AddUsers çok sayıda kullanıcı oluşturma otomatikleştirir.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 199878 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Virgülle sınırlandırılmış metin dosyası oluşturun, değiştirin ve kullanıcı hesaplarını silmek için kullandığı bir 32-bit yönetim yardımcı programı Windows Addusers.exe aracıdır. Işletilen için bu bilgiler, virgülle ayrılmış bir dosyaya dönüştürülen Microsoft Excel ile oluşturulmuş bir elektronik tablodaki korunur Addusers en yararlı olur. Hesap eklemek için hedef bilgisayardaki <a1>Administrators</a1> grubunun üyesi ve hesaplarına yazmak için <a0>Users</a0> grubunun üyesi olmanız gerekir.

Daha fazla bilgi

AddUsers komutu aşağıdaki sözdizimini kullanır:

AddUsers {/ c|/d {: u} | / e} dosyaadı [/ s:x] [/?] [\\bilgisayaradı | EtkiAlanıAdı] [/ {l|c|e|d} p:]
 • \\bilgisayaradı - kullanıcı hesaplarını oluşturmak istediğiniz veya kullanıcı hesaplarını yazmak istediğiniz bilgisayardır. AddUsers BilgisayarAdı belirtmezseniz, varsayılan olarak yerel bilgisayarı kullanır.
 • etki alanı adı - bu seçenek, BilgisayarAdı yerine kullanılabilir. Sonra bu seçeneği kullanılırsa, belirtilen etki alanının PDC Addusers sorgular.
 • /c - kullanıcı hesaplarını, yerel gruplar ve genel grupları dosyaadı belirtilen oluşturur.
 • /d {: u}-kullanıcı hesaplarını, yerel gruplar ve genel grupları için belirtilen dosya adı döker. (: U) geçerli hesapların, belirtilen dosya Unicode metin biçiminde yazılmasına neden olan isteğe bağlı bir anahtardır. Geçerli kullanıcı hesaplarını dökümünü al'ı seçerseniz, hesap parolaları veya hesaplar için güvenlik bilgileri kaydetmez. Hesapları ile ilgili güvenlik bilgileri yedeklemek için <a0></a0>, bir teyp yedekleme kullanılmalıdır.
  Not: parola bilgileri bir kullanıcı hesabının dökümü kaydedilmiyor (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı ingilizce içeriğe işaret edebilir ve aynı dosyayı hesaplarını oluşturmak için kullanıyorsanız, yeni oluşturulan hesaplar için tüm parolaları boş olacaktır. Oluşturulmuş olan tüm kullanıcıların parolalarını oturum açma sırasında varsayılan olarak gereklidir.
 • /e - dosya adı alanında belirtilen kullanıcı hesaplarını siler.
  DIKKAT: aynı SID ile kullanıcı hesabı oluşturmanız mümkün olmadığından, kullanıcı hesaplarını silme dikkatli olun. Bu seçenek, ancak yerleşik hesapları silme yapamazsınız.
 • Dosyaadı - AddUsers verileri kullanan virgülle sınırlandırılmış giriş/çıkış dosya.
 • /s:x - dosya içindeki alanlar ayırmak için bu karakteri değiştirir isteğe bağlı anahtar kullanılır. x, alanları ayırmak için kullanılacak yeni bir karakter ile değiştirilmelidir. Örneğin, / s: ~ alan ayırma karakteri olarak yapacağı "~" (tilde). Bu seçenek belirtilmezse, varsayılan ayırıcı, bir virgül kullanılır.
 • /? -Bir Yardım ekranı görüntüler.
 • Windows NT 4.0 kullanıyorsanız, Addusers.exe daha yeni sürümü Windows NT Kaynak Seti'nde kullanılabilir, 3 tamamlayacak, bir /p anahtarını ekledi. Bu anahtar, Windows NT'de AddUsers.exe yeni kullanıcılar yaratılırken işlevselliğini artırır.
 • /p: - kümeleri oluşturma seçeneklerini hesap. Aşağıdaki seçeneklerden herhangi bir birleşimi ile birlikte kullanılabilir:

  • l kullanıcılar parolalarını bir sonraki oturum açışında gerekmez.
  • c kullanıcılar parolalarını değiştiremez.
  • e parolaların asla süresi dolacak. (l seçeneği gerekir)
  • d-hesaplarını devre dışı.

  Örnek: Yeni kullanıcılar ve gruplar ile Addusers oluşturma

  1. Hedef bilgisayardaki <a1>Administrators</a1> grubunun üyesi olan bir kullanıcı olarak oturum açın.
  2. Yeni kullanıcılar ve gruplar oluşturulacak içeren bir virgülle ayrılmış metin dosyası oluşturun. Sözdizimi bölümünde özgü her giriş (satır) aşağıdaki gibi farklı bölümleri için:

   [Users]
   Kullanıcı adı, tam adı, parola, açıklama, HomeDrive, Homepath, profil, komut dosyası

   [Global]
   Genel grup adı, <a2>Açıklama</a2>, <a4>UserName...

   [Yerel]
   Yerel Grup adı, açıklamayı >, kullanıcıadı, ...

   Girişler (satırlar) [yerel] ve [Global] grup bölümleri sonra <a2>Açıklama</a2> alanı 0 ya da daha fazla KullanıcıAdı girdi olabilir. Her bir kullanıcı adı, bu gruba eklenir. Satırlar, virgül (veya uygun bir ayırıcı karakter) ile bitmelidir. Kaynak Seti Araçları Yardımı örnekten işte AddUsers.exe dosyası:

   [Kullanıcı]
   Jimmy, James Edward Phillip ıı,,,,,,
   Alex, Alex Denuur,,, E:\, E:\users\alex,,
   Ron, Ron Jarook, var sayılma,, E:\, E:\users\ron,,
   sarah Sarah Selly,,,,,,
   Mike, Mike Olarte,,,,,,

   [Global]
   TestTeam, regresyon, ron, alex,
   DevTeam, dönüştürme için kaynakları, mike, sarah, jimmy

   [Yerel]
   UsersAM, kullanıcı A ile M, alex, jimmy, çalışan mike
   UsersNZ, kullanıcılar N-Z, ron, sarah,
  3. Dosyayı kaydedin.
  4. Kullanıcılar (ve grupları) oluştururken bir toplu iş dosyası veya komut satırından gerçekleştirilebilir. Aşağıdaki komut, kullanıcı ve grupları Users.txt adlı bir metin dosyasında listelenen oluşturur. "/ P" anahtarı, kullanıcılar parolaları hiçbir zaman sona seçeneği etkinken oluşturur:

   C:\>AddUsers [\\bilgisayaradı] /c c:\Users.txt /p:e

   Alternatif olarak, bir etki alanı adı, sözdizimi olacaktır:

   C:\>AddUsers [etkialanıadı] /c c:\Users.txt /p:e

  Örnek: Windows çalıştıran bir bilgisayardan kullanıcı hesapları ve grupları listesi oluşturuluyor.

  1. Hedef bilgisayardaki <a1>Administrators</a1> grubunun üyesi olan bir kullanıcı olarak oturum açın.
  2. Komut isteminde Addusers \\ sunucuadı /d dosyaadı.txt (burada sunucuadı bir etki alanı denetleyicisi, üye sunucu veya iş istasyonu adıdır), ardından ENTER tuşuna basın.
  Uygun izinlere dışında kendi etki alanlarından Yöneticiler, kullanıcıların bir listesini oluşturabilir. Liste dosyaadı.txt metin dosyasına oluşturulur. Bu dosya, profil, giriş dizinini ve her kullanıcı için komut dosyaları gibi bilgileri de içerir. NET USERS</a0> komutu ayrıca, değiştirme, silme ve hesap oluşturma izin verir ancak Addusers.exe özelliklerinden bazıları eksik.

  Kullanıcıların oluşturulmasını otomatikleştirmek için toplu iş dosyaları oluşturma hakkında ek bilgi için lütfen Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:
  180546Güncelleştirmeleri yerel gruplarına üye sunucularda otomatikleştirme

Referanslar

AddUsers.exe yardımcı programını ve ek belgelere Windows Kaynak Seti'nde bulunan.

Özellikler

Makale numarası: 199878 - Last Review: 25 Şubat 2007 Pazar - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo KB199878 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:199878

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com