dns soa varsayılan değerler yapılandırılabilir değildir.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 196432 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
ÖNEMLİ: Bu makale, kayıt defterini değiştirmeyle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden ve bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri nasıl anladığınızdan emin emin olun. Yedekleme, geri yükleme ve kayıt defterini düzenleme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986 Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Aşağıdaki varsayılan dns yetki başlangıcı değiştirmek mümkün değil (soa) değerleri:

 • Seri numarası
 • En kısa ttl
 • Süreölçerin süresi
 • Süreölçer yeniden dene
 • Süreölçer Yenile
Daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki Microsoft makalesine bakın Bilgi Bankası:

163971dns soa kaydının yapısı

Çözüm

Bu sorunu gidermek için Windows NT 4.0 veya bireysel yazılım güncelleştirmesi için en son hizmet paketi edinin. En son hizmet paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için lütfen gidin:
 • 152734 en son windows nt 4.0 hizmet paketi nasıl elde edilir
Bağımsız yazılım güncelleştirmesini edinme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri telefon numaralarının ve destek ücretleri hakkında bilgi tam listesi için World Wide Web üzerinde Lütfen aşağıdaki adrese gidin:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=fh;EN-US;CNTACTMS

Durum

Microsoft bu sorunun, Windows NT sürüm 4.0 için onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows NT sürüm 4.0 giderilmiştir Service Pack 5.

Daha fazla bilgi

Bazı kuruluşlar, isteğe bağlı olan dns etki alanı adlarını kaydetme için sorumlu dns etki alanları kaydederken kullanılacak belirli dns soa değerlerini. Bu Bu değerler de Internet gereksinimleri uyum sağlayın.

Aşağıdakilerden biri tarafından istenen değerleri örneğidir Bu kuruluşlar:

 • seri numarası YYYYMMDDxx biçiminde değil.
 • en düşük ttl 40000 345600 aralığı uyması
 • süresi süreölçeri 604800 360000 aralığa uyması
 • yeniden deneme timer mu 1800 28800 aralığında uyması
 • yenileme timer 86400 10000 aralığında uyması
dns Yöneticisi aracılığıyla bu değerlerin değiştirilmesi mümkün, ancak çok işçilik olduğu çok sayıda bölgeler oluşturulurken yoğun. Bu nedenle aşağıdaki kayıt defteri Bu değerler, tüm bölgeleri için yapılandırılabilir hale girişleri yapıldı oluşturulur.

UYARI: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, kayıt düzenleyicisinin hatalı kullanımından kaynaklanan sorunları çözebileceğinizi garanti etmez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\DNS\Parameters ForceSoaSerial (reg_dword) ForceSoaMinimumTtl (reg_dword) ForceSoaRefresh (reg_dword) ForceSoaRetry (reg_dword) ForceSoaExpire (reg_dword)


Not: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nde ondalık değerleri girerken tıklatın emin olun.
Bu kayıt defteri anahtarları:

 • Uygun soa üzerindeki yükler her birincil bölgenin üzerine bilgisayar.
 • Yazılan yeni bir bölge için varsayılan değerler olarak hizmet
Bu kayıt defteri girdileri kullanarak değerleri kilitler; bunları değiştirme hala mümkün, ancak yeniden başlatıldığında dns Yönetim Aracı aracılığıyla dns sunucusu bu soa değerlerini yukarıdaki kayıt defterinden yazılır girişler.

Not: ForceSoaSerial kayıt amaçlı yalnızca kullanılmalıdır Yukarıda açıklanan. Kaydolduktan sonra bu anahtar sağlamak için silinmesi gereken seri numarası normal işlevi. Bu anahtar, üzerinde silinmez, her ForceSoaSerial kullanarak dns sunucusunu yeniden başlatma, seri numarasını Sıfırla değer.

Özellikler

Makale numarası: 196432 - Last Review: 12 Haziran 2012 Salı - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbhotfixserver kbbug kbfix kbqfe kbmt KB196432 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 196432

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com