Makro performansının yavaşlamasına neden sayfa sonları, Excel'de görülebildiğinde

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 199505 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makalenin Microsoft Excel 97 sürümü için bkz: 145598.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Makroyu, Microsoft Excel'in sonraki sürümlerinde bir Microsoft Visual Basic for Applications (VBA) makrosu çalıştırdığınızda, Excel'in önceki sürümlerinde göre daha uzun sürebilir. Örneğin, birkaç saniye, Excel'in önceki sürümüyle tamamlamak gerekli bir makro, Excel'in daha sonraki bir sürümünde tamamlanması birkaç dakika gerekebilir.

Bir makroyu çalıştırırsanız, alternatif olarak, makro iki kez gibi ilk kez çalıştırılacak olarak uzun sürebilir.

Neden

Bu sorun, aşağıdaki koşullar geçerli olduğunda oluşabilir:
 • VBA makrosu birçok satır veya sütun özelliklerini değiştirir.
 • Sayfa sonlarını hesaplamak için Excel Zorlanmış bir işlem gerçekleştirdiniz. Aşağıdaki işlemlerin birini gerçekleştirdiğinizde, Excel sayfa sonlarını hesaplar:
  • Size, çalışma sayfanızın yazdırma önizlemesini görüntüleyin.
  • Microsoft Office Excel 2003'te ve Excel'in önceki sürümlerinde, Dosya menüsünden Sayfa Yapısı '.

   Microsoft Office Excel 2007'de, hızlı erişim araç çubuğu üzerindeki Sayfa Yapısı ' nı tıklatın.

   Not Bu seçenek araç çubuğuna el ile eklemeniz gerekebilir.
  • Herhangi bir VBA makrosu <a1>PageSetup</a1> nesnesinin özellikleri değiştirin.
 • Excel 2003'te ve Excel'in önceki sürümlerinde <a0>Seçenekler</a0> iletişim kutusunun <a1>Görünüm</a1> sekmesinde sayfa sonu onay kutusunu seçin.

  Excel 2007'de, Microsoft Office düğmesi ' ni tıklatın, Excel Seçenekleri ' ni tıklatın, Gelişmiş bir kategoriyi tıklatın ve sonra Bu çalışma seçeneklerini görüntüle bölümündeki sayfa sonlarını göster onay kutusunu seçmek için tıklatın.
Makronuzu PageSetup herhangi bir özelliği ayarlar veya el ile PageSetup bir özelliği ayarlamak ve bir VBA makrosu büyük bir aralığı, satır veya sütun özelliklerini ayarlar'ı çalıştırın, bu sorun oluşur.

Sayfa sonlarını otomatik olarak hesaplanması PageSetup özelliğini ayarladığınızda, Excel'in etkin. Bu özellik varsayılan olarak ayarlanır.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın.

Yöntem 1: El ile sayfa sonları görüntülenmesini devre dışı.

Excel 2003'te ve Excel'in önceki sürümlerinde bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Araçlar menüsünden, Seçenekler ' i tıklatın.
 2. Görünüm sekmesini tıklatın. Pencere Seçenekleri altında <a0>sayfa sonları</a0> onay kutusunu temizlemek için tıklatın. Tamam ' ı tıklatın.
Bu, Excel 2007'de yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Microsoft Office düğmesi ' ni tıklatın ve sonra Excel Seçenekleri ' ni tıklatın.
 2. Gelişmiş bir kategoriyi tıklatın ve ardından Bu çalışma sayfası için görüntü seçenekleri</a0> bölümünün altında sayfa sonlarını göster onay kutusunu temizleyin.

Yöntem 2: sayfa sonlarını görüntüleme program aracılığıyla devre dışı

Microsoft, programlama örneklerini yalnızca gösterim amacıyla sağlar; örtülü veya açık garanti vermez. Buna satılabilirlik veya belirli bir amaca uygunluk zımni garantileri de dahildir, ancak bunlarla sınırlı değildir. Bu makale, gösterilen programlama dilini ve yordamları oluşturmak ve hata ayıklamak amacıyla kullanılan araçları kullanmayı bildiğinizi varsayar. Microsoft destek mühendisleri, belirli bir yordamın işlevselliğinin açıklanmasına yardımcı olabilir, ancak gereksinimlerinizi karşılamaya yönelik olarak ek işlevsellik sağlamak veya yordamlar geliştirmek amacıyla bu örnekleri değiştirmezler.

Sayfa sonlarını görüntüleme program aracılığıyla devre dışı bırakmak için <a0></a0>, VBA makro için aşağıdaki kod satırını ekleyin.
ActiveSheet.DisplayPageBreaks = False
				
önemliPageSetup nesnesinin özelliklerinden birini değiştirdikten sonra ancak çalışma sayfanızda satırları ya da özelliklerini değiştirmeden önce bu kod satırı eklemelisiniz.

Özellikler

Makale numarası: 199505 - Last Review: 23 Ocak 2007 Salı - Gözden geçirme: 5.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Office Excel 2007
 • Microsoft Office Excel 2003
 • Microsoft Excel 2002 Standard Edition
 • Microsoft Excel 2000 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbdtacode kbprb kbprint KB199505 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:199505

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com