EMS belleği içinde dosya .pif MS-DOS uygulaması için yapılandırılmış gönderirken hata

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 196875 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir MS-DOS veya Win16 uygulama için özel yapılandırma ayarlarını değiştirdikten sonra aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:

% systemroot%\System32\Config.nt. Sistem dosyası için uygun değildir.
MS-DOS ve MS Windows uygulamalarını çalıştırma.
EMS belleği kurmak için kullanılan .pif dosya özel Config.NT ve Autoexec.NT PIF dosyasında belirtilen bu hata oluşur. Ya da uygulama varsayılan yapılandırma dosyaları %SystemRoot%\System32 klasöründe bulunmasına karşın, var, veya, yukarıda listelenen hata iletisini oluşturur kullanır. EMS .pif ayarlar belirtilirse, %SystemRoot%\System32 klasöründen özel yapılandırma dosyalarında ayarlarında kullanılmaz.

Neden

EMS belleği kurulduğunda, özel yapılandırma dosyalarının konumunu kaybolur. Yapılandırma dosyasının varsayılan konumunu kullanılır.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, tek bir yazılım güncelleştirmesi ya da Windows NT 4.0 için en son hizmet paketini edinin. En son hizmet paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için lütfen gidin:
Tek bir yazılım güncelleştirmesi'ni edinme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'nin telefon numaralarının ve destek ücretleriyle ilgili bilgi tam listesi için lütfen, World Wide Web'de aşağıdaki adrese gidin:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=fh;EN-US;CNTACTMS

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun, ilk olarak Windows NT sürüm 4. 0 ' düzeltilmiştir Service Pack 5.

Özellikler

Makale numarası: 196875 - Last Review: 11 Şubat 2014 Salı - Gözden geçirme: 1.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
  • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kbqfe KB196875 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:196875

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com