Windows 2000 için Kurulum Önyükleme Disketi Nasıl Oluşturulur

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 197063 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

SUMMARY

Bu adım adım makale önyükleme disketi grubu oluşturmayı gösterir.


Önyükleme Disketleri Oluşturma

Windows 2000 için Kurulum önyükleme disketleri grubu oluşturmak için Windows 2000 CD-ROM'undaki Bootdisk klasöründe bulunan Makeboot.exe aracını çalıştırın:
  1. Windows 2000 CD-ROM'unu CD-ROM sürücüsüne takın.
  2. Başlat'ı ve sonra Çalıştır'ı tıklatın.
  3. kutusuna sürücü:\bootdisk\makeboot a: yazın, buradaki sürücü CD-ROM sürücünüzün harfidir, bundan sonra ENTER tuşuna basın.
NOTLAR
  • Kurulum Önyükleme disketleri oluşturmak için Windows 2000 çalıştırıyor olmanız gerekmez. \Bootdisk adındaki dizin Windows 2000 Kurulum CD'sinin kökünde bulunur. Dizinde, 4 Kurulum Önyükleme disketi üretebilecek iki yardımcı program bulunur. Windows 9x'e önyükleme yapıyorsanız, bu yardımcı programın makebt32.exe adındaki 32 bit sürümüne gereksiniminiz vardır. DOS'taysanız veya CDROM'a erişimi olan bir Windows 98 Başlangıç Disketi ile önyükleme yapıyorsanız, makeboot.exe adındaki 16 bit sürümü kullanabilirsiniz.
  • Windows 2000 Professional CD'sinden oluşturulan disketler Windows 2000 Server ile kullanılamaz; bu durum tam tersi birleşim için de geçerlidir.
  • Bilgisayarın CD veya disketten başlatılması gerektiğine karar verebilmek için öncelikle bu bilgisayarda güvenli modu çalıştırmayı denemelisiniz.
  • Devre dışı bırakılan bilgisayarı disketten başlattıktan sonra Kurtarma Konsolu'nu veya Acil Onarım Disketi'ni (daha önce hazırladıysanız) kullanabilirsiniz.

Sorun Giderme

Microsoft Windows NT 4.0 ve daha önceki sürümleri ile Kurulum önyükleme disketi oluşturmak için kullanabileceğiniz winnt /ox ve winnt32 /ox komutları Windows 2000 ile çalışmaz. Windows 2000'de, winnt32 /ox komutu, Winnt32.exe hakkında daha çok bilgi sağlamak üzere Yardım'ı başlatır.


Özellikler

Makale numarası: 197063 - Last Review: 29 Eylül 2004 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.2
APPLIES TO
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbhowto kbhowtomaster kbsetup kbfaq KB197063

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com