Makro výkon pomalé, keď zlomy strán sú viditeľné v programe Excel

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 199505 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Microsoft Excel 97 verziu tohto článku, pozri 145598.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

PRIZNAKY

Pri spustení programu Microsoft Visual Basic pre aplikácie (VBA) makro v novšej verzii programu Microsoft Excel, makro môže trvať dlhšie, ako to robí vo staršie verzie programu Excel. Napríklad makro, ktoré vyžaduje niekoľko sekúnd dokončiť v staršej verzii programu Excel môže vyžadovať niekoľko minút dokončiť v novšej verzii programu Excel.

Alternatívne, ak spustíte makro, druhýkrát, makro môže prijať dvakrát tak dlho spustiť ako to urobil prvýkrát.

PRICINA

Tento problém sa môže vyskytnúť, ak sú nasledovné podmienky pravda:
 • Makrá VBA upraví vlastnosti mnohých riadky alebo stĺpce.
 • Ste vykonali operáciu, ktorá nútené Excel Vypočítajte zlomy strán. Program Excel vypočíta zlomy keď vykonávate niektorú z nasledujúce operácie:
  • Zobrazenie ukážky pred tlačou z vášho Funkcia pracovného hárka.
  • V Program Microsoft Office Excel 2003 a v starších verziách programu Excel, môžete kliknite na tlačidlo Nastavenie strany na Súbor ponuka.

   V Microsoft Office Excel 2007, kliknete na položku Stránka Nastaveniena paneli s nástrojmi Rýchly prístup.

   Poznámka: Budete musieť manuálne pridať túto možnosť na paneli s nástrojmi.
  • Môžete upraviť vlastnosti PageSetup objekt v makre VBA.
 • V Excel 2003 a v starších verziách programu Excel vyberieteZlomy strán políčko na View na karte Možnosti dialógové okno.

  V Excel 2007 kliknete Tlačidlo Microsoft Office, kliknite na tlačidlo Excel Možnosti, kliknite na tlačidlo Rozšírené kategóriu a potom kliknite na tlačidlo Vybrať The Zobraziť zlomy strán začiarkavacie políčko pod Displej možnosti pre tento pracovný hárok sekcia.
Tento problém sa vyskytuje, ak makra stanoví akékoľvek PageSetup vlastníctva, alebo ak ručne nastavíte PageSetup Vlastnosť a potom spustiť makro VBA, ktoré stanovuje vlastnosti na veľký rozsah riadkov alebo stĺpcov.

Keď nastavíte PageSetup Vlastnosť automatického výpočtu zlomy je povolená v Excel. V predvolenom nastavení nie je nastavená vlastnosť.

RIEŠENIE

Chcete tento problém obísť, použite buď metódy.

Metóda 1: Manuálne vypnúť zobrazenie zlomy strán

Chcete urobiť v programe Excel 2003 a v starších verziách programu Excel, postupujte podľa týchto kroky:
 1. Kliknite na položku Možnosti na The Nástroje ponuka.
 2. Kliknite na View Kreslenie pod Možnosti okna, kliknutím zrušte začiarknutie políčkaZlomy strán začiarkavacie políčko. Kliknite na položku ok.
To urobiť v programe Excel 2007, postupujte nasledovne:
 1. Kliknite na Tlačidlo Microsoft Office, a potom kliknite na tlačidlo Program Excel-možnosti.
 2. Kliknite na Rozšírené kategórie, a potom Kliknutím zrušte začiarknutie políčka Zobraziť zlomy strán začiarkavacie políčko podZobraziť možnosti pre tento pracovný hárok sekcia.

Metóda 2: Vypnúť zobrazenie zlomy strán pomocou programovania

Microsoft poskytuje príklady programovacieho základňa, buď bez záruky vyjadrené alebo implicitné. To zahŕňa, ale nie výhradne, implikovaných záruky obchodovateľnosti alebo vhodnosti na konkrétny účel. Tento článok predpokladá, že ste oboznámení s programovací jazyk, ktorý je preukázanú a nástroje, ktoré sa používajú na vytváranie a ladenie postupy. Pracovníci technickej podpory spoločnosti Microsoft môžu pomôcť vysvetliť funkčnosť konkrétny postup, ale nie upravovať tieto príklady poskytovať pridanej funkčnosť alebo výstavbe postupy splniť vaše konkrétne požiadavky.

Ak chcete vypnúť zobrazenie zlomy strán pomocou programovania, pridajte nasledujúci riadok kód k makru VBA.
ActiveSheet.DisplayPageBreaks = False
				
Dôležité upozornenie Musíte vložiť tento riadok kódu po úprave ktorejkoľvek z vlastnosti PageSetup objekt, ale skôr, ako zmeníte vlastnosti alebo riadky na vaše Funkcia pracovného hárka.
Note This is a "FAST PUBLISH" article created directly from within the Microsoft support organization. The information contained herein is provided as-is in response to emerging issues. As a result of the speed in making it available, the materials may include typographical errors and may be revised at any time without notice. See Terms of Use for other considerations.

Vlastnosti

ID článku: 199505 - Posledná kontrola: 20. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Office Excel 2007
 • Microsoft Excel 2002 Standard Edition
 • Microsoft Excel 2000 Standard Edition
Kľúčové slová: 
kbdtacode kbprb kbprint kbmt KB199505 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:199505

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com