WINS kayıt ve IP adresi davranışı Microsoft Cluster Server

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 195462 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bu makalede, Microsoft Küme sunucusu için WINS kayıt ve IP adresi davranış ayrıntıları.

Daha fazla bilgi

Microsoft Küme Sunucusu yüklemesi sırasında ağ adı, her bağdaştırıcı için gereklidir. Bu "ağ adı" bağdaştırıcıları grubunu hangi IP adresi üzerinde oluşturulan ayırt etmek için kullanılan bir etikettir. Bu IP adresi, daha sonra bu ağ için etkin düğümde bağımlı bağdaştırıcının TCP/IP özelliklerini devralır. Netbıos adları, Netbıos adı bağımlılıklarla olarak kaydedilir.

ÖRNEK

Ölçüt: <a1>düğüm</a1> X ve düğüm Y çift bağlantılı olan istemci, iç iletişim ve yalnızca dahili kullanım için ayrılmış bir NIC için kullanılan bir ağ arabirim kartı (NIC) bilgisayarlar. Istemci bağdaştırıcılar, ağ adı Corpnet atanır. Netliği için yalnızca istemci tarafı bağdaştırıcılarda bu örnekte ele. Özel bağdaştırıcılar WıNS'E kaydetmeniz.
WINS sunucusu WINS sunucu B ile BIR bağdaştırıcısı üzerinde düğüm e kaydeder ile düğüm X bağdaştırıcısında kaydeder.
IP adresi (10.1.1.1, 10.1.1.1 üzerinde bir sanal IP adresi Netbıos adı WOLFPACK bağlı olarak Microsoft Küme sunucusu ile kaydedilir

Herhangi bir düğüm olan IP adresi ve ağ adı grubun sahibi, Netbıos adı Wolfpack Netbıos adı çevrimiçi duruma getirildiğinde, kendi IP adresiyle ilişkili bir WINS sunucusuyla kaydeder. Düğüm X 10.1.1.1 WOLFPACK grubunda sahipse, diğer bir deyişle, WINS sunucusu ile a kaydeder Grup düğümü e sahip, WINS sunucu b üzerinde kaydeder Bu, olası ad çözümlemesi sorunları olabilir. Kullanım kolaylığı için istemci tarafı erişim bağdaştırıcılarla aynı WINS sunucularına işaret etmelidir.

Ek bilgi için lütfen aşağıdaki article(s) olarak Microsoft Knowledge Base'de bakın:
193890Microsoft Cluster Server için WINS yapılandırma önerilir.

139985Istemci hataları, bir çok ana bilgisayarlı Server Ulaºmak için WINS

150737Birincil ve ikincil WINS sunucusu seçeneklerini ayarlama (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

185786WINS için önerilen yöntemler

Özellikler

Makale numarası: 195462 - Last Review: 1 Kasım 2006 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition
  • Microsoft Cluster Server 1.1
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo KB195462 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:195462

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com