SP4 değişiklikleri DNS ad çözümlemesi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 198550 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Windows NT 4.0 Service Pack 4 (SP4) uygulandıktan sonra nasıl DNS sunucularının adlarını çözümlemek için kullandığı DNS Çözümleyicisi (DNR) değiştirir.

Daha fazla bilgi

Windows NT 4. 0'ın önceki sürümleri ile DNS sunucusu arama sırası TCP/ıp'yi DNS özellikleri iletişim kutusunda listelenen ilk DNS sunucusu adresi için bir DNS isteğinde DNR gönderir. 5 Saniye içinde yanıt alınmazsa, daha sonra yapılandırılan ikinci DNS sunucusu adresi için bir DNS isteğinde gönderir. Zaman aşımı için DNS ad çözümlemesi için bir toplam gecikme genelde 45 saniye veya daha da bulunur.

Windows NT 4.0 SP4 yüklendikten sonra DNR ilk DNS sunucu adresini üç olası listeler tümünün yapılandırılmış bir DNS sorgusu gönderir. 1 Saniye içinde yanıt alınmazsa, the DNR ilk DNS sunucularını yeniden sorgular ve istemcide yapılandırılmış tüm diğer DNS sunucu adresleri aynı sorgu gönderir. DNS Çözümleyicisi yanıt herhangi bir DNS sunucusundan 2 saniye içinde almazsa, yapılandırılmış tüm DNS sunucularına sorgu yeniden gönderir ve 4 saniye bekler. Yanıt alınırsa, the DNR yapılandırılmış yeniden tüm DNS sunucularına isteğini yeniden gönderir ve 8 saniye bekler. DNS ad çözümlemesi zaman aşımı için Toplam gecikme şimdi 15 saniyedir.

Giderilmiş ad bağlı olarak, etki alanı adı, istemcide yapılandırılmış ve belirtilen etki alanı adı iki etiketleri derin devolving ekleme işlemi yinelemeniz. Ayrıca DNS başarısız olur ve Netbıos ad çözümlemesidir ek kullanılan 3 saniye kullanılır.

Bu 3 sorgulanan DNS sunucularını, olası bir DNS sunucusu listeler:
  • Statik (Denetim Masası yapılandırılan)
  • DHCP (DHCP kullanımı etkinleştirilmiş tüm bağdaştırıcıları elde edilen)
  • RAS (çevirmeli ağ bağlantısı üzerinden alınan)
Aynı türden birden çok bağdaştırıcısı varsa, yukarıdaki sipariş başka bağlantılar sekmesini denetlenebilir bağdaştırıcısının bağlantı sırasını denetlenir.

Yeni (SP4 sonrası) BIR başka DNS sunucularını sorgulamakta arasında 0,5 ikinci gecikme ekleyen DNR istemci sürümü de kullanılabilir. Bu DNS arama sırası için katı adherence sağlar, ancak (N -1) ekler istemcide yapılandırılmış olan sunucuları N sayısı DNS olduğu toplam zaman aşımı gecikmenin saniye *.5 adı. DNS için harcanan toplam zaman, bu düzeltmeyle aşağıdaki algorythm adı zaman aşımı kullanır:

Gelen belirli bir sorgu için toplam zaman aşımına uğrayan yapılandırmasına bağlı olarak değişebilir (1 + 2 + 4 + 8 = 15) en kötü olasılıkla saniye (0,5 + 0,5 + 1 + 0,5 + 0,5 + 2 + 0,5 + 0,5 + 4 + 0,5 + 0,5 + 8 19 =) saniye. Ek bilgi için lütfen Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:
195611DNS istemcisi DNS hizmeti listesindeki tüm sunucuları yeniden.
Bu düzeltme, ayrıca nonconvergent ad durumlarda yardımcı olur; diğer bir deyişle, bazı ad sunucuları bölge için yetkili bölge bilgilerini içermeyen ve NX etki alanı ile yanıtladığınız.

Özellikler

Makale numarası: 198550 - Last Review: 22 Şubat 2014 Cumartesi - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition
  • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
  • Microsoft BackOffice Small Business Server 4.0
  • Microsoft BackOffice Small Business Server 4.0a
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbinfo kbnetwork KB198550 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:198550

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com