Výchozí hodnoty DNS SOA nejsou konfigurovatelné

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 196432 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Tento článek byl archivován. Je nabízen v takovém stavu, v jakém je, a nebude již nadále aktualizován.
Důležité: Tento článek obsahuje informace o úpravě registru. Před úpravami je nutné registr zazálohovat. Seznamte se také s postupem při obnovení registru v případě, že nastane problém. Informace o zálohování, obnovení a úpravě registru naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
256986Popis registru systému Microsoft Windows
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Není možné změnit následující výchozí hodnoty DNS Start Authority (SOA):

 • Sériové číslo
 • Minimální hodnota TTL
 • Platnost časovače
 • Opakovat Timer
 • Aktualizovat Timer
Další informace naleznete v následujícím článku databáze Microsoft Knowledge Base:

163971Struktura záznam DNS SOA

Řešení

Tento problém vyřešíte získat nejnovější aktualizaci service pack pro systém Windows NT 4.0 nebo aktualizace jednotlivých softwaru. Informace o získání nejnovější aktualizace service pack přejděte na:
Informace o získání aktualizace jednotlivých softwaru obraťte se na služby podpory produktů. Úplný seznam telefonních čísel technické podpory společnosti a informace o cenách technické podpory přejděte na následující adresu v Internetu:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=fh;EN-US;CNTACTMS

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se to být problém v systému Windows NT verze 4.0.Tento problém byl poprvé opraven v systému Windows NT 4.0 Service Pack 5.

Další informace

Některé organizace zodpovědná za registrace názvů domén DNS poptávky určitých hodnot DNS SOA používá při registraci domén DNS. Toto je Ujistěte se, že se tyto hodnoty přizpůsobit dobře požadavkům této sítě.

Následuje příklad hodnot požadovanou podle tyto organizace:

 • sériové číslo není ve formátu YYYYMMDDxx
 • Minimální ttl měli přizpůsobit rozsah 40000 345600
 • Platnost časovače měli přizpůsobit v rozsahu 604800-360000
 • Tento časovač opakování měli přizpůsobit 1800 28800 rozsah
 • časovač obnovovací měli přizpůsobit v rozsahu 10000 86 400
Změna těchto hodnot pomocí Správce DNS je možné, ale velmi práci náročné při vytváření mnoho zón. Aby tyto hodnoty lze konfigurovat pro všechny zóny, které jsou vytvořeny je proto byly provedeny následující položky registru.

Upozornění: Použijete-li Editor registru nesprávně, můžete způsobit vážné problémy, které mohou vyžadovat přeinstalaci operačního systému. Společnost Microsoft nemůže zaručit, že potíže vzniklé v důsledku nesprávného použití Editoru registru budete moci vyřešit. Editor registru používáte na vlastní nebezpečí.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\DNS\Parameters ForceSoaSerial (REG_DWORD) ForceSoaMinimumTtl (REG_DWORD) ForceSoaRefresh (REG_DWORD) ForceSoaRetry (REG_DWORD) ForceSoaExpire (REG_DWORD)


Poznámka: Být jisti při zadávání hodnot klepněte na přepínač Desítková v Editoru registru.
Tyto klíče registru:

 • Přepsat příslušnou hodnotu SOA každý primární zóny načte v počítači.
 • Sloužit jako výchozí hodnoty pro všechny nové zóny zapsány
Pomocí těchto položek registru bude uzamknout hodnoty; Změna prostřednictvím nástroje Správce DNS je stále možné, ale při příštím restartování serveru DNS jsou tyto hodnoty SOA přepsány z výše uvedených položkách registru.

Poznámka: ForceSoaSerial by měl být používán pouze pro účely registrace výše popsaným. Tento klíč po registraci, měly by být odstraněny zajistit funkčnost normální sériové číslo. Pokud tento klíč není odstraněn, na každém restartování serveru DNS je sériové číslo obnovit pomocí hodnoty ForceSoaSerial.

Vlastnosti

ID článku: 196432 - Poslední aktualizace: 10. února 2014 - Revize: 1.5
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition
Klíčová slova: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbhotfixserver kbbug kbfix kbqfe KB196432 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:196432

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com