Jednoduché zväzky môžu byť nedostupné, ak krátko po ich vytvorení dôjde k výpadku napájania

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 2001877 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

PRIZNAKY

Predstavte si nasledujúcu situáciu. V systéme Windows 7 vytvoríte na nevymeniteľnom disku nový jednoduchý zväzok pomocou konzoly Správa diskov alebo programu DiskPart.exe. Ak v priebehu niekoľkých minút po vytvorení zväzku dôjde v systéme Windows 7 k náhlemu výpadku napájania, zistíte, že zväzok vytvorený pred výpadkom napájania je nedostupný a po opätovnom zapnutí systému nemá priradené písmeno jednotky.

Zväzok tiež nemusí mať v konzole Správa diskov uvedený stav (napríklad stav V poriadku) alebo typ systému súborov. Ak sa zväzok pokúsite upraviť v konzole Správa diskov, môže sa zobraziť nasledujúce chybové hlásenie:

Operáciu sa nepodarilo dokončiť, pretože zobrazenie konzoly správy diskov nie je aktuálne. Obnovte zobrazenie pomocou úlohy obnovenia. Ak problém pretrváva, zavrite konzolu správy diskov a potom ju reštartujte, alebo reštartujte počítač.

PRICINA

K tomuto problému dochádza preto, lebo do okamihu, keď došlo k výpadku napájania, sa na disk nezapísali informácie o konfigurácii nového zväzku.

RIESENIE

Ak chcete, aby sme tento problém vyriešili za vás, prejdite do časti Opravte to za mňa. Ak chcete tento problém vyriešiť sami, prejdite do časti Vyriešim problém sám.

Opravte to za mňa

Ak chcete tento problém vyriešiť automaticky, kliknite na prepojenie Opraviť tento problém. V dialógovom okne Prevzatie súboru kliknite na položku Spustiť a postupujte podľa pokynov sprievodcu vykonaním opravy.

Opraviť tento problém
Microsoft Fix it 50651Poznámka: Tento sprievodca môže byť dostupný iba v angličtine. Automatická oprava však funguje aj pre ostatné jazykové verzie systému Windows.

Poznámka: Ak nepracujete s počítačom, v ktorom sa vyskytol problém, môžete opravné riešenie uložiť na jednotku flash alebo na disk CD a potom ho môžete spustiť v problémovom počítači.


Potom prejdite do časti Vyriešil sa problém?

Vyriešim problém sám

Ak ste sa stretli s problémom popísaným v časti Príznaky, vyriešite ho preinštalovaním zväzku. Ak chcete preinštalovať zväzok, postupujte podľa nasledujúcich krokov.

 1. Otvorte Správcu zariadení. Prístup k Správcovi zariadení získate zadaním textu „Správca zariadení“ alebo „devmgmt.msc“ do poľa Vyhľadať.
 2. Keď sa Správca zariadení otvorí, kliknutím na položku Zväzky ukladacieho priestoru rozbaľte rovnomennú časť stromovej štruktúry zariadení.
 3. Pod položkou Zväzky ukladacieho priestoru by mal byť uvedený zväzok s označením Neznáme zariadenie. Kliknite pravým tlačidlom myši na toto zariadenie a vyberte možnosť Odinštalovať. Po zobrazení výzvy na potvrdenie kliknite na tlačidlo OK.
 4. Ak sa zobrazí výzva, reštartujte počítač. Po reštartovaní systému by mal byť zväzok dostupný. Ak sa nezobrazí výzva na reštartovanie systému, kliknite pravým tlačidlom myši v Správcovi zariadení a vyberte položku Zisťovať zmeny hardvéru. Po dokončení kontroly a inštalácie zväzku budete môcť získať prístup k danému zväzku.

Poznámka:Ak k výpadku napájania dôjde v priebehu niekoľkých sekúnd po vytvorení zväzku, v zriedkavých prípadoch sa po vykonaní vyššie uvedených krokov môže zobraziť výzva na formátovanie zväzku. V takom prípade sa konfigurácia systému súborov nezapísala do okamihu, keď došlo k výpadku napájania. Zväzok môže byť potrebné preformátovať alebo znova vytvoriť.

Vyriešil sa problém?

 • Skontrolujte, či sa problém vyriešil. Ak sa problém vyriešil, úspešne ste dokončili postupy v tejto časti. Ak sa problém nepodarilo vyriešiť, môžete sa obrátiť na oddelenie technickej podpory.
 • Oceníme vaše pripomienky. Ak chcete poskytnúť pripomienky alebo nahlásiť ľubovoľný problém súvisiaci s týmto riešením, pridajte komentár na blog Fix it for me alebo nám pošlite e-mailovú správu.

Vlastnosti

ID článku: 2001877 - Posledná kontrola: 31. októbra 2011 - Revízia: 1.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Windows 7 Starter
 • Windows 7 Home Basic
 • Windows 7 Home Premium
 • Windows 7 Professional
 • Windows 7 Enterprise
 • Windows 7 Ultimate
Kľúčové slová: 
KB2001877

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com