Doporučená konfigurace služby WINS pro Microsoft Cluster Server

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 193890 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Souhrn

Microsoft Cluster Server (MSCS) s Windows Internet Name Service. (WINS), spuštění mohou mít jen nepravidelně potíže s klienty vzdálené sítě. Důvodem je, že rozhraní clusteru síťové karty (NIC) je vázán na TCP/IP klienta WINS.

Ve výchozím systému Windows NT připojí všechny protokoly pro každé rozhraní NIC. První TCP/IP adresy jednotlivých NIC není také navázaný na klienta WINS protokol TCP/IP. Při instalaci serveru WINS v počítači se systémem Windows NT Server, Klient WINS protokol TCP/IP je vázán na každý NIC na serveru. Bude tato vazba registrace serveru WINS jako vícedomý server s více adresami IP v položce s více adresami.

Další informace

WINS server bude registrovat každé NIC nainstalován v první adresu IP počítače, bez ohledu na to, pokud má primární kartě WINS protokoly TCP/IP nebo sekundární servery WINS. Ponechejte na kartě WINS prázdné nebo bez bude stále výsledkem konfigurace serveru WINS, registrace všech jeho první adresy IP odpovídající šestnáctý znak šestnáctková hodnota pro Rozhraní NetBIOS. Toto chování je záměrné.

Když klient WINS dotazuje serveru WINS pro službu NetBIOS, seznam všechny adresy serveru s více adresami, bude vrácena klientovi z WINS server. Pokud je klient na segment vzdálené sítě (nikoli stejném segmentu sítě LAN jako server s více adresami), klient náhodně vybere. adresu ze seznamu vrátil ze serveru WINS.

Protože nic clusteru se obvykle používají pouze pro aktualizace a "prezenční signál" komunikace mezi servery v clusteru, bude žádné trasy TCP/IP "síť" mezi servery clusteru. Pokud klient se pokouší o kontaktování serveru MSCS, který má klient WINS protokol TCP/IP povoleno na všech síťových karet, klient může vybrat NIC, který byl Konfigurace clusteru, čímž způsobily klienta se nezdaří připojení k Tento server. Zakázání klienta WINS TCP/IP (tedy zakázání rozhraní NetBIOS), zabrání vazeb pro rozhraní NIC nakonfigurovány pro cluster služby WINS Server registraci clusteru NIC v položce s více adresami. V systému Windows 2000 Advanced Server doporučujeme také zakázat rozhraní NetBIOS na rozhraní "heartbeat". To lze provést výběrem Zakázat rozhraní NetBIOS nad protokolem TCP/IP v Advanced\WINS kartě vlastností protokolu TCP/IP pro rozhraní NIC. NetBIOS není vyžadováno pro komunikaci clusteru. Clusterová služba použije soketů se vzdáleným voláním Procedur pro své sdělení.

Chcete-li zakázat klient WINS ze soukromého NIC, poklepejte na síť ikona v Ovládacích panelech a klepněte na kartu vazby řadit síťový adaptér a potom klepněte na znaménko plus vedle adaptéru použitého pro soukromé Interconnect. Vyberte klienta WINS a klepněte pravým tlačítkem myši. Klepněte na tlačítko zakázat, a Klepněte na tlačítko OK. Tato změna bude vyžadovat restartování počítače. však jeden uzel tyto změny proveďte současně minimalizovat prostoje.

Také pro správné a optimální konfiguraci veřejné sítě zajistěte veřejné sítě NIC první vazby (v horní části seznamu vazeb) v vazeb protokolu TCP/IP.

Odkazy

Další informace naleznete v následujících článcích Znalostní báze Microsoft Knowledge Base:

139985Služba WINS klienta se nedaří získat přístup k serveru s více adresami

150737Nastavení možností primárního a sekundárního serveru WINS

185786Doporučené postupy pro službu WINS

Vlastnosti

ID článku: 193890 - Poslední aktualizace: 23. dubna 2011 - Revize: 4.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition
Klíčová slova: 
kbinfo kbmt KB193890 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:193890

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com