ınternet Explorer 5 Arama Yardımcısı nasıl kullanılır

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 198685 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makaleler, Arama Yardımcısı'nın ınternet Explorer 5'te nasıl açıklar. Aşağıdaki konular ele alınmaktadır:

 • Etkinleştirme, devre dışı bırakmak ve arama çubuğunu yeniden boyutlandırmak için
 • Arama Yardımcısı nasıl kullanılır
 • Arama Yardımcısı'nın ayarlarını özelleştirme

Daha fazla bilgi

Nasıl etkinleştirilir, devre dışı bırak ve arama çubuğunu yeniden boyutlandır

 • Arama çubuğunu etkinleştirmek için <a0></a0>, Görünüm menüsünden Gezgin Çubuğu ' na gelin ve sonra Ara ' yı tıklatın. Veya, araç çubuğunda Ara ' yı tıklatın.
 • Arama çubuğunu devre dışı bırakmak için <a0></a0>, Görünüm menüsünden Gezgin Çubuğu ' na gelin ve sonra Ara ' yı tıklatın. Veya, araç çubuğunda Ara ' yı tıklatın.
 • Arama çubuğunu yeniden boyutlandırmak için <a0></a0>, arama çubuğu istediğiniz boyuta gelinceye kadar sağ veya sol bölmeler arasında kenarlığı sürükleyin.

Arama Yardımcısı nasıl kullanılır?

ınternet'te bilgi çeşitli bulmak için Arama Yardımcısı'nı kullanabilirsiniz. Arama Yardımcısı'nı kullanmak için <a0></a0>:

 1. Ara çubuğu, yukarıda açıklandığı gibi etkinleştirin.
 2. Arama çubuğunda, kullanmak istediğiniz arama kategorisini tıklatın. Aşağıdaki kategorilerden birini seçebilirsiniz:

  • Bir Web sitesini bulun: Web sayfaları ınternet üzerinde aramak için bu seçeneği kullanın. Bir Web sayfası'nı bulmak için <a0></a0>, Bul, BIR Web sayfası ' nı tıklatın, sonra da bazı anahtar sözcükleri yazın ve Ara ' yı tıklatın. Farklı arama sağlayıcısını kullanarak aramak için ileri ' yi tıklatın veya geçerli arama sonuçlarını temizlemek için Yeni ' yi tıklatın.
  • Bir kişi'nin adres bulun: Bigfoot veya Infospace arama sağlayıcıları'nı kullanarak bir kişinin posta veya e-posta adresini aramak için bu seçeneği kullanın. Bir kişinin posta veya e-posta adresini bulmak için <a0></a0>, Bul BIR kişi'nın adres tıklatıp seçin ve Posta adresi veya E-posta adresiArama kutusunda ' yı tıklatın. Anahtar sözcüklerinizle yazın ve Ara ' yı tıklatın. Farklı arama sağlayıcısını kullanarak aramak için ileri ' yi tıklatın veya geçerli arama sonuçlarını temizlemek için Yeni ' yi tıklatın.
  • Bir şirket/kuruluş bulun: şirketlerin ve kuruluşların Infoseek arama sağlayıcısı kullanma hakkında bilgi aramak için bu seçeneği kullanın. Şirket bilgileri bulmak için <a0></a0>, BIR şirket/kuruluş Bul'ı tıklatın, sonra da sözcüklerinizle yazın ve Ara ' yı tıklatın.
  • Önceki arama:, önceki on aramalarınızı herhangi birinden arama kategorileri bağlantıların listesini görüntülemek için bu seçeneği kullanın. Önceki aramalarınızı birini çalıştırmak için listeden bağlantıyı Ek Yardım düğmesini tıklatın. Arama listesini temizlemek için Temizle ' yi tıklatın.
  • Bir eşlem bulun: eşlemeler Microsoft Expedia Web sitesinde bulmak için bu seçeneği kullanın. Bir eşleştirme bulmak için <a0></a0>, Bul, BIR eşlem ' i tıklatın, Adres veya Arama için liste kutusunda Veya Landmark Yerleştir'i tıklatın, sözcüklerinizle yazın ve sonra Ara ' yı tıklatın.
  • Ansiklopedi Bul: Microsoft Encarta kısa Encyclopedia Web sitesinde Ansiklopedi makaleleri bulmak için bu seçeneği kullanın. Bir makaleyi bulmak için <a0></a0>, diğer ' i tıklatın, sonra da Gelen Encyclopedia ' ı tıklatın, sözcüklerinizle yazın ve Ara ' yı tıklatın.
  • Haber grubu Bul: Dejanews arama sağlayıcısını kullanarak, haber grubu makaleleri bulmak için bu seçeneği kullanın. Bir haber makalesini bulmak için <a0></a0>, diğer ' i tıklatın, sonra da Gelen haber ' ı tıklatın, sözcüklerinizle yazın ve Ara ' yı tıklatın. Geçerli arama sonuçlarını temizlemek için Yeni ' yi tıklatın.

Arama Yardımcısı ayarları nasıl Özelleştirilir

Çeşitli arama seçeneklerini Arama Yardımcısı özelleştirebilirsiniz. Arama Yardımcısı'nı özelleştirmek için <a0></a0>, Ara çubuğu, bu makalenin etkinleştirme, devre dışı bırakma, ve arama çubuğunu yeniden boyutlandır bölümde açıklandığı gibi etkinleştirin ve sonra Özelleştir'i tıklatın. Aşağıdaki seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz:

 • Arama ve kategoriler ekleyip: eklemek veya kategorileri, Arama Yardımcısı ' kaldırmak için bu seçeneği kullanın. Ekleyip kategorileri hakkında bilgi için bir kategori seçin veya temizleyin yanındaki onay kutusunu tıklatıp seçin ve Güncelleştir ' i tıklatın.
 • Arama kategorilerin sırasını değiştir: Bu seçenek Arama Yardımcısı kategorilerin sırasını değiştirmek için kullanın. Kategorilerin sırasını değiştirmek için <a0></a0>, ", seçilen kategorilerin sırasını Seç" iletişim kutusunda bir kategoriyi tıklatın. Kategori, uygun konuma taşımak için kutusunun altındaki Yukarı veya Aşağı okları tıklatın ve sonra Güncelleştir ' i tıklatın.
 • Her kategori içinde arama sağlayıcılarını ekleyip: her kategori içinde ayrı ayrı arama sağlayıcıları ekleyip bu seçeneği kullanın. Eklemek veya bir arama sağlayıcıları bir kategoriyi kaldırmak için onay kutusunu seçin veya temizleyin arama sağlayıcısı'nı tıklatıp seçin ve Güncelleştir ' i tıklatın.
 • Bir kategori içindeki arama sağlayıcılarının sırasını değiştirin: kategori içindeki arama sağlayıcıları sırasını değiştirmek için bu seçeneği kullanın. Bir kategori içindeki arama sağlayıcıları sırasını değiştirmek için <a0></a0>, arama sağlayıcısı <a0>Kategori</a0> kutusunda Ek Yardım düğmesini tıklatın. Sağlayıcı uygun konumda kadar kutusunun altındaki Yukarı veya Aşağı oklarını tıklatın ve Güncelleştir ' i tıklatın.
 • Bir arama sağlayıcısını kullanmak için seçin: Arama Yardımcısı yerine kullanılacak belirli bir arama sağlayıcısını seçmek için bu seçeneği kullanın. Bunu yapmak için <a0></a0>, özelleştirme, arama ayarları Web sayfasında BIR varsayılan arama sağlayıcısı Seç'i tıklatın. Ara Çubuğu ' kullanın veya varsayılan arama sağlayıcısı olarak geri yüklemek için Arama Yardımcısı ' nı tıklatın, istediğiniz arama sağlayıcısını tıklatın.

Özellikler

Makale numarası: 198685 - Last Review: 3 Şubat 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Internet Explorer 5.0
 • Microsoft Internet Explorer 5.0
 • Microsoft Internet Explorer 5.0
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbhowto kbui KB198685 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:198685

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com