DNS SOA predvolené hodnoty nie sú konfigurovateľné

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 196432 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
DÔLEŽITÉ: Tento článok obsahuje informácie o úprave databázy registry. Pred úpravou databázy registry, presvedčte sa, či chcete zálohovať, a uistite sa, že beriete ako obnoviť databázu registry, ak sa vyskytne problém. Informácie o tom, ako zálohovať, obnovení a úprave databázy registry získate po kliknutí na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
256986 Popis databázy Registry systému Microsoft Windows
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

PRIZNAKY

Nie je možné zmeniť nasledujúce predvolené DNS Start of Authority (SOA) hodnoty:

 • Sériové číslo
 • Minimálna hodnota TTL
 • Platnosť časovača
 • Opakovať ** asova **
 • Obnoviť časovač
Ďalšie informácie, prečítajte si nasledujúci článok v balíku Microsoft Databázy Knowledge Base:

163971Štruktúra záznamu DNS SOA

RIESENIE

Ak chcete vyriešiť tento problém, získať najnovší balík service pack pre systém Windows NT 4.0 alebo jednotlivé softvérové aktualizácie. Informácie o získaní najnovšej aktualizácie service pack, nájdete na:
 • 152734 ako získať najnovší balík service pack pre systém windows nt 4.0
Informácie o získaní jednotlivé softvérové aktualizácie, obráťte sa na služby technickej podpory produktu spoločnosti Microsoft. Úplný zoznam telefónnych čísiel služby technickej podpory spoločnosti Microsoft a informácie o náklady na technickú podporu, prosím, choďte na túto adresu na World Wide Web:
http://support.Microsoft.com/default.aspx?scid=FH;EN-US;CNTACTMS

STAV

Spoločnosť Microsoft potvrdila tento problém v systéme Windows NT verzia 4.0. Tento problém bol opravený v systéme Windows NT verzia 4.0 Service Pack 5.

DALSIE INFORMACIE

Niektoré organizácie zodpovedné za registráciu názvov domén DNS, dopyt špecifické DNS SOA hodnoty použijú pri registrácii domén DNS. Je to Uistite sa, že tieto hodnoty dobre prispôsobili požiadavkám internetu.

Nižšie je uvedený príklad hodnoty, ktoré požadovali jedným z tieto organizácie:

 • poradové číslo nie je v YYYYMMDDxx formáte
 • minimálna hodnota ttl by mali zapadať rozsahu 40000 345600
 • platnosť časovača by mal vojsť v rozsahu 604800 360000
 • znova časovač nemá by mal vojsť v rozsahu 1800-28800
 • obnoviť časovač by mal vojsť v rozsahu 10000-86400
Zmena týchto hodnôt cez DNS Admin je možné, ale veľmi labor- intenzívne pri vytváraní dávok zón. Preto tieto databázy registry aby tieto hodnoty konfigurovateľné pre všetkých zónach, ktoré sa uskutočnili položky sú vytvorené.

UPOZORNENIE: Ak Editor databázy Registry použijete nesprávne, môžete spôsobiť vážne problémy, ktoré môžu vyžadovať preinštalovanie operačného systému. Spoločnosť Microsoft nemôže zaručiť, že môžete vyriešiť problémy, ktoré vyplývajú z nesprávne pomocou editora databázy Registry. Použite Editor databázy Registry na vlastné riziko.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\DNS\Parameters ForceSoaSerial (REG_DWORD) ForceSoaMinimumTtl (REG_DWORD) ForceSoaRefresh (REG_DWORD) ForceSoaRetry (REG_DWORD) ForceSoaExpire (REG_DWORD)


Poznámka: Nezabudnite kliknúť na desatinné v Editore databázy Registry pri zadávaní hodnôt.
Tieto kľúče databázy registry:

 • Prepísať príslušnú hodnotu SOA Každá primárna zóna namáhania počítač.
 • Slúžiť ako predvolené hodnoty pre všetky nová zóna písomné
Pomocou týchto položkách databázy registry uzamkne stanovené hodnoty; ich meniť prostredníctvom DNS Administrátorského nástroja je stále možné, ale na ďalšom reštarte počítača z DNS server tieto SOA hodnoty sú prepísané z vyššie uvedeného registra položky.

Poznámka: ForceSoaSerial sa použije len na účely registrácie popísané vyššie. Po zaregistrovaní tohto kľúča musí byť vyškrtnutý zabezpečiť normálne poradové číslo funkcie. Ak tento kľúč nie je odstránený, na každý DNS server reštartovať, sériové číslo je obnovenie pomocou ForceSoaSerial hodnota.

Vlastnosti

ID článku: 196432 - Posledná kontrola: 12. júna 2012 - Revízia: 3.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition
Kľúčové slová: 
kbhotfixserver kbbug kbfix kbqfe kbmt KB196432 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 196432

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com