SP4 Dönemsel bir disk erişim güç yönetimi ile uğratır.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 194749 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows NT sürüm 4.0 Service Pack 4 (SP4) sistemleri yaklaşık her beş dakikada bir sabit diske erişmesi. Bu erişim için güç yönetimi ile uğratır. Örneğin, sabit diskinizi spins Faaliyetsizlik Nedeni birkaç dakika sonra aşağı, sabit disk döndürme her beş dakikada yukarı.

Neden

Olay günlüğü hizmeti Service Pack 4'te, sabit diskteki bir zaman damgası korur. Bu zaman damgası, Windows NT düzgün kapatılmış durumda olmayan her sistem kapatma süresi yaklaşık için kullanılır. Varsayılan olarak, zaman damgası her beş dakikada bir güncelleştirilir. Bu özellik, yalnızca Windows NT Server sistemi üzerinde çalışmak üzere tasarlanmıştır. Ne yazık ki, bu da Windows NT Workstation sistemlerinde varsayılan olarak etkinleştirilir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, tek bir yazılım güncelleştirmesi ya da Windows NT 4.0 için en son hizmet paketini edinin. En son hizmet paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için lütfen gidin:
Tek bir yazılım güncelleştirmesi'ni edinme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'nin telefon numaralarının ve destek ücretleriyle ilgili bilgi tam listesi için lütfen, World Wide Web'de aşağıdaki adrese gidin:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=fh;EN-US;CNTACTMS

Durum

Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 4'te bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows NT Server 4.0 Service Pack 5'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Bu düzeltme, aşağıdaki kayıt defterine ekler:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Reliability
				

aşağıdaki değerle:
  Value Name: TimeStampInterval
  Data Type: REG_DWORD
  Value:   0
				

Özellikler

Makale numarası: 194749 - Last Review: 1 Kasım 2006 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 4
 • Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 4
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kbqfe KB194749 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:194749

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com