Belirli hizmetlerin yüklenmesi geciktirmek nasıl kullanılır

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 193888 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bazı bilgisayarlarda, özellikle eski sistemleri ve çevre birimlerinin daha yavaş olan bilgisayarın düzgün önyüklemek belirli bir Windows hizmeti yüklenmesini geciktirmek gerekli olabilir. Veya, bir hizmetin başlatıldığından ve sorun giderme amacıyla önce başka bir kullanılabilir emin olmak isteyebilirsiniz. Bu tür sorunları bir iletişim kuralı veya hizmet gibi DHCP, ağ kartı (örneğin, Compaq NetFlex) bağlanacak bir şans dolmadığı önce yüklemek için girişimde bulunduğu ağa erişilemiyor bir etki alanı denetleyicisi olarak etkileyebilir.

Daha fazla bilgi

Önce oluşturmak istediğiniz bir bağımlılık zaten var olmadığını doğrulamak gerekir. Bir varsayılan yapılandırmasıyla zaten en yaygın bağımlılıklar bazıları şunlardır:
  Service   Depends on
  -------   ----------
  Alerter   LanmanWorkstation
  Browser   LanmanWorkstation, LanmanServer, LmHosts
  ClipSrv   NetDDE
  DHCP     Afd, NetBT, TCP/IP
  Messenger  LanmanWorkstation, NetBIOS
  NetBT    TCP/IP
  NetDDE    NetDDEDSDM
  NetLogon   LanmanWorkstation, LmHosts
  Parallel   Parport
  Replicator  LanmanServer, LanmanWorkstation
				

Hizmetler için kayıt defteri alt anahtarlarını, aşağıdaki yolda bulunur ve hizmetlerini nasıl yüklenir denetleyebilirsiniz.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\ < Hizmet adı >
Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl söyleyin adımları içerir. Ancak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Ek koruma için, kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun oluşursa kayıt defterini daha sonra geri yükleyebilirsiniz. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756Windows'da kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme
Yeni bir bağımlılık oluşturmak için <a0></a0>, geciktirmek için Düzenle ' yi tıklatın ve Değer Ekle</a1>'ı tıklatın, istediğiniz hizmetin gösteren alt anahtarı seçin. Bir veri türü REG_MULTI_SZ yeni bir değer adı "DependOnService" (tırnak işaretleri olmadan) oluşturun ve sonra Tamam ' ı tıklatın. Veri iletişim kutusu görüntülendiğinde, adın veya adların önce bir giriş olan her satır için bu hizmeti başlatmak için tercih ettiğiniz çalışmış olan hizmetlerin yazın ve Tamam'ı tıklatın.

Services anahtarı altında kayıt defterindeki göründüğü gibi veri iletişim kutusunda girdiğiniz servis hizmetin adı tam adıdır.

Bilgisayar yeniden başlatıldığında, bu girdi hizmetin veya bu değerde listelenen hizmetler bağımlı bir hizmet başlatmaya çalışmadan önce başlatıldığını doğrulamak için kullanır.

Örneğin, sunucu hizmeti yüklendiğinde Windows ınternet ad hizmeti (WINS) önce emin olmak isteyebilirsiniz. Kayıt defterindeki WINS anahtarının seçerseniz, DependOnService değeri WINS anahtar zaten olduğunu görürsünüz. Varsayılan yüklemesinde, WINS, zaten RPCSS (uzaktan yordam çağrısı) ve NTLMSSP (Windows NT LanMan Güvenlik Desteği Sağlayıcısı) Hizmetleri bağımlı. Sunucu hizmeti, bu listeye eklemek için <a0></a0>, DependOnService değerini çift tıklatın. Satırında NTMLSSP altında <a1>çok dizeli</a1> düzenleyicisine "LANMANSERVER" (tırnak işaretleri olmadan) girdisini ekleyin ve Tamam ' ı tıklatın.

Buna ek olarak, Windows 2000 ve Windows 2003 Active Directory gereken bulmak ve DNS sunucusu hizmeti'ni kullanın. Netlogon hizmeti, DNS Sunucusu hizmetinin çalışır durumda olmak için Gecikmeli ve dinamik DNS kayıt ve sorgu için bir DNS sunucusu veritabanında bulunan varolan Active Directory etki alanı denetleyicileri için çalışan olabilir. DependOnService Netlogon kullanın ve DNS LanmanWorkstation ve LanmanServer listesine ekleyin. Bu aynı bilgisayardaki DNS sunucusu hizmeti başlatıldı ve hazır olana kadar bu Netlogon başlatılmasını erteler.

Not Yalnızca Windows 2000 veya Windows Server 2003 DNS Netlogon hizmeti, DNS hizmeti aynı Windows 2000 veya Windows 2003 tabanlı sunucu üzerinde olduğunda geciktirmek.

Not Bu alandaki girişler NOT büyük/küçük harf duyarlıdır.

Uyarı Bu girdi el ile ekleme sistem "döngüsel bağımlılık." kurmak için gerektiği biçimde başlatılmasını engelleyebilir Iki farklı hizmetler üzerinde birbirine bağımlı hale getirdiğinizde, en basit şekliyle, bir sorun ortaya çıkabilecek. Hiçbir hizmet bunların her ikisi de diğer ilk başlatılması gerekir başlatabilmeniz.

Not Önyükleme döngüsünde geç başlatmak için gereken hizmet vardır, ancak yukarıda açıklandığı gibi belirli Hizmet bağımlılığı yoktur, sonra hizmetlerden hangi Başlangıç Son olarak "Hizmet üzerinde bağlı" değerin veri değerini seçin. Genellikle seçili biriktiricisi ve Messenger hizmetlerdir.

Referanslar

Daha fazla bilgi için Bölüm 8 ' genel giderme, Windows NT Server kaynak setinde bakın.

Özellikler

Makale numarası: 193888 - Last Review: 27 Şubat 2007 Salı - Gözden geçirme: 2.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo KB193888 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:193888

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com