Outlook 2000 yapılandırma sorunları nasıl giderilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 195795 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makalenin Microsoft Outlook 98 (CW) sürümü için bkz: 182151.
Bu makalenin Microsoft Outlook 98 (IMO) sürümü için bkz: 185389.
Bu makalenin Microsoft Outlook 97 sürümü için bkz: 161973.
Not MSN Explorer sürüm 6'yı yükler ve çalıştırırsanız, MSN POP3 e-posta hesabınız bir MSN Hotmail hesabına geçirilir. POP3 için Outlook ve Outlook Express yapılandırdıysanız, yeni MSN e-posta iletilerinizi bundan sonra almazsınız.

Outlook MSN e-posta iletilerini almadığında ne yapmanız gerekenler hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
268732Outlook veya Outlook Express'te MSN e-posta iletileri almaz
Outlook veya Outlook Express'te MSN e-posta iletileri alamıyor, yapmanız gerekenler hakkında bir Microsoft Destek Web Yayını görüntülemek için <a0></a0>, Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
325232Destek Web Yayını: E-ne şekilde MSN alma başlatılamıyor, Yapılacaklar Outlook veya Outlook Express posta
Not Bu makaledeki yordamlar yalnızca Outlook'u Corporate veya Workgroup seçeneğiyle yüklediyseniz geçerlidir. Bu seçenekle, İleti Uygulama Programı Arabirimi (MAPI) hizmetlerini kullanabilirsiniz. Yükleme türünüzü belirlemek için <a0></a0>, Microsoft Outlook hakkındaYardım menüsünde'ni tıklatın. Corporate veya Workgroup yüklemesi kullanıyorsanız, "Şirket veya Çalışma Grubu" görünür.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, Microsoft Outlook 2000 yapılandırma ile ilgili genel sorunların ınternet, Microsoft Mail, Exchange, Microsoft Fax ve çevrimiçi hizmetlere giderilir. Sorun giderme bölümünde "Genel yapılandırması giderme" başlamak ve servis türünüzü bölümüne devam edin.

Bu makalede aşağıdaki konular açıklanır:

Hizmetler

Yapılandırma ile İlgili Genel Sorunları Giderme

Internet yapılandırmaları

 • Internet bağlantınızı denetleme
 • Ayar, varsayılan protokol olarak TCP/ıp'yi
 • Diğer Internet bağlantısı sorunları

Microsoft Mail yapılandırmaları

 • Bir sınama Postanesi yarat
 • Başka bir Microsoft Mail sorunlar

Exchange Server yapılandırmaları

Lotus Notes

Lotus cc: Mail

Microsoft Fax'ı yükleme

Daha fazla bilgi

Aktarım Hizmetleri

Bu liste, kullanılabilen bir Outlook Hizmetleri gösterir. Diğer Aktarım Hizmetleri sınanmamış ve Outlook ile düzgün çalışmayabilir.
 • Internet Elektronik Posta
 • Microsoft Mail
 • Microsoft Exchange Server
 • Kişisel Adres Defteri
 • Outlook Adres Defteri
 • Kişisel Klasörler
 • Microsoft Fax (Windows 95/98 Kurulum)

  Not: Microsoft Fax, Windows Millennium Edition ile kullanılamaz (Me).
 • Lotus cc: Mail güvenlik güncelleþtirmesini daà ° (standart bir kurulum ile yüklenir) için Outlook desteği
 • Lotus cc:Mail(Installed by Lotus cc:Mail client)

Yapılandırma ile İlgili Genel Sorunları Giderme

Outlook için Microsoft Outlook'u adlı bir varsayılan profil oluşturur. Çoğu kullanıcı, bu profile Hizmet Ekle ya da yeni Hizmetleri ile yeni bir profil oluşturun. Yalnızca sorun yaşıyorsunuz hizmeti içeren yeni bir profil oluşturmak için ilk sorun giderme adımı için yapılandırmasıyla ilgili sorunları var. Çalışırken, ek Hizmetleri, her bir denetimi ekleyebilirsiniz.

Not: With için posta Hizmetleri, yalnızca her hizmetin biri tek bir profil ekleyebilirsiniz. Diğer bir deyişle, iki CompuServe posta eklenemiyor Hizmetleri veya tek bir profil içinde iki MSN hizmeti. Ancak bir ınternet elektronik posta hizmeti, bir MSN hizmetine, ekleyebileceğiniz ve bir CompuServe posta hizmeti tek bir profil. ınternet elektronik posta hizmeti birden çok ınternet Mail hesabı veren bir özel durum gibidir.

Yeni bir profil oluşturun.

Denetim Masası'ndan yeni bir profil oluşturmak için <a0></a0>, aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Araç çubuğunda Başlat ' ı tıklatın, Ayarlar ' ın üzerine gelin, Denetim Masası ' nı tıklatın ve sonra Posta ve faks veya Mektup çift tıklatın.
 2. Hizmetler sekmesinde profillerinizi listelemek üzere Profilleri Göster ' i tıklatın.
 3. Gelen Kutusu Kurma Sihirbazı ' nı açmak için Ekle ' yi tıklatın.
 4. Aşağıdaki bilgi hizmetleri kullanmak için varsayılan ayarlandığından emin olun.
 5. Temizle, sorun gidermeye çalıştığınız bir tüm hizmetleri dışındaki. Sorun giderme amacıyla, bir defada yalnızca bir hizmet ekleyin.
 6. Ileri ' yi tıklatın.
 7. Profil adı alanına, yeni profil için bir ad yazın.
 8. Işiniz kadar hizmetiniz ile ilgili soruları yanıtlayan Gelen Kutusu Kurma Sihirbazı komut istemlerini izleyin.

Internet bağlantınızı denetleme

ınternet bağlantınızın düzgün çalıştığından emin olmak için ınternet bağlantınızı oturum açın ve bir MS-DOS isteminde aşağıdaki komutu yazarak, bilinen bir ınternet Protokolü (IP) adresine ping işlemi yapın:
ping < IP adresi >
bir ınternet sunucusunun IP adresini < IP adresi > olduğu.

Bilinen bir IP ping işlemi yapabiliyorsa, temel TCP/IP adres bağlantısı doğru çalışmıyor. Ardından, ınternet sunucusunda "sunucuadı.com" yerine IP adresini kullanarak ping işlemi yapmayı deneyin. Bir MS-DOS isteminde aşağıdaki komutu yazın:
ping sunucuadı.com
Bu çalışırsa, etki alanı adı sunucusu (DNS) ayarlarınız düzgün çalışmaktadır.

DNS, kullanıcıların uzak bilgisayarlara belirtmek için DNS sorgusu için IP adresleri yerine kolay ana bilgisayar adları yapılandırılan bilgisayarlar, ana bilgisayar adlarını ve IP adreslerini çözümlemek için bir veritabanı bulundurur. DNS etki alanı Windows NT ağ etki alanları aynı değil.

Örneğin, "ping ftp.microsoft.com" komutu veren DNS sunucusu için ınternet bağlantınız için belirtilen sitenin IP adresini arar ve sonra o IP adresine ping işlemi yapar gider.

ınternet'e bağlanma hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
138789Windows 95 ve Windows 98'de Internet'e nasıl bağlanılır (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Ayar, varsayılan protokol olarak TCP/ıp'yi

ınternet bağlantınızın düzgün çalıştığını bildiğiniz bir kez TCP/ıp'yi varsayılan protokol olarak ayarlanmış olduğunu da denetlemelisiniz. Bu adımlar, Windows 2000 için geçerli değildir. TCP/IP, Windows masaüstünde, varsayılan protokol olduğundan emin olmak için Ağ Komşuları (For Windows Me, sağ tıklatın, Ağ Bağlantılarım) sağ tıklatın ve sonra kullanmakta olduğunuz işletim sistemi için aşağıdaki adımları izleyin:

Windows 95/98/Me

 1. Yapılandırma sekmesinde, TCP/IP ' yi tıklatın ve TCP/IP özellikleri ' ni açmak için Özellikler ' i tıklatın.
 2. Gelişmiş sekmesini tıklatın, Bu iletişim kuralı varsayılan iletişim kuralı olması için Ayarla</a1> seçeneğini ve sonra Tamam ' ı tıklatın.

Windows NT için

 1. Bağlantılar sekmesini tıklatın.
 2. Bağlama için Göster listesinden Tüm hizmetleri ' ni tıklatın.
 3. Tüm hizmetler için listeyi genişletin ve her listenin en üstündeki <a2>TCP/IP</a2> protokolünü konumlandırmak için Yukarı Taşı ve Aşağıya Taşı düğmelerini kullanın ve Tamam ' ı tıklatın.
Not: her yukarıdaki adımları seriyi, tüm ınternet yapılandırma bilgileri doğru olduğunu doğrulamalısınız. Herhangi bir ayarlamayla ilgili şüpheniz varsa, ınternet servis sağlayıcınıza (ıSS) başvurun.

Diğer Internet bağlantısı sorunları

 • Çoğu Internet adresi ve bağlantı ayarı büyük/küçük harf duyarlıdır. Doğru yazım biçimini kullandığınızdan emin olun.
 • Profilinizin bir modem bağlantısı gerektiren birden çok hizmet eklediğinizden emin olun. Örneğin, aynı profildeki ınternet ve Faks Hizmetleri Outlook'ta modem çakışmalarına neden olabilir.
 • Internet bağlantınızı gerçekleştirin ve sonra da Outlook'u başlatın. Posta gönderip çalışılırken bir hata alırsanız, tüm ınternet postası ayarlarınızı ınternet servis sağlayıcınıza onaylayın. Bir etki alanı ad sunucusu veya posta sunucusu yerine haber sunucusunun adresini girmiş olabilirsiniz.
 • Uzaktan posta yapılandırmaları beklenmedik sonuçlara neden olabilir. Bir hizmeti Uzaktan posta için yapılandırdıysanız, bağlantıları kaybedebilirsiniz veya posta değil gönderilen veya beklendiği gibi alınan.
Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
195720Outlook 2000'de ınternet e-posta gönderdiğinizde "Posta teslim edilemedi" iletisi

Bir Microsoft Mail sınama Postanesi yarat

Microsoft Mail sorunlarını giderirken, önce Outlook veya MSMail Postane neden olup olmadığını belirlemelisiniz. Bunu yapmanın en kolay yolu, bir sınama Postanesi oluşturmaktır.

Bir sınama Postanesi oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Araç çubuğu Başlat ' ı tıklatın, Ayarlar ' ın üzerine gelin ve sonra Denetim Masası ' nı tıklatın.
 2. Microsoft Mail PostaneMicrosoft çalışma grubu Postanesi Yöneticisi Sihirbazı ' nı açmak için çift tıklatın.
 3. Tıklatın Yeni bir çalışma grubu oluştur Postanesi.
 4. Postanesi konumu, c:\ veya yerel bir sürücü için bir konum yazın ve sonra ileri ' yi tıklatın.

  Not: varsayılan olarak, yönetim sihirbaz Wgpo0000 adlı bir klasör oluşturur. Bu klasör, gelen çalışma grubu Postane adı türetir.
 5. Konumu doğrulayın ve sonra ileri ' yi tıklatın.
 6. Yönetici hesabı bilgileri doldurun ve Tamam ' ı tıklatın.
Bu, Postane oluşturma tamamlar. Kullanıcı eklemek için <a0></a0>, Microsoft Mail Postanesi, Denetim Masası'ndan ve Varolan bir Postane yönetme seçeneği seçin.

Microsoft Mail hizmeti yeni bir profil oluşturmak ve oluşturduğunuz Postanesi sınama için işaretleyin. Bu profil çalışıyorsa, kendi özgün Postanesi sorundur. Yapılandırma bilgilerinin doğru olduğundan emin olmak için özgün Postane Yöneticisi ile denetleyin.

Başka bir Microsoft Mail sorunlar

 • Microsoft Mail bağlantı bilgilerini büyük/küçük harf duyarlıdır. Doğru yazım biçimini kullandığınızdan emin olun.
 • Uzaktan posta yapılandırmaları beklenmedik sonuçlara neden olabilir. Bir hizmeti Uzaktan posta için yapılandırdıysanız, bağlantıları kaybedebilirsiniz veya posta değil gönderip beklendiği gibi.
Uzaktan posta hakkında daha fazla bilgi için Uzaktan posta, Office Yardımcısı içinde yazın, Ara ' yı tıklatın ve Kullan Uzaktan posta ' yı tıklatın.

Exchange Server yapılandırmaları

Sorun, Outlook veya ilişkili dosyaları biri olabilir. Kaldırmak ve Denetim Masası'ndaki Program Ekle/Kaldır'ı kullanarak, Outlook'u yeniden yüklemeniz gerekebilir.

Bir sunucu ya da profil sorun olduğundan kuşkulanıyorsanız, sorun gidermeye devam etmek için aşağıdaki adımları kullanın:

Sunucu veya profil sorun giderme

Sunucu veya profil sorunları gidermek için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Exchange Server için Özellikler sayfasında bulunan Adları Denetle'yi tıklatarak, sunucu posta kutusu adınızla çözümleyin.
 2. Olanaklıysa, profil değişikliği olmadan yapılandırma sunucusu ve sorun devam ederse, bakın.
 3. Olanaklıysa, teslim konumunu değiştirmek ve sorun devam ederse, bakın.

  Not: bir kişisel klasör için bir <a0>posta kutusu</a0> konumundan teslim değiştirmek için önce varolan tüm posta iletilerinin gelen kutusundan taşımanız emin klasör.

Lotus Notes

Outlook, Lotus Notes Hizmetleri desteklemiyor.

Lotus Notes'tan Outlook'a geçirme hakkında daha fazla bilgi için Yardım menüsünde Microsoft Outlook Yardımı ' nı tıklatın, Office Yardımcısı'na veya Yanıt Sihirbazı ' lotus notları yazın ve sonra döndürülen konuları görüntülemek için Ara ' yı tıklatın.

Lotus cc: Mail

Outlook Lotus cc: Mail hizmeti, standart yüklemenin bir parçası olarak sağlar. Cc: Mail yapılandırma sorunlarını gidermek için şu adımları izleyin:
 1. Cc: Mail klasörünüz için bir sürücü eşleme ve yeni bir cc: Mail yalnızca profil oluşturma'yı başlatın.
 2. Outlook, cc: Mail Aktarım Hizmeti Lotus desteklemiyor; Bu, Microsoft Outlook ile yüklendiği şekilde, cc: Mail Aktarım Hizmeti kullanmanız gerekir. Dosyaları bozuk şüpheleniyorsanız, Office'i Onar</a0> seçeneği Kur programını çalıştırın.
 3. Cc: Mail yöneticinize cc: Mail hizmeti özelliklerinizi doğrulayın. Cc: Mail Postanesi ayarlarını belirlemek için aşağıdaki adımları kullanın:
  1. Outlook araçları menüsünden, Hizmetleri <a0>Hizmetleri</a0> iletişim kutusunu açmak için tıklatın.
  2. Özellikler ' i tıklatın ve tüm ayarları oturum açma, adresleme ve teslim sekmeleri denetleyin.
Lotus cc: Mail hakkında daha fazla bilgi için Yardım menüsünde Microsoft Outlook Yardımı ' nı tıklatın, Lotus cc: Mail kullanma, ofiste yazın Yardımcısı veya Yanıt Sihirbazı, tıklatın ve sonra konuları görüntülemek için Arama döndürdü.

Microsoft Fax

Microsoft Fax olarak da bilinen At Work faks, Windows 95 kurulumundan, Program Ekle/Kaldır denetim masasında yüklü. Windows 98 için aşağıdaki dosya, Windows 98 CD-ROM'unu bulun:
<cddrive>: \tools\oldwin95\message\us\awfax.exe
Faks'ı yükleme ve Kur Sihirbazı yanıt awfax.exe çift sorular.

Microsoft FAX'ı yükledikten sonra aşağıdaki hata iletisiyle istemde Outlook'u başlattığınızda, MAPI dosyaları yoksa güncelleştirmek için Fixmapi.exe yardımcı programını çalıştırın:

MAPI32.DLL bozuk veya dosyanın sürümü yanlış. Başka bir ileti yazılımı yüklenmesi neden olmuş olabilir. Mapi32.dll, onarmak için kapanma Outlook ve Sistem klasörünüzdeki çalışma Fixmapi.exe.
Bu iletinin ve <a1>kapatma</a1> Outlook için Tamam ' ı tıklatın.

Fixmapi.exe yardımcı programını çalıştırmak için şu adımları izleyin:

 1. Başlat menüsünde Bul ' nın üzerine gelin ve sonra da Dosya veya Klasörler ' i tıklatın.
 2. Fixmapi.exe yazın Listesi Bakılacak yer "i tıklatın, tüm olan sabit sürücüleri seçin ve sonra Şimdi Bul'u tıklatın.
 3. Öğeleri pencerede bulunan Fixmapi.exe çift tıklatın.
Microsoft Fax posta profilinize ekleyin.

Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256946Outlook 2000'i başlattığınızda, program çakışmayı bir hata iletisi alırsınız

Referanslar

Hizmetleri yapılandırma hakkında daha fazla bilgi için Yardım menüsünde Microsoft Outlook Yardımı ' nı tıklatın, hizmetlerini yapılandırma, Office Yardımcısı'na veya Yanıt Sihirbazı'nı yazın ve sonra döndürülen konuları görüntülemek için Ara ' yı tıklatın.

Bu makalede adı geçen üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft bu ürünlerin performans veya güvenilirliğiyle ilgili hiçbir garanti vermemektedir.

Özellikler

Makale numarası: 195795 - Last Review: 15 Mayıs 2006 Pazartesi - Gözden geçirme: 5.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Outlook 2000
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbtshoot kbnetwork kbfaq kbhowto KB195795 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:195795

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com