SORUN: SETUP.EXE dosyası kayıp verme OLEAUT32.DLL:185 bağlı.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 194754 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir Kur programını çalıştırma paket ve Dağıtım Sihirbazı (PDW) kullanılarak oluşturulduğunda, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
SETUP.EXE dosyası kayıp verme OLEAUT32.DLL:185 bağlıdır.
Tamam'ı tıklattığınızda <path>Setup.exe konumu olduğu aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
<path>\Setup.exe
Sisteme bağlı bir aygıt çalışmıyor.

Neden

Kurulum paketleri paket ve Dağıtım Sihirbazı ile oluşturulan <a1>Windows</a1> 95 özgün sürümünde kalan desteğinin olmadığını için Oleaut32.dll (sürüm 2.1 dosyasındaki bir API işlevi çalışmaz. Hata, Windows 95, Windows 98, Windows Me veya Windows NT 4.0 veya Windows 2000'in tüm sürümlerinde, daha sonraki sürümlerinde oluşmaz. Microsoft Office 97, ınternet Explorer 3.0 veya ınternet Explorer 4. 0'da, yükleme programları gibi başka bir program yükleme, yeni bir sürüme Oleaut32.dll güncelleştirdiyse, bu hata oluşmaz.

Çözüm

SETUP.EXE başarıyla çalıştırmadan önce bu sorunu gidermek için <a0></a0>, en son Otomasyon dosyaları istemci makine üzerinde yüklü olmalıdır. En son Otomasyon dosyaları VBRUN60.EXE ile yüklenebilir. VBRUN60.EXE güncelleştirmelerin gerekli Otomasyon dosyaları (OLEAUT32.DLL dahil), Visual Basic 6.0 uygulamaları tarafından kullanılan ve Microsoft Visual Basic 6.0 Çalışma Zamanı Kitaplığı'nı (MSVBVM60.EXE) yükler.

VBRUN60.EXE başarıyla çalıştırıldıktan sonra Visual Basic uygulamanız başarıyla yüklemek için SETUP.EXE program çalıştırılması. VBRUN60.EXE, Visual Basic 6.0 yükleme CD-ROM'unda bulunan veya Microsoft Web sitesinden karşıdan yüklenmesi.

Referanslar

Ek bilgi için lütfen aşağıdaki Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri bakın:
192461 FILE: VBRUN60.EXE Installs Visual Basic 6.0 Run-Time Files

190046 INFO: VB6 Readme: Part 6 Wizard Issues

158238 HOWTO: Determine the Version of Windows 95/98/Me in Use

Özellikler

Makale numarası: 194754 - Last Review: 13 Mayıs 2003 Salı - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Visual Basic 6.0 Learning Edition
  • Microsoft Visual Basic 6.0 Professional Edition
  • Microsoft Visual Basic Enterprise Edition for Windows 6.0
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbappsetup kbprb kbwizard KB194754 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:194754

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com