DHCP Server Service Pack 4'ün rezervasyonlar yok sayıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 195932 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

DHCP sunucusu, bir DHCP kapsamı dışında bir IP adresi rezervasyonlar var. Service Pack 4'i uyguladıktan sonra artık bu rezervasyonları uyan istemcileri, sunucudan IP adreslerini alır.

Neden

Service Pack 4 sürüm bilinen bir dinamik ana bilgisayar Yapılandırma Protokolü (DHCP) sorunlarını düzeltmek için birkaç kalite geliştirme düzeltmelerini içerir. Bir kapsam IP adreslerini içeren geçersiz veritabanı kayıtlarının denetlemek için oluştu. Ne yazık ki, bu aynı zamanda geçerli olan "ilk Scope" rezervasyonları içerir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Windows NT 4.0 veya Windows NT Server 4.0, Terminal Server Edition ya da tek tek bir yazılım güncelleştirmesinin en son hizmet paketini edinin. En son hizmet paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için lütfen gidin:
Tek bir yazılım güncelleştirmesi'ni edinme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'nin telefon numaralarının ve destek ücretleriyle ilgili bilgi tam listesi için lütfen, World Wide Web'de aşağıdaki adrese gidin:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=fh;EN-US;CNTACTMS

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows NT sürüm 4.0 ve Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition Service Pack 5'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

DHCP Service Pack 4'te yapılan değişiklikler hakkında daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri bakın:

184693WıNS/DHCP/DNS sürüm notları, Windows NT 4.0 SP4 güncelleştirmesi

196066DHCP ayırmalar oluşturma kısıtlamaları

Özellikler

Makale numarası: 195932 - Last Review: 22 Şubat 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 1.7
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows NT Server 4.0, Terminal Server Edition Service Pack 4
  • Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 4
  • Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 4
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kbqfe KB195932 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:195932

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com