Ako riešiť problémy s konfiguráciou programu Outlook 2000

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 195795 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Pre Microsoft Outlook 98 (CW) verziu tohto článok, pozri 182151.
Pre Microsoft Outlook 98 (IMO) verziu tohto článku, pozri 185389.
Programu Microsoft Outlook 97 verziu tohto článku, pozri 161973.
Poznámka: Ak nainštalujete program MSN Explorer, verzie 6, vaše e-mailové konto MSN POP3 bude premiestnené do konta MSN Hotmail. Ak sú programy Outlook a Outlook Expres konfigurované pre konto POP3, nebudete už dostávať nové e-mailové správy z konta MSN.

Ďalšie informácie o tom, čo robiť, keď program Outlook nebude prijímať e-mailové správy MSN, kliknite na nasledovné číslo článku nájdete v článku databázy Microsoft Knowledge Base:
268732Nedostanete MSN e-mailových správ v programe Outlook alebo v Outlook Express
Podpory WebCast spoločnosti Microsoft o tom, čo robiť, ak nemôžete prijímať vaše MSN e-mailových správ v programe Outlook alebo Outlook Express zobrazíte po kliknutí na nasledovné číslo článku nájdete v článku databázy Microsoft Knowledge Base:
325232Podpory WebCast: Čo robiť Ak nemôžete prijímať vaše MSN E-mail v programe Outlook alebo Outlook Express
Poznámka: Postupy v tomto článku sa uplatňujú len ak máte nainštalovaný program Outlook s možnosťou firma alebo pracovná skupina. S touto možnosťou môžete použiť služby Messaging uplatňovanie Programming Interface (MAPI). Ak chcete určiť typ inštalácie, kliknite na tlačidlo O programe Microsoft Outlook, na Pomocník ponuka. Ak máte inštaláciu firma alebo pracovná skupina, uvidíte "Firemné alebo pracovná skupina".
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento článok popisuje riešenie spoločných Microsoft Problémy s konfiguráciou programu Outlook 2000 pre Internet, Microsoft Mail, výmeny, Program Microsoft Fax a služby Online. By sa malo začať riešenia problémov s v časti "Všeobecné riešenie konfiguračných problémov" a potom pokračovať do odborná sekcia pre váš typ konkrétnej služby.

Tento článok sa zaoberá nasledujúce témy:

Služby

Všeobecné konfigurácie riešenie problémov

Internet konfigurácie

 • Kontrola pripojenia na Internet
 • Nastavenie protokolu TCP/IP ako predvolený protokol
 • Iné internetové pripojenie otázky

Konfigurácie programu Microsoft Mail

 • Vytváranie poštovej databáze Test
 • Ostatné otázky Microsoft Mail

Exchange Server konfigurácie

Lotus Notes

Lotus cc: mail

Inštalácia program Microsoft Fax

DALSIE INFORMACIE

Dopravné služby

Tento zoznam zobrazuje dostupné služby Outlook. Inú dopravu služby sú nevyskúšané a nemusí pracovať správne s programom Outlook.
 • Internetový E-mail
 • Programu Microsoft Mail
 • Program Microsoft Exchange Server
 • Osobný adresár
 • Adresár programu Outlook
 • Osobné priečinky
 • Program Microsoft Fax (Inštalátor systému Windows 95/98)

  POZNÁMKA: Program Microsoft Fax nie sú k dispozícii systému Windows Millennium Edition (Me).
 • Program Outlook podporu pre program Lotus cc: mail (nainštalované s normou nastavenie)
 • Lotus cc:Mail(Installed by Lotus cc:Mail client)

Všeobecné konfigurácie riešenie problémov

Program Outlook vytvorí predvolený profil nazýva program Microsoft Outlook. Most používatelia budú buď pridať služby na tento profil alebo vytvorte nový profil s novými služby. Prvý krok riešenie problémov s konfiguráciou je vytvoriť nový profil, ktorý obsahuje iba služby, ktoré máte problémy. Keď to je práca, môžete pridať dodatočné služby, kontrolu každého jeden.

POZNÁMKA: Vzhľadom na Mail services, môžete pridať len jeden z každého služba v jedinom profile. To znamená, nemôžete pridať dve CompuServe Mail služieb alebo dve služby MSN v jedinom profile. Môžete však pridať jeden Internet e-mailovú službu, jedna služba MSN a jedna Služba CompuServe Mail do jedného profilu. Internet e-mailovú službu je výnimkou, pretože umožňuje pre viac Internet Mail účtov.

Vytvorte nový profil

Ak chcete vytvoriť nový profil z ovládacieho panela, postupujte nasledovne:

 1. Na paneli s nástrojmi kliknite Štart, ukážte na Nastavenie, kliknite na tlačidlo Ovládací Panel, a potom dvakrát kliknite na Pošta A Fax alebo Pošta.
 2. Na Služby karte, kliknite na tlačidlo Zobraziť profily zoznam svoje profily.
 3. Kliknite na položku Pridať Ak chcete otvoriť Sprievodcu nastavením doručenej pošty.
 4. Uistite sa, že predvolená hodnota je nastavená na Použitie Tieto informačné služby.
 5. Vymazať všetky služby okrem jednej riešite. Na účely riešenia problémov naraz pridať iba jedna služba.
 6. Kliknite na položku Next.
 7. V Názov profilu, zadajte názov pre nový profil.
 8. Postupujte Sprievodcu nastavením doručenej pošty vyzve, odpovede na otázky pre službu kým ste dokončiť.

Kontrola pripojenia na Internet

Aby sa ubezpečil, vaše internetové pripojenie funguje správne, prihlásenie vaše pripojenie na Internet a ping známe Internet Protocol (IP) riešiť napísaním nasledovného príkazu príkazového riadka MS-DOS:
príkaz ping<ip address=""></ip>
kde <ip address="">je IP adresa internetového servera. <b00></b00></ip>

Ak si môžete ping známe IP adresa úspešne, základné TCP/IP pripojenie pracuje správne. Ďalej, skúste pomocou príkazu ping internetový server použitím "servername.com" namiesto adresy IP. Na MS-DOS výzvu typu nasledujúci príkaz:
ping servername.com
Ak to funguje, sa nastavenie servera DNS (Domain Name) správne fungovanie.

DNS spravuje databázu riešenia hostiteľského názvy a adresy IP umožňuje používateľom počítačov nakonfigurovaný na dotaz DNS Ak chcete určiť vzdialených počítačoch názvy priateľské hostiteľov, ako adresy IP. Domén DNS nie sú rovnaké ako sietí domén systému Windows NT.

Pre napríklad vydaním príkazu "ping ftp.microsoft.com" jede do servera DNS zadané pre pripojenie na internet, vyhľadá adresu IP pre lokality a potom ping IP adresa.

Ďalšie informácie o pripájaní sa na Internet, kliknutím na nasledujúce číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
138789Ako sa pripojiť na Internet v systéme Windows 95 a Windows 98

Nastavenie protokolu TCP/IP ako predvolený protokol

Akonáhle budete vedieť, že vaše internetové pripojenie funguje, ste mali skontrolovať, že protokol TCP/IP je nastavený ako predvolený protokol. Tieto kroky nie uplatňovať pre systém Windows 2000. Aby sa ubezpečil, že protokol TCP/IP je váš predvolený protokol na Pravým tlačidlom myši v rozhraní Windows desktop, Počítače v sieti Pravým tlačidlom myši (Windows Me, kliknite Miesta v sieti) a potom postupujte podľa pokynov nižšie pre operačný systém, ste pomocou:

Pre systém Windows 95/98/Me

 1. Na Konfigurácia karte, kliknite na tlačidlo TCP/IP, a kliknite na tlačidlo Vlastnosti Ak chcete otvoriť Vlastnosti protokolu TCP/IP.
 2. Kliknite na Rozšírené Záložka, vyberte Nastaviť tohto protokolu sa predvolené protokol možnosť a potom kliknite na ok.

Pre systém Windows NT

 1. Kliknite na Väzby kartu.
 2. V Zobraziť záväzné pre kliknite na, Všetky služby.
 3. Rozbaľte zoznam pre všetky služby a používať Posunúť nahor a Posunúť nadol tlačidlá na umiestnenie protokolu TCP/IP v hornej časti každého zoznamu a potom kliknite na tlačidlo ok.
POZNÁMKA: V každom z vyššie uvedených seriálov kroky by mala overiť že všetky Informácie o konfigurácii internetu je správne. Ak ste na pochybách o niektorom nastavenie, kontaktujte Váš Internet Service Provider (ISP).

Iné internetové pripojenie otázky

 • Väčšina internetových adries a nastavení pripojenia sú prípadom citlivé. Skontrolujte správne použitie veľkých písmen.
 • Uistite sa, že váš profil nezahŕňa viac služby ktoré vyžadujú pripojenie modemom. Napríklad, Internet a faxové služby v rovnaký profil môže spôsobiť konflikty modemu v programe Outlook.
 • Vytvorí pripojenie na Internet a potom spustite program Outlook. Ak sa zobrazí chyba posielať ani prijímať poštu, potvrdiť všetky vaše Internet Mail nastavení pomocou vášho poskytovateľa internetových služieb. Môžete mať domain name server alebo adresu servera Novinky namiesto programu mail Server.
 • Konfigurácie vzdialenej pošty môžu zapríčiniť neočakávané výsledky. Ak ste nakonfigurovali služby pre vzdialenú poštu, môže stratiť pripojenie alebo pošty môže nesmie sa odosielať alebo prijímať podľa očakávania.
Ďalšie informácie získate po kliknutí na nasledujúce číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
195720"Nedoručila pošta" správa po odoslaní internetový e-mail v programe Outlook 2000

Vytvorenie programu Microsoft databázy Test mail

Keď ste problémov programu Microsoft Mail, musíte najprv určiť, ak programy Outlook alebo tá MSMail je príčinou. Najjednoduchší spôsob, ako robiť to je vytvoriť test poštovej databáze.

Ak chcete vytvoriť test poštovej databáze, postupujte nasledovne:
 1. Z panela s nástrojmi kliknite na tlačidlo Štart, ukážte na Nastavenie, a potom kliknite na tlačidlo Ovládací Panel.
 2. Dvakrát kliknite na Programu Microsoft Mail Post Office na Otvorte Microsoft Workgroup poštového uzla Admin Sprievodca.
 3. Kliknite na položku Vytvoriť novú pracovnú skupinu Poštovej databáze.
 4. V Poštového uzla umiestnenie, zadajte umiestnenie c:\ alebo lokálnu jednotku a potom kliknite na tlačidlo Next.

  POZNÁMKA: V predvolenom nastavení Admin sprievodca vytvorí priečinok s názvom Wgpo0000. Tento priečinok odvádza svoje meno z práce skupiny Post Office.
 5. Potvrďte umiestnenie a kliknite na tlačidlo Next.
 6. Vyplňte Informácie o konte správcu a kliknite na tlačidlo ok.
Završuje poštového uzla vytvorenie. Ak chcete pridať používateľov, prejdite na Ovládací Panel, Microsoft Mail poštovej databáze, a vyberte Spravovať Existujúce Post Office možnosť.

Vytvorte nový profil s Služba Microsoft Mail a bod testu poštovej databáze ste práve vytvorili. Ak Tento profil funguje, vaše pôvodné poštovej databáze je problém. Informujte sa u pôvodné poštového uzla správca overiť, či informácie o konfigurácii je správne.

Ostatné otázky Microsoft Mail

 • Informácie o pripojení programu Microsoft Mail je malé a veľké písmená. Skontrolujte správne použitie veľkých písmen.
 • Konfigurácie vzdialenej pošty môžu zapríčiniť neočakávané výsledky. Ak ste nakonfigurovali služby pre vzdialenú poštu, môže stratiť pripojenie alebo pošty môže nie odoslať alebo prijať podľa očakávania.
Ďalšie informácie o vzdialenej pošty zadajte vzdialený pošta v Asistent programu Office, kliknite na tlačidlo Vyhľadávanie, a potom kliknite na tlačidlo Použitím služby Vzdialená pošta.

Exchange Server konfigurácie

Problém môže byť Outlook alebo jeden z jej pridružených súborov. Možno budete musieť odstráňte a preinštalujte program Outlook pomocou pridať alebo odstrániť programy v Ovládací Panel.

Ak máte podozrenie, server alebo profil problém, použite nasledovné kroky pokračovať v riešení problémov:

Server alebo profil riešenie problémov

Riešenie problémov s server alebo profil problémy, postupujte nasledovne:
 1. Vyriešiť váš názov poštovej schránky na serveri kliknutím Kontrolu mien v hárku vlastnosti na serveri Exchange Server.
 2. Ak je to možné, konfigurovať profil bez výmeny Server a uvidíme, či problém pretrváva.
 3. Ak je to možné, zmeniť umiestnenie doručovanie a zistiť, či problém pretrváva.

  POZNÁMKA: Pred zmeníte dodávky zo schránky umiestnenie Osobný priečinok, presvedčte sa, či pohybujete akýchkoľvek existujúcich správ z priečinka Doručená pošta priečinok.

Lotus Notes

Program Outlook nepodporuje Lotus Notes služby.

Pre Ďalšie informácie o prechod z programu Lotus Notes do programu Outlook, kliknite na tlačidlo V Pomocníkovi programu Microsoft Outlook na Pomocník ponuka, typu Lotus notes v kancelárii Asistent alebo Sprievodca odpoveďami a potom kliknite na tlačidlo Vyhľadávanie zobrazte príslušné témy.

Lotus cc: mail

Program Outlook poskytuje Lotus cc: mail služby ako súčasť štandardu Inštalácia. Postupujte problémov s konfiguráciou cc: mail problémy:
 1. Začnite mapovanie jednotky k priečinku programu cc: mail a pri vytvorení nového profilu iba cc: mail.
 2. Program Outlook nepodporuje Lotus poskytnuté cc: mail dopravných služieb; musíte použiť Microsoft poskytuje cc: mail transport služby ako inštalované s programom Outlook. Ak máte podozrenie, že sú poškodené súbory spustiť opraviť balík Office v inštalačnom programe.
 3. Overte u správcu cc: mail, vaše cc: mail vlastnosti služby sú správne. Použiť tieto kroky na určenie cc: mail post Nastavenie Office:
  1. Na Nástroje programu Outlook ponuky, kliknite na tlačidlo Služby Ak chcete otvoriť Služby dialógové okno.
  2. Kliknite na položku Vlastnosti a skontrolujte všetky nastavenia podľa Prihlásenie, Dodávky, a Adresovanie tabulátory.
Ďalšie informácie o Lotus cc: mail, kliknite na tlačidlo V Pomocníkovi programu Microsoft Outlook na Pomocník ponuka, typu použitie programu Lotus cc: mail v kancelárii Asistent alebo odpovedať sprievodcu a potom kliknite na tlačidlo Vyhľadávanie zobrazte príslušné témy.

Program Microsoft Fax

Program Microsoft Fax, tiež známy ako pri práci Fax, je nainštalovaný z Systém Windows 95 nastavenie, v ovládacom paneli pridať alebo odstrániť programy. Pre systém Windows 98, Vyhľadajte nasledovný súbor v disku CD-ROM Windows 98:
<cddrive>: \tools\oldwin95\message\us\awfax.exe</cddrive>
Dvakrát kliknite na awfax.exe Inštalácia fax a odpoveď Sprievodcu nastavením otázky.

Keď ste nainštalovali program Microsoft FAX, spustite Súbor Fixmapi.exe pomôcku na aktualizáciu súbory MAPI inak pri spustení programu Outlook zobrazí výzva, s nasledujúce chybové hlásenie:

Knižnica MAPI32.DLL je poškodená alebo nesprávnu verziu. To by bolo spôsobené inštalácii iných správ softvéru. Na opravu súboru Mapi32.dll, vypnutie Program Outlook a spustiť súbor Fixmapi.exe z priečinka systému.
Kliknite na položku ok na túto správu a vypnutie programu Outlook.

Ak chcete spustiť Súbor Fixmapi.exe užitočnosť, postupujte nasledovne:

 1. Na Štart ponuku, ukážte na Nájsť, a potom kliknite na tlačidlo Súbory alebo Priečinky.
 2. Typ Súbor Fixmapi.exe, kliknite na tlačidlo Pozrite sa v zozname, vyberte celý pevný jednotky a potom kliknite na tlačidlo Nájsť teraz.
 3. Položky nájdené okna dvakrát kliknite na súbor Fixmapi.exe.
Váš mail profilu pridať program Microsoft Fax.

Ďalšie informácie získate po kliknutí na nasledujúce číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
256946Program konfliktu chybové hlásenie pri spustení programu Outlook 2000

ODKAZY

Ďalšie informácie o konfigurácii kliknite na položku služby, V Pomocníkovi programu Microsoft Outlook na Pomocník ponuka, typu Konfigurovanie služby v Asistent programu Office alebo Sprievodcu odpoveďami a potom kliknite na tlačidlo Vyhľadávanie zobrazte príslušné témy.

Dodávateľmi iných produktov uvádzaných v tomto článku sú spoločnosti nezávislé od spoločnosti Microsoft. Spoločnosť Microsoft neposkytuje žiadne záruky týkajúce sa výkonu alebo spoľahlivosti týchto produktov.
Note This is a "FAST PUBLISH" article created directly from within the Microsoft support organization. The information contained herein is provided as-is in response to emerging issues. As a result of the speed in making it available, the materials may include typographical errors and may be revised at any time without notice. See Terms of Use for other considerations.

Vlastnosti

ID článku: 195795 - Posledná kontrola: 19. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Outlook 2000 Standard Edition
Kľúčové slová: 
kbtshoot kbnetwork kbhowto kbmt KB195795 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:195795

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com