MSCS, "bilgisayar adı için ağ adını kullan" denetimi etkileri

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 198893 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Küme Server'da çalıştırmak için özellikle tasarlanmış uygulamalar ile için ana bilgisayar adları, genel uygulamalar veya hizmetler ayarlandığında karışmış haline. Uygulamaları GetHostName() veya GetComputerName() Apı'lerini kullanarak arama yaptığınızda bu karışıklık oluşabilir. Genellikle, uygulama ile ilgili olarak küme adı karşıt olarak bir düğüm adı başlayamaz.

Daha fazla bilgi

Yalnızca bir bağımlı ağ adı, erişim için gereken uygulama dahil Uygulama bağımlılıklarını ayarlama. Parametreleri sayfası'nda "bilgisayar adı için ağ adını kullan" onay kutusunun seçili olduğundan emin olun. Bu onay kutusu seçildiğinde bağlamının uygulamanın ortam değişkeni _CLUSTER_NETWORK_NAME_ etkisi vardır. GetHostName() ve GetComputerName(), bilgisayar adının ana bilgisayar adını karşıt olarak değişkenin değerini döndürür.

Not: Bu ALWAYS bir kullanıcı değişkenini değişkendir. El ile bir sistem değişkeni olarak ayarlamak kullanmayın. Bu nedenle, hatalara neden olabilen ve aşırı durumlarda, oturum yüklenememesi yapılıyor.

"Kullanım ağ adı, bilgisayar adı için" birden çok bağımlılıklar varsa kullanılamaz. Bağımlılık ayarlama, onay kutusunu tıklatıp seçin ve diğer bağımlılıklar gerektiği gibi ekleyin.

Ek bilgi için aşağıdaki makalede veya Microsoft Knowledge Base makalelerine bakın:
183832Diğer bilgisayar adları için GetHostName() destek olmalı

Özellikler

Makale numarası: 198893 - Last Review: 22 Şubat 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition
  • Microsoft Cluster Server 1.1
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo KB198893 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:198893

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com