcı kullanmanız gerekir. Windows 98, RJ-45 kablosu bilgisayarlar arasında doğrudan bağlantıları desteklemiyor. Bu denetim, olası bir kablo veya bağlayıcı sorunları, açıkça görünmeyebilir ayırır.

  Not: It da ağ kaynakları, telsiz telefonlar Floresan ışığı ve radyolar gibi elektrik girişim uzağa kablolama yeniden yönlendirme gerekli olabilir.

  Ağ topolojisi 10Base2 (ince bir Ethernet veya Thinwire), <a1>alan</a1> 50 Ohm Sonlandırıcı ağ bağdaştırıcısında ise. Yerel bilgisayar adı şu anda Ağ Komşuları'nda görünen, ancak normal kablolama iliştirildiğinde görünmüyor, kablo veya bağlayıcı bir sorun var demektir. Sorunları, kablolama ve bağlayıcı bir elektrik kısa kablo bağlantıları, hatalı sonlandırma ve kablo türü yanlış kullanımı örnekleridir. Her bilgisayarın T-bağlayıcı her ağ kesimine sonunda 50 ohm sonlandırıcılar; (kablo değil RG-59 veya RG-62) bu RG-58 kablo kullanılan her ağ bağdaştırıcısında güvenli hale getirildiğinden emin olun.

  Yerel bilgisayar, Ağ Komşuları'nda görünmezse, bu sorun yerel ağ bağdaştırıcısının donanım veya yazılım yapılandırması ile olabilir. Nedenin bu olup olmadığını belirlemek için <a0></a0>, bu makalenin ilerisindeki "Test ağ bağdaştırıcısı sürücüleri" bölümüne bakın.
 9. Ağ yeniden yönlendiricisi ile ilgili bir sorun olabilir. Aşağıdaki sınama, (her bilgisayarın benzersiz bir bilgisayar adı ağ üzerinde olması gerekir) ağdaki bir Netbıos ad çakışması oluşturmak için Windows 98 ağ bileşenlerini kullanır. Bu sınamayı gerçekleştirmek için <a0></a0>, iki bilgisayar bir hata iletisi oluşturulur görmek için aynı bilgisayar adını ve onay kullanmak üzere ayarlayın. Bir hata iletisi görüntülenir varsa, bilgisayarların iletişim kuran. Hata iletisi oluşursa, bir donanım sorunu ağda bulunmaktadır.

  Ağ yeniden yönlendiricisi'ni sınamak için <a0></a0>, bağlanmaya çalıştığınız bilgisayarın adı için bilgisayar adını değiştirin. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

  1. Başlat'ı tıklatın, Ayarlar'ın üzerine gelin ve sonra Denetim Masası'nı tıklatın.
  2. Ağ'ı çift tıklatın.
  3. Kimlik sekmesini tıklatın ve sonra bilgisayar adı kutusuna bağlanmaya çalıştığınız bilgisayarın adını yazın.
  4. Tamam'ı tıklatın ve bilgisayarınızı yeniden başlatmanız istendiğinde, Evet'i tıklatın.

   Bilgisayarınızı başlatırken aşağıdaki iletiyi almalısınız:
   Iletişim kuralı numarası 1 yüklenirken aşağıdaki hata oluştu. Hata: 38: belirttiğiniz bilgisayar adı ağ üzerinde kullanılıyor. Farklı bir ad belirtmek için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Ağ simgesini çift tıklatın.
   Microsoft Ağları için istemci'ni kullanarak aşağıdaki hata iletisini raporu görüntüler:
   Iletişim kuralı numarası 0 yüklenirken aşağıdaki hata oluştu. 38 Hata: belirttiğiniz bilgisayar adı ağ üzerinde kullanılıyor. Farklı bir ad belirtmek için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Ağ simgesini çift tıklatın. Bunun yerine bilgisayar adı, bilinen bir kullanıcı adı hesaplarından ayırt etmek için çok basit bir çözüm için bu nedenle, Win9x bilgisayar adı bir kullanıcı adı kullanıcı hesabı için aynı olduğunu gösterir.
   Hata iletisi alırsanız, iki bilgisayar kuran.

   Hata iletisi almazsanız, aşağıdaki donanım sorunlardan biri olabilir:

   -(Donanım, g/Ç adresi, IRQ, bellek çakışması vb.) ağ bağdaştırıcısının yapılandırması bir veya daha çok bilgisayarın yanlıştır. Ağ bağdaştırıcısı ayarlarını değiştirme hakkında daha fazla bilgi için 3. adıma bakın.

   -Bir veya daha fazla ağ bağdaştırıcı arızalı. Ağ bağdaştırıcınız bir tanı hizmet programı içeriyorsa, ağ bağdaştırıcısının düzgün olarak çalıştığından, belirlemeye yardımcı programını çalıştırın.

   -Bir sorun var. kabloları veya bağlayıcıları Bu, bir elektrik kısa, parazit, bir kablo, bağlayıcı veya ağınız için doğru olan belirtimi değil Sonlandırıcı olabilir.

   Elektrik kısayoluyla ve engelleme sorunlarını gidermek için <a0></a0>, bir sınama aygıtıyla kablolama sınamak veya kabloları ve düzgün çalışması için bilinen Bağlayıcılar'ile değiştirilsin.
  5. A-C, adım C.'de yeniden özgün, benzersiz adı için bilgisayar adını değiştirme adımları yineleyin.
 10. Ağ bağdaştırıcısının sürücülerini kaldırıp yeniden. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

  1. Başlat'ı tıklatın, Ayarlar'ın üzerine gelin ve sonra Denetim Masası'nı tıklatın.
  2. Ağ'ı çift tıklatın.
  3. Yüklü ağ bileşenleri listesinde, ağ bağdaştırıcısı'nı tıklatın, Kaldır'ı tıklatın, Microsoft Ağları için istemci'yi tıklatın ve sonra Kaldır'ı tıklatın.
  4. Tamam'ı tıklatın ve bilgisayarınızı yeniden başlatmanız istendiğinde, Evet'i tıklatın.
  5. A-B adımları yineleyin.
  6. Yapılandırma</a0> sekmesinde Ekle'yi tıklatın.
  7. Bağdaştırıcısı'nı tıklatın ve sonra Ekle'yi tıklatın.
  8. Manufactures) kutusunda, ağ bağdaştırıcısının üreticisini tıklatın ve sonra da <a0>ağ bağdaştırıcıları</a0> kutusunda uygun modeli tıklatın.
  9. Tamam'ı tıklatın, Tamam'ı yeniden tıklatın ve bilgisayarınızı yeniden başlatmanız istendiğinde, Evet'i tıklatın.

   Not: ağ bağdaştırıcısının Donanım yapılandırılabilir (kullandığı atlatıcı veya anahtarları), ağ bağdaştırıcısını ve Aygıt Yöneticisi'nde ayarlarıyla eşleşmesi gerekir. Ağ bağdaştırıcısı ayarlarını belirlemek için <a0></a0>, bağdaştırıcı ile gelen belgelere bakın veya ağ bağdaştırıcısının üreticisine başvurun.

   Ağ bağdaştırıcısını farklı bir IRQ belirtmeniz gerekebilir yapılandırılabilir yazılım, DMA kanalı, g/Ç adresi veya RAM Aygıt Yöneticisi'nde adres. Örneğin, bazı sabit disk denetleyicileri, 300 h'bir g/Ç adresi kullanmak için de varsayılan olarak, yapılandırılmış olan bazı ağ bağdaştırıcıları için varsayılan değer. Ağ bağdaştırıcısının kaynak ayarlarını Aygıt Yöneticisi'nde değiştirmek için <a0></a0>, 3. adıma bakın.
  10. UNC adını kullanarak bilgisayara yeniden bağlanmayı deneyin. Bunun nasıl yapılacağı hakkında daha fazla bilgi için 6. adıma bakın.
  11. UNC adını kullanarak bilgisayara bağlanamıyorsunuz, yerel bilgisayarda listelenip listelenmediğini görmek için masaüstündeki Ağ Komşuları simgesini çift tıklatın.
 11. Yerel bilgisayar ağ'ı hala görüntülenemiyor Komşuları, birkaç olası nedeni vardır:

  -Yanlış ağ bağdaştırıcısı sürücüsü kullanılıyor. Bağdaştırıcıyı başka bir bağdaştırıcı (örneğin, NE2000) öykünen, atlatıcı veya sürücünün bağdaştırıcı üzerindeki anahtarları düzgün çalışması için gerekli olabilir. Ağ bağdaştırıcısını yapılandırmak veya güncelleştirilmiş sürücüleri'ni edinme hakkında daha fazla bilgi için ağ bağdaştırıcısının üreticisine başvurun.

  -Ağ bağdaştırıcısının düzgün çalışmadığı bir yuvaya ' dir. Bunu doğrulamak için <a0></a0>, ağ bağdaştırıcısının bilgisayar başka bir yuvaya yerleştirin veya kendisini bağdaştırıcının arızalı olup olmadığını belirlemek için başka bir bilgisayarda ağ bağdaştırıcısı yükleyin.

  -Ağ bağdaştırıcı arızalı. Farklı bir ağ bağdaştırıcısı kullanmayı deneyin ya da bir bağdaştırıcı ile gelen bir tanılama sınamasını çalıştırın.

  -Bilgisayardaki veri yolu hızı ağ bağdaştırıcısı için çok hızlıdır. Çoğu ağ bağdaştırıcıları, 8.33 megahertz olan Endüstri Standart Mimarisi (ISA) veri yolu hızı, çalışmak için tasarlanmış (MHz). Güvenilir olmayan performansı, daha hızlı herhangi veri yolu hızı ayarı neden olabilir.

  Bilgisayarın CMOS genellikle veri yolu hızı ayarı değiştirildi. Aralıklı sorunlar oluştuğunda bilgisayar veri yolu hızı değerini düşürmeyi deneyin.

  -Bir bozuk veya eksik bağlantı yok. Intel EtherExpress 16 gibi bazı ağ bağdaştırıcıları, kablo ve bağlayıcıların iki bilgisayar arasında bütünlük denetleyen bir yardımcı program içerir. Bu yardımcı programların varsa, iki bilgisayarın fiziksel olarak bağlı olup olmadığını belirlemek için kullanın.
 12. Bir tanılama sınamasını doğru çalıştığından emin olmak için ağ bağdaştırıcısında çalıştırın. Bazı ağ bağdaştırıcısı tanılama programları bilgisayarlar arasındaki iletişimi sınama da yapabilirsiniz (Bu ağ sınar bağdaştırıcı ve kablo). Bu sınama çalışırsa, doğru sürücüleri kullanılan sağlanan Windows 98/95'de çalışmalıdır. Alt düzey Bu sınamayı, iki ağ bağdaştırıcısı iletişim kurmak izin vermiyor, bir ağ bağdaştırıcısı, kablo ve bağlayıcıların ile tipten bir donanım sorunu var demektir. Ağ bağdaştırıcısı tanılama sınamasını ya da ağ sınaması başarısız olursa, donanım satıcınıza başvurun.

  Windows 98/95 iki bilgisayar arasındaki bir alt düzey iletişim sınaması gerçekleştirmek için kullanılan NET DIAG yardımcı programı içerir. Bu sınamayı gerçekleştirmek için <a0></a0>, aşağıdaki adımları izleyin:

  Not: her iki bilgisayar aynı iletişim kurallarını sırayla çalışmak Bu sınama için yüklü olması gerekir.

  1. Bir bilgisayarda Başlat'ı tıklatın, Programlar'a ve MS-CVE-2006-DOS komut istemi</a1>'ı tıklatın.
  2. Komut isteminde (tırnak işaretleri olmadan) "net diag" yazın ve ENTER tuşuna basın.

   Bir tanılama sunucu DIAG arar NET ve aşağıdaki komut istemini görüntülenmelidir:

   Tanılama hiçbir sunucu ağda bulunamadı. Microsoft Ağ Tanılama, ağdaki diğer bilgisayarlar üzerinde çalışıyor mu?
  3. H'ye (Hayır için). Bu, NET bir tuşa basılıncaya kadar tanılama bir sunucu olarak DIAG çalıştırdığınız bilgisayar neden olur.
  4. Başka bir bilgisayarda Başlat'ı tıklatın, Programlar'ın üzerine gelin ve sonra MS-DOS istemi'ni tıklatın.
  5. Komut isteminde (tırnak işaretleri olmadan) "net diag" yazın ve ENTER tuşuna basın.

   Bir yeteneği Netbıos iletişim kuralı (örneğin Netbeuı veya TCP/IP için) ve ıPX/SPX her ikisi de yüklüyse, aşağıdaki istemi alırsınız:

   IPX ve Netbıos algılandı. Tanılama, N, bu programdan çıkmak için Netbıos veya E kullanmak için IPX kullanmak üzere ı tuşlarına basın.
  6. ı (IPX için) basın veya N (Netbıos için) belirli iletişim kuralını kullanarak ağ bağlantısını sınamak için.

   Seçtiğiniz iletişim kuralı'nı kullanarak tanılama sunucusu ile iletişim kuramıyor, diğer iletişim kuralı deneyin.

   Ancak değil diğer bir iletişim kuralı'nı kullanarak tanılama sunucuyla iletişim kuramayabilir, ağ düzgün çalışıyor. Iletişim kuramayan iletişim kuralı için her iki bilgisayarda düzgün yüklendiğini doğrulayın ve NET DIAG'ı yeniden çalıştırın.

   Her iki iletişim kuralını kullanarak tanılama sunucusu ile iletişim kuramıyor, NET DIAG'nı yeniden çalıştırın, ancak bu kez, her bilgisayarın rolünü ters.


  Ağ bağdaştırıcınızın desteklenen ağ bağdaştırıcısının listede değilse, veya bir güncelleştirilmiş ağ bağdaştırıcı sürücüsü doğru öykünme hakkında bilgi için ağ bağdaştırıcınızın üreticisine başvurun isteyebilirsiniz. Üretici, atlatıcı ve belirli öykünme modu (örneğin, NE2000 öykünmesi) yeniden yapılandırılması gerekebilir anahtarları hakkında bilgi de olabilir.

  Ağ bağdaştırıcınızda sorunlarını tanılamaya veya kablo bağlantısı hakkında daha fazla bilgi için donanım satıcısına başvurun.

Özellikler

Makale numarası: 192534 - Last Review: 23 Ocak 2007 Salı - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 95
 • Microsoft Windows 98 Standard Edition
 • Microsoft Windows 98 İkinci Sürüm
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo kbnetwork kbtshoot KB192534 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:192534

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com