Outlook 2000'de PST dosyaları sıkıştırmak için

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 196890 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.


Not: Bu yordamlar Outlook'u yalnızca ınternet postası seçeneğiyle yüklediyseniz geçerlidir. Yükleme türünüzü belirlemek için <a0></a0>, Yardım menüsünde Microsoft Outlook hakkında'yı tıklatın. Yalnızca Internet Postası seçeneği yüklüyse, "Yalnızca Internet Postası" görünür.

Microsoft Outlook ve Microsoft Outlook Express e-posta istemcileri arasındaki farklar hakkında bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
257824OL2000: Değişiklikleri Outlook ve Outlook Express
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makale kişisel klasörleri sıkıştırmak silinmiş öğelerin kapladığı alanın nasıl boşaltılacağı ve sabit diskinizde yer için Microsoft Outlook içinde dosyaları (PST).

Daha fazla bilgi

Bilgisayarınızın sabit disk alanından tasarruf etmek için <a0></a0>, çeşitli PST klasörlerindeki istenmeyen öğeleri silebilir ve sonra daha küçük hale getirmek için bu dosyaları sıkıştırarak.

Not: her klasördeki istenmeyen öğeleri silme yalnızca bunları aynı dosyadaki Silinmiş Öğeler klasörüne taşınır. Outlook'un dosyayı sıkıştırabilmesi için, öğeleri Silinmiş Öğeler klasöründen silerek kalıcı olarak silinmelerini sağlamalısınız.

Sıkıştırma işlemi, dosyadaki tüm boş alanları kaldırmaz. 16 kilobayt (KB) veya dosya boyutunun (sıkıştırma öncesinde) yüzde 4'ünü (hangi değer daha büyükse) bırakır.

Bir dosyanın sıkıştırılabilmesi için aşağıdaki gereksinimleri karşılaması gerekir:

 • Dosya en az 16 KB boyutunda olmalıdır.
 • Dosyada son sıkıştırıldıktan sonra en az 16 KB alan boşaltılmış olmalıdır.
Outlook dosya sıkıştırmasını el ile başlatabilir veya arka planda otomatik olarak çalıştırabilirsiniz.

Otomatik arka plan düzenleme

Bilgisayarınızda bulunan bir PST dosyalarının yüzünden, PST dosyalarının saklandığı bilgisayar ile bilgisayarınız arasındaki etkileşimler olarak el ile sıkıştırma gerektirebilir.

Otomatik sıkıştırma, arka planda boşta görev olarak gerçekleşir. Bu görevin arka planda gerçekleşmesi için aşağıdaki koşulların geçerli olması gerekir:

 • Outlook çalışır durumda olmalıdır.

  -ve-
 • Bilgisayarda kopyalama veya dosya karşıdan yükleme gibi yoğun CPU kullanımına neden olan başka görevler gerçekleştiriliyor olmamalıdır.

PST Sıkıştırmayı El ile başlatma

 1. Klasör Listesi görünmüyorsa, Görünüm menüsünden Klasör Listesi'ni tıklatın.
 2. Kişisel klasörleri birini sağ tıklatın.
 3. "Kişisel Klasörler için özellikler."'ı tıklatın.
 4. Genel sekmesinde, Gelişmiş'i tıklatın ve sonra da Şimdi Sıkıştır'ı tıklatın.
 5. Iki kez Tamam'ı tıklatın.

Özellikler

Makale numarası: 196890 - Last Review: 11 Ağustos 2004 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Outlook 2000
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbfunctions kbstartprogram kbhowto KB196890 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:196890

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com