Yalnızca ınternet postası seçeneği yüklüyse, Outlook 2000'de iletileri kurtarmak için Gelen Kutusu Onarım Aracı nasıl kullanılır

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 197315 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makalenin Microsoft Outlook 2002 ve Microsoft Office Outlook 2003 sürümü için bkz: 287497.
Bu makalenin Microsoft Outlook 2000 (CW) sürümü için bkz: 197316.
Bu makalenin Microsoft Outlook 98 (CW) sürümü için bkz: 181325.
Bu makalenin Microsoft Outlook 98 (IMO) sürümü için bkz: 181523.
Not: Bu yordamlar Outlook'u yalnızca ınternet postası seçeneğiyle yüklediyseniz geçerlidir. Yükleme türünüzü belirlemek için <a0></a0>, Yardım menüsünde Microsoft Outlook hakkında'yı tıklatın. Yalnızca Internet Postası seçeneği yüklüyse, "Yalnızca Internet Postası" görünür.

Microsoft Outlook ve Microsoft Outlook Express e-posta istemcileri arasındaki farklar hakkında bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
257824OL2000: Değişiklikleri Outlook ve Outlook Express

DIKKAT: Gelen Kutusu Onarım Aracı'nı edinmek için Windows Messaging yüklerseniz, Outlook onarmak için Microsoft Office 2000 CD disketiniz olmalıdır.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, bozuk bir Kişisel Klasörler (.pst) dosyasındaki klasör ve öğelerin Gelen Kutusu Onarım Aracı kullanılarak nasıl kurtarılacağı açıklanır.

Daha fazla bilgi

Not: bir .pst dosyası Gelen Kutusu Onarım Aracı'nı kullanmaya aşağıda örneklere bakın. Aynı yordamlar bir çevrimdışı klasör (.ost) dosyası için de geçerlidir. Çevrimdışı klasör (.ost) dosyasını bulmak için Taranacak Dosya SeçÇevrimdışı klasörler (*.ost) seçmek için tıklatın.

Gelen Kutusu Onarım Aracı (Scanpst.exe), Kişisel Klasör (.pst) dosyalarıyla ilişkili sorunların giderilmesine yardımcı olmak amacıyla tasarlanmış bir araçtır. Bu araç çevrimdışı klasör (.ost) dosyalarını da onarabilir.

Gelen Kutusu Onarım Aracı, Microsoft Windows 95 ile birlikte gelir ve hem Microsoft Outlook ve Microsoft Office CD-ROM'u üzerinde bulunur. Kurulum sırasında otomatik olarak yüklenir. Bu yardımcı program Microsoft Windows 98 CD-ROM'undaki Windows İleti Hizmeti Kurulumu ile birlikte de yüklenir. Bu programları aşağıdaki klasörde bulabilirsiniz:
<Sürücüye >: \tools\oldwin95\message\us\

Gelen Kutusu Onarım Aracı'nı çalıştırın

 1. Başlat ' ı tıklatın ve Bul veya Ara işletim sisteminize bağlı olarak, üzerine gelin.
 2. Dosya ve klasörleri ara kutusuna scanpst.exe yazın.
 3. Pst dosyasının yolunu ve dosya adı yazın veya <a0>windows</a0> dosya sistemini kullanarak dosyayı bulmak için Gözat ' ı tıklatın.
 4. Başlat ' ı tıklatın.

Gelen Kutusu Onarım Aracı Ne İşe Yarar

Gelen Kutusu Onarım Aracı'nı bir Kişisel Klasörler (.pst) dosyasında çalıştırdığınızda şunları yapar:
 • Gelen Kutusu Onarım Aracı, Kişisel Klasörler (.pst) dosyasının dizin yapısını ve öğe üstbilgilerini çözümleyerek tüm klasörleri ve öğeleri bulup kurtarmaya çalışır.
 • Gelen Kutusu Onarım Aracı, Kişisel Klasörler (.pst) dosyasını kurtarırsa, onarım aracı sorunları belirlemiş ve giderebildiği sorunları onarmış demektir.
 • Gelen Kutusu Onarım Aracı, tüm dosyaları Kişisel Klasörler (.pst) dosyasına dönüştürmeye çalışır. (Örneğin, "Herhangibirad.pst" adlı (tırnak işaretleri olmadan) bir yürütülebilir dosyayı yeniden adlandırırsanız, araç bu dosyayı monte edilebilen bir .pst dosyasına dönüştürür).

Kurtarılan Kişisel Klasörler Dosyası

Gelen Kutusu Onarım Aracı'nı çalıştırdıktan sonra, onarmaya çalıştığınız Kişisel Klasörler (.pst) dosyasını içeren profili kullanarak Outlook'u başlatın. Görünüm</a0> menüsünde klasör listesi görünümünü kapatmak için klasörü tıklatın. Klasör Listesi'nde, aşağıdaki klasörler kurtarıldı görmelisiniz:
  Recovered Personal Folders

   Calendar
   Contacts
   Deleted Items
   Inbox
   Journal
   Notes
   Outbox
   Sent Items
   Tasks
				
bu kurtarılmış klasörler genelde boştur, çünkü bu yeniden oluşturulmuş bir .pst dosyasıdır. "Bulunmuş Öğeler" adlı (tırnak işaretleri olmadan) bir klasör de görmelisiniz. Bu klasör, Gelen Kutusu Onarım Aracı'nın kurtardığı klasör ve öğeleri içerir. Bulunmuş Öğeler klasöründe bulunmayan öğeler onarılamamıştır.

Onarılan Öğeler Nasıl Kurtarılır

Bulunmuş Öğeler klasöründe yer alan olabildiğince fazla öğeyi profilinizde yeni bir Kişisel Klasörler (.pst) dosyasına taşımalısınız. Öncelikle, profilinizde yeni bir Kişisel Klasörler (.pst) dosyası girdisi oluşturun ve Kurtarılmış Öğeler klasöründeki tüm kurtarılmış öğeleri yeni Kişisel Klasörler (.pst) dosyasında uygun konuma sürükleyin.

Profilinizde Yeni Bir Kişisel Klasörler (.pst) Dosyası Oluşturma

 1. Outlook, Dosya menüsünden Yeni ' nin üzerine gelin ve Kişisel Klasörler dosyası (.pst)</a1>'ı tıklatın.
 2. Bilgisayarınıza yeni kişisel klasörler (.pst) için bir ad yazın ya da kabul dosya ve Oluştur ' u tıklatın.
 3. Kişisel Klasörler oluştur</a0> iletişim kutusunda Tamam ' ı tıklatın.
Profilinizde yeni bir Kişisel Klasörler (.pst) dosyası oluşturulmalıdır. Bulunmuş Öğeler klasöründeki kurtarılmış öğeleri yeni Kişisel Klasörler (.pst) dosyanıza sürükleyin. Tüm öğeleri taşımayı tamamladığınızda, Bulunmuş Öğeler klasörü de dahil Kurtarılmış Kişisel Klasörler (.pst) dosyasını profilinizden kaldırabilirsiniz.

Öğeler yedek kişisel klasörler (.pst) dosyasından kurtarma

Not: Gelen Kutusu Onarım Aracı'nı çalıştırmadan önce özgün Kişisel Klasörler (.pst) dosyanızın açılamıyor, aşağıdaki yordamlar çalışmayabilir olanaklıdır. Özgün açma olanağınız varsa, aşağıdaki yordamlar bozuk Kişisel Klasörler (.pst) dosyanızdan ek öğeleri kurtarmak için etkinleştirebilir olanaklıdır sonra kişisel klasörler (.pst) dosyası.

Gelen Kutusu Onarım Aracı'nı çalıştırdığınızda, özgün Kişisel Klasörler (.pst) dosyasının yedek bir kopyasını oluşturma seçeneği işaretlidir. Bu seçenek, sabit diskinizde < dosya adı >.bak adlı bir dosya oluşturur ve özgün < dosya adı >.pst dosyası farklı bir uzantıya sahip bir kopyasıdır. .bak dosyası, özgün Kişisel Klasörler (.pst) dosyanızın dizininde saklanır.

Gelen Kutusu Onarım Aracı'nın kurtaramadığı öğeleri .bak dosyasından kurtarabilirsiniz. .bak dosyasına "Yeniad.pst" gibi (tırnak işaretleri olmadan) .pst uzantılı yeni bir ad vererek dosyanın bir kopyasını oluşturun.

Nasıl yapılır: bilgileri eski Kişisel Klasörler (.pst) dosyası alma

 1. Dosya menüsünden Al ve Ver ' i tıklatın.
 2. Başka bir program veya dosyadan al ' ı tıklatın ve sonra ileri ' yi tıklatın.
 3. Kişisel klasör dosyası (.pst) tıklatıp seçin ve ileri ' yi tıklatın.
 4. Dosya içe aktarma altında newname.pst dosyanızı tıklatın.
 5. Seçenekleri altında Yinelenenleri alma ' yı tıklatın ve sonra ileri ' yi tıklatın.
 6. Kişisel Klasörleri Al altında yolu ve dosya adını yazın veya bulun ve almak istediğiniz klasörü tıklatın ve sonra ileri ' yi tıklatın.
 7. Klasörlere aynı klasöre al'ı seçin, yeni Kişisel Klasörler dosyasından adım 4'te, bu makalenin "Onarılan öğeleri Kurtarma" bölümünde'ı tıklatın ve sonra da <a2>son</a2>'ı tıklatın, bu seçeneği tıklatın.
Not: yedekleme dosyasının özgün dosyanın bozuk olduğunu ve, herhangi bir şey, diğer kurtaramıyor olduğunu fark edebilirsiniz anımsa ne bulunmuş klasöründe kurtarıldı. Yeniad.pst dosyasını Outlook'a alamazsanız, Bulunmuş Öğeler klasöründe bulunmayan tüm bilgiler kaybolmuştur.

Bilgisayarınızı yeni kişisel klasörler (.pst) dosyası için e-posta teslim konumu değiştirme

 1. Yeni Kişisel Klasörler (.pst) dosyasında'ı sağ tıklatın ve sonra kişisel klasörler için özellikler ' i tıklatın.
 2. Bu Kişisel Klasörler dosyasına teslim POP posta ' yı tıklatın ve sonra Tamam ' ı tıklatın.
 3. Office Yardımcısı ' komut istemini aldığınızda, Tamam ' ı tıklatın.
 4. Çıkın ve Outlook'u yeniden başlatın. Iletileriniz için yeni kişisel klasörler (.pst) dosyası şu anda teslim.
 5. Office Yardımcısı komut istemini için Evet ' i tıklatın.
 6. Kişisel Klasörler (.pst) dosyanızın eski'ı sağ tıklatın ve sonra klasör listenizden kaldırmak için Close kişisel klasörler ' i tıklatın.

2 GB kişisel klasörler (.pst) Kurtarma

Bir kişisel klasörler (.pst), üst sınırı iki gigabayttır ' dir. Bir Kişisel Klasör (.pst) bu sınıra ulaştığında, genelde öğeleri kaydedemeyebilir veya alamayabilirsiniz. Aynı boyut sınırlaması Çevrimdışı Klasörler (.ost) için de geçerlidir.

Microsoft, Kişisel Klasör (.pst) dosyasında depolanan öğelerin boyutunu kritik düzeyin altında olacak biçimde azaltarak bu öğeleri kurtarmaya çalışacak biçimde tasarlanmış bir yardımcı program geliştirmiştir. Bu yardımcı program kullanıldığında, olabildiğince fazla verinin kurtarılabilmesi için bazı veri kayıpları yaşanır.

PST boyutu sınırlamaları ve PST/OST Kırpma aracı hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
296088Normalden Büyük Boyutlu PST ve OST Kırpma Aracı

Özellikler

Makale numarası: 197315 - Last Review: 11 Ağustos 2004 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Outlook 2000
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbaddressbook kbrepair kbcorrupt kbinfo KB197315 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:197315

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com