Jak zvýšit počet protokolů chyb serveru SQL

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 196909 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento článek popisuje, jak zvýšit počet protokolů chyb serveru SQL.

Ve výchozím chybové protokoly SQL Server jsou uloženy v podsložce protokolu serveru SQL. Standardně jsou sedm protokoly chyb serveru SQL; Errorlog a errorlog.1 prostřednictvím errorlog.6. Název aktuální, nejnovější protokolu je Errorlog s bez přípony. Protokol je znovu vytvoří při každém restartování serveru SQL. Když je znovu vytvořen soubor Errorlog, předchozí protokolu přejmenována na errorlog.1 a další předchozí protokolu (errorlog.1) přejmenován na errorlog.2 atd. Errorlog.6 odstraněny. K tomu skutečně dojde v obráceném pořadí, ale výsledek je stejný.

V některých případech můžete zachovat více než sedm protokoly archivovány. SQL Server 7.0 můžete přidat nastavení klíče registru zachovat více než sedm chybové protokoly.

Poznámka: V SQL Server 2000 nebo SQL Server 2005 je číslo chybové protokoly, které jsou vytvořeny před jejich recyklován konfigurovatelné prostřednictvím Kontextová nabídka protokolování serveru SQL. Další informace naleznete v tématu "Configure SQL Server Chyba protokolování" SQL Server Books Online.

Zvýšit počet protokolů chyb serveru SQL

Upozornění: Použijete-li Editor registru nesprávně, můžete způsobit vážné problémy, které mohou vyžadovat přeinstalaci operačního systému. Společnost Microsoft nemůže zaručit, že potíže vzniklé v důsledku nesprávného použití Editoru registru budete moci vyřešit. Editor registru používáte na vlastní nebezpečí.

Protože tento příkaz změní registr, společnost Microsoft doporučuje zálohovat změny. To lze provést spuštěním nástroje příkazového řádku Regrebld.exe s parametr - zálohování. Například:
D:\MSSQL7\BINN>regrebld -Backup
Poznámka nástroj příkazového řádku Regrebld.exe je k dispozici pouze v SQL Server 7.0. Informace o tom, jak znovu sestavit registr v SQL Server 2000 naleznete v tématu SQL Server Books Online.

Tento příkaz vytvoří pět souborů v podsložce BINN serveru SQL:
 • Mssql7.rbk
 • Mssql7ct.rbk
 • Mssql7ea.rbk
 • Mssql7es.rbk
 • Mssql7p.rbk
Tyto soubory uložit, protože je nutné registr obnovit.

Nový klíč registru, které lze nastavit je:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\MSSQLServer\MSSQLServer\NumErrorLogs
Ve výchozím nastavení je tento klíč nepřítomen. Hodnota je typu REG_DWORD. Upravit hodnotu počet protokolů, které chcete zachovat.

Navíc: v serveru SQL Server 7.0, můžete cyklu protokolu chyb bez restartování SQL Server spuštěním sp_cycle_errorlog uložené procedury. Tento postup je jednoduchý souhrnný příkazu DBCC ERRORLOG. Systémem DBCC ERRORLOG obnoví protokolu chyb serveru SQL Server.

Odkazy

Další informace o zvýšení počtu archiveable protokoly chyb serveru SQL klepněte na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
230590Jak archivovat více než šesti protokoly chyb serveru SQL

Vlastnosti

ID článku: 196909 - Poslední aktualizace: 2. listopadu 2007 - Revize: 5.4
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft SQL Server 2000 Developer Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Enterprise Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Personal Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Enterprise Edition 64-bit
 • Microsoft SQL Server 7.0 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Developer Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Enterprise Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Workgroup Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbhowtomaster KB196909 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:196909

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com