Split horizon algoritması Poison ters neden yanlış RIP güncelleştirmeleri etkinleştirme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 195640 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

RIP gelişmiş dahil olmak üzere tüm varsayılan ayarlarıyla ayarlandığında Split horizon algoritması ile ters kirletebilir, RIP güncelleştirme ayarlarını ortaya çıkar hem IP adresleri için ancak bir yanlış atlama (veya Metrik) 16. 16 Olarak metrik duyurduğu çünkü diğer yönlendiricilere bilirsiniz Bu bilgisayarın bu iki alt ağlar arasındaki yönlendiricinin olduğunu ve bu nedenle iki alt birbirleri ile iletişim kurmada başarısız olacaktır.

Bu sorun, RIP ve kullanmak üzere yapılandırılmış bir bilgisayarda oluşur. tek bir ağ bağdaştırıcısı üzerinde birden çok IP adresi yapılandırılmış farklı alt.

Neden

rras giden RIP isteklerindeki iki yanlış bir metrik atar IP adresleri aynı ağ kartına bağlıdır.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için Windows NT 4.0 veya bireysel yazılım güncelleştirmesi için en son hizmet paketi edinin. En son hizmet paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için lütfen gidin:
  • 152734 en son windows nt 4.0 hizmet paketi nasıl elde edilir
Bağımsız yazılım güncelleştirmesini edinme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri telefon numaralarının ve destek ücretleri hakkında bilgi tam listesi için World Wide Web üzerinde Lütfen aşağıdaki adrese gidin:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=fh;EN-US;CNTACTMS

Durum

Microsoft bu sorunun, Windows NT sürüm 4.0 için onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows NT sürüm 4.0 giderilmiştir Service Pack 5.

Daha fazla bilgi

Poison Reverse algoritması ile bölme:

Poison reverse algoritması ile bölme basit RIP yakınsama artırır. split horizon algoritması, tüm ağ kimliklerini, ancak bu ağ kimlikleri reklam tarafından öğrenilen içinde bir yönergeleri gösteren 16, ölçülü ilan edilen Ağ kullanılamıyor. Poison reverse algoritması bölünmüş ötesinde bir yararı vardır. Ufuk tek yolu ağlar arası. Ancak, bir çok yollu ağlar arası, poison ters seçeneği ile bölme sayısı önemli ölçüde azaltır sonsuzluk ve yönlendirme döngüleri.

Bu davranış, rfc 1058 "Yönlendirme Bilgisi Protokolü" olarak tanımlanır.

Özellikler

Makale numarası: 195640 - Last Review: 12 Haziran 2012 Salı - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kbmt KB195640 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 195640

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com