Lanman Server'da IRP yığın boyutu değişiklikleri

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 198386 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows NT Server çalıştıran bir bilgisayardaki paylaşımlara erişim ne zaman bir Windows NT istemcisi ve IRPStackSize parametresi ayarlanmış çok düşük Sunucu, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:

Bu komutu işlemek yeterli sunucu depolama alanı kullanılabilir.

Neden

Belirli bir bilgisayar, varsayılan donanım yapılandırmasına bağlı değer doğru yönetmek Srv hizmet için yeterince büyük olmayabilir paylaşılan dizinlerin fiziksel sürücülerden bazıları. Birini veya her ikisini de görebilirsiniz Aşağıdaki olay iletileri:
  Event ID: 2011 Source: Srv
  The server's configuration parameter "irpstacksize" is too small for
  the server to use a local device. Please increase the value of this
  parameter.

  Event ID: 0
  Source SRV
  Description: Description for Event ID 0 could not be found. It
  contains the insertion string \device\LanManServer
				

Windows NT istemcisi, yukarıdaki hata iletisini alabilirsiniz Belirli bir sunucuda paylaştırılmış dizinler erişmeyi dener.

Windows for Workgroups istemcisi için aynı paylaşılan erişmeye çalıştığında dizinler, aşağıdaki ileti oluşturulur:

Yol bulunamadı.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için Windows NT 4.0 veya Windows NT Server 4.0, Terminal Server Edition ya da bireysel yazılım güncelleştirme en son hizmet paketini edinin. En son hizmet paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için lütfen gidin:
 • 152734 en son windows nt 4.0 hizmet paketi nasıl elde edilir
Bağımsız yazılım güncelleştirmesini edinme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri telefon numaralarının ve destek ücretleri hakkında bilgi tam listesi için World Wide Web üzerinde Lütfen aşağıdaki adrese gidin:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=fh;EN-US;CNTACTMS

Service Pack (sp) 5, 7 izin verilen minimum ayarlar. Tüm küçük değerleri yoksayar ve belirtilmemişse, varsayılan 7 ayarlar.

7 İzin verilen en az SP6 ayarlar. Tüm küçük değerleri yoksayar ve belirtilmemişse 11 varsayılan ayarlar.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm için kayıt defterinde aşağıdaki kullanarak değiştirme bilgi.

Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl değiştireceğinizin anlatıldığı adımları içermektedir. Ancak, kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Ek koruma için değiştirmeden önce kayıt defterini yedekleyin. Sonra bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri yükleyebilirsiniz. Yedekleme ve geri yükleme kayıt defteri hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756 Nasıl yedekleme ve Windows kayıt defterini geri yükleme


Kayıt defteri değeri at listelenebilir IRPStackSize
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\LanmanServer
  \Parameters
				

Varsayılan değeri açıkça yoksa 0x4 olarak. Geçerli değerler 0x1 0xC (1-12) için.

Zaten mevcut değilse, parametrenin değerini artırmak için anahtara gidin:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services
  \LanmanServer\Parameters
				

Not: Yukarıdaki kayıt defteri anahtarının bir yoldur; için kaydırılmıştır okunabilirlik. IRPStackSize değişikliğin etkili olması için sunucunun yeniden başlatılması vardır.

Açıkça yoksa, IRPStackSize değerini 0x4 olarak varsayılan. Anahtar yoksa, değer Ekle Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni tıklatın. Değer IRPStackSize adı olmalı ve reg_dword veri türüdür.

Durum

Microsoft Windows NT 4.0 ve Windows NT Server 4.0, Terminal Server Edition için bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun, ilk Windows NT 4.0 Service Pack 4.0 ve Windows NT Server 4.0, Terminal Server Edition Service Pack 4'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 198386 - Last Review: 29 Mayıs 2012 Salı - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbfix kbprb kbmt KB198386 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 198386

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com