Winmail.dat ekleri alınan iletileri Outlook 2000'in içerdiği

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 197064 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makalenin Microsoft Outlook 2000 (IMO) sürümü için bkz: 196784.

Bu makalenin Microsoft Outlook 98 (IMO) sürümü için bkz: 193117.

Bu makalenin Microsoft Outlook 98 (CW) sürümü için bkz: 193118.
Not: şirket ile çalışma grubu diğer bir seçenek Outlook'u yüklediyseniz bu yordamlar geçerlidir. Bu seçenek, ileti uygulama programlama arabirimi (MAPI) hizmetlerini sağlar. Yükleme türünüzü belirlemek için <a0></a0>, Yardım menüsünde Microsoft Outlook hakkında'yı tıklatın. Şirket Workgroup yüklemesi varsa, Microsoft Outlook hakkında "Şirket" görmelisiniz.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Posta iletisinde Winmail.dat adında ek bir dosya içerir rapor içeren e-posta ekleri Outlook dışında e-posta istemcileri, bazı alıcılar ınternet üzerinden göndermek için Microsoft Outlook'u kullandığınızda. Dosya, genellikle çok küçüktür, ancak posta iletisinde açılamıyor.

Neden

Winmail.dat dosyası gönderen istemcinin iletideki içerir ancak alıcı istemci tarafından tanınmıyor biçimlendirmesini korumak için kullanılır. Outlook söz konusu olduğunda, Winmail.dat dosyası zengin metin biçimlendirme (RTF) yönergeleri içerir. Bu tür biçimlendirmeyi, Microsoft Word'Ü e-posta düzenleyicisi olarak kullanırken, Microsoft Outlook Zengin metin biçimi ile kullanılır.

Çözüm

Winmail.dat önlemek için <a0></a0>, düz metin posta biçimini kullanın. Tüm iletileri düz metin seçmek için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Araçlar menüsünden Seçenekler'i ve sonra posta biçimi tıklatın.
  2. Buna, "Bu ileti biçiminde gönder", düz metin seçmek için tıklatın.
Düz metin ile birlikte RTF biçiminde ve diğer belirli alıcılara göndermek için <a0></a0>, kişisel adres defteri veya alıcının ilgili kişi kaydının alıcı seçeneği ayarlamanız gerekir.

Adres defterinde düz metin alıcısı olarak ayarlamak için şu adımları izleyin:

  1. Araçlar menüsünden Adres Defteri'ni tıklatın.
  2. Show adları, kişisel adres defterini seçin.
  3. Istediğiniz düz metin olarak ve Dosya menüsünden Özellikler'i bir alıcı seçin.
  4. "Microsoft Exchange zengin metin biçimi'ndeki bu alıcıya her zaman Gönder" onay kutusunu temizleyin ve Tamam'ı tıklatın, bu seçeneği tıklatın.
Alıcının kişi kaydında düz metin ayarlamak için şu adımları izleyin:

  1. Kişiler klasöründe alıcının kaydını açın.
  2. Alıcının e-posta adresini çift tıklatın.
  3. "Microsoft Exchange zengin metin biçimi'ndeki bu alıcıya her zaman Gönder" onay kutusunu temizleyin ve Tamam'ı tıklatın, bu seçeneği tıklatın.

Referanslar

Winmail.dat hakkında ek bilgi için ekleri Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
149203XFOR: IMC gönderilmesini, Winmail.dat engelleme
138053XFOR: Internet kullanıcılarına gönderilen WINMAIL.DAT engelleme

Özellikler

Makale numarası: 197064 - Last Review: 7 Ekim 2004 Perşembe - Gözden geçirme: 3.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Outlook 2000
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbreceivemail kbattachments kbprb KB197064 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:197064

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com