Çıktı, ekran ve renk renkler uymayabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 198213 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft PowerPoint sunusuna bir renkli yazıcıda yazdırdığınızda, çıktının renklerin ekrandaki renklerin tam olarak aynı olmayabilir. Bu da renk çıktısı üreten diğer programlar için geçerlidir.

Neden

Bu tutarsızlık renkli renk video monitörde nasıl oluşturulur ve nasıl renkli bir yazıcıda üretilen arasındaki temel farklar nedeniyle oluşur.

Tutarsızlık mavi ve sarı renkleri yazdırdığınızda, özellikle belirgindir. Mavi ekranda görüntülenir ve mor renk tonu daha koyu genellikle yazdırır. Sarı genellikle golden Kahverengi renk tonu ile yazdırır. Her iki durumda da, istediğiniz rengi ekranda göründüğü gibi rengin parlaklığını artırarak kullanılmadığından erişebilir.

Pratik Çözüm

Istenmeyen renkli yazdırma sonuçları önlemenin deneyimi gerektirir. Tanımlama ve güvenilir yazdırma renkleri kullanarak öngörülebilir ve arzu sonuçlar elde etmek için en iyi yoldur.

Renkler, aygıtınızda nasıl işlemesini sınamak için <a0></a0>, PowerPoint renk paletini Renk yazıcınıza yazdırma. Bu çıktıyı yazıcınızın yakın tutun ve renk PowerPoint sunularınıza uygularken başvurmak.

Printme.exe dosya Microsoft Yükleme Merkezi'nden elde edebilirsiniz. Bu dosyayı Printme.ppt dosyasını içeren bir kendi kendine ayıklanan arşividir. Ilk slayt sunuda kullanmak yönergeler içerir.

Aşağıdaki dosya Microsoft Yükleme Merkezi'nden yüklenebilir:
Printme.exeIçerir: Printme.ppt; yayın tarihi: 11 Eylül 1997
Microsoft destek dosyalarını karşıdan yükleme konusunda ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
119591Microsoft Destek Dosyaları Çevrimiçi Hizmetler'den Nasıl Alınır
Microsoft bu dosyada virüs taraması yapmıştır. Microsoft, dosyanın kullanıma sunulduğu tarihteki en güncel virüs tarama yazılımını kullanmıştır. Dosya, üzerinde herhangi bir yetkisiz değişiklik yapılmasını engellemeye yardım eden geliştirilmiş güvenliğe sahip sunucularda depolanır.

Daha fazla bilgi

Video görüntünüz çeşitli miktarda kırmızı-yeşil-CVE-2006- ve çeşitli renkler ekranda gördüğünüz üretmek için açık mavi verildi birleştiren bir işlem sonuçlarına göre yapılmıştır. Bu, bir toplama renk işlemi olarak bilinir. Bu işlem, tüm üç renkleri birleştirerek, beyaz oluşturur; hiçbir renkleri birleştirerek, siyah üretir.

Buna ek olarak, hemen hemen tüm renkli yazıcılar tarafından çeşitli tutarlarının camgöbeği, Eflatun ve sarı pigment (ve bazen siyah) birleştirme renk üretir. Bu bir Eksiltici renk işlemi olarak bilinir. Bu işlem, tüm üç renkleri birleştirerek, siyah oluşturur; renkleri hiçbiri birleştirme, beyaz (beyaz kağıt üzerinde yazdırma yapıyorsanız varsayarak) üretir.

Referanslar

Daha fazla bilgi için, lütfen aşağıdaki Microsoft Knowledge Base makalesine bakın:
163792PPT97: Örnek renk tekerleği PowerPoint 97 için kullanılabilir

Özellikler

Makale numarası: 198213 - Last Review: 11 Ağustos 2004 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft PowerPoint 2000 Standard Edition
  • Microsoft PowerPoint 2002 Standard Edition
  • Microsoft Office PowerPoint 2003
  • Microsoft Office PowerPoint 2007
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbdownload kbinfo KB198213 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:198213

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com