Instalace systému Windows NT na velký pevný disk IDE

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 197667 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Tento článek byl dříve publikován CZ197667
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Při instalaci systému Microsoft Windows NT na pevný disk IDE o kapacitě 8 gigabajtů (GB) nebo větší může počítač během formátování disku přestat reagovat. Pokud byl pevný disk dříve formátovaný na systém souborů FAT a určený k převodu na systém souborů NTFS, může počítač v průběhu převodu přestat reagovat. Mezi další příznaky patří velmi dlouhá doba formátování nebo neschopnost systému Windows NT rozpoznat celou kapacitu pevného disku.

Příčina

Obecný ovladač pro disky IDE dodávaný společností Microsoft (Atapi.sys) nemusí být plně kompatibilní s disky většími než 8 GB. K tomuto problému dochází pouze u disků IDE o kapacitě 8 GB a větší.

Řešení

Aktualizace Windows NT 4.0 Service Pack 4 (SP4) obsahuje nový ovladač Atapi.sys umožňující formátování disků v průběhu instalace systému Windows NT. Ovladač Atapi.sys z aktualizace SP4 také na discích IDE zajišťuje přístup k adresám nad 8 GB.

Velikost systémového oddílu (spouštěcí oddíl) je i nadále omezena na kapacitu 7,8 GB bez ohledu na to, zda byla nainstalována aktualizovaná verze ovladače Atapi.sys.

Další informace naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
114841 Proces spouštění systému Windows NT a omezení pevného disku (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).).
POZNÁMKA: Systém BIOS základní desky počítače musí podporovat a rozpoznat pevný disk větší než 8 GB, aby mohl k celé kapacitě disku přistupovat systém Windows NT. Tento požadavek můžete prověřit v systému BIOS, nebo se obraťte na výrobce základní desky.

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech společnosti uvedených na začátku tohoto článku.

Další informace

Další informace o příbuzných problémech popsaných v tomto článku získáte v následujících článcích znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
177257 Chyba STOP 0x0000000A nebo potíže při rozpoznávání disků CD-ROM IDE (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).).

183654 Kapacita pevného disku IBM DTTA-351010 10,1 GB je nepřesná (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).).

Vlastnosti

ID článku: 197667 - Poslední aktualizace: 9. listopadu 2004 - Revize: 1.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Terminal Server
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
  • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
  • Microsoft BackOffice Small Business Server 4.0
  • Microsoft BackOffice Small Business Server 4.0a
Klíčová slova: 
kbbug kbpending KB197667

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com