Orientacja obrazu ustawione przez aparat fotograficzny nie jest honorowane przez system Windows lub Windows aplikacji

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Zamknij Zamknij
Numer ID artykułu: 2001954 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Symptomy

Eksploratora Windows i aplikacji systemu Windows nie wyświetlają obraz wyprodukowanych na kamery w orientacji zrobiono zdjęcie.

Przyczyna

Niektórzy producenci aparatu fotograficznego należy ustawić flagę orientacji EXIF JPEG oparte na czujnik orientacji, wbudowany w kamerę.  Atrybut ten obraz nie jest obecnie obsługiwane przez program Eksplorator Windows lub aplikacjami obrazowania, dostarczane z systemem Windows.

Rozwiązanie

Aby obrazy są wyświetlane z właściwej orientacji następujących występują:

 1. Aparat fotograficzny musi fizycznie obrócić obraz zamiast przeprowadzania "virtual" rotacji, przy użyciu flagi EXIF orientacji.
 2. Przeglądarkę obrazów musi obsługiwać flagi EXIF orientacji.
 3. Użytkownik końcowy ręcznie można obrócić obraz o 90 stopni i zapisz go.

Więcej informacji

Flaga EXIFS orientacji uważa się za niewiarygodne ponieważ nie jest szeroko obsługiwany i podwójne obrotów może wystąpić w następującym scenariuszu:

 1. Aby obrócić obraz o 90 stopni ustawiono flagę orientacji EXIFS przez aparat fotograficzny.
 2. Programu imaging Edytowanie aplikacji, która nie obsługuje flagi orientację EXIFS jest używana do obrócić obraz o 90 stopni.
 3. Flaga orientację EXIFS nie jest resetowany spowodowane brakiem obsługi przez imaging aplikacji do edycji.
 4. Podgląd obrazu generuje odbicie lustrzane.  (Oryginał został obrócony o 90 stopni dwukrotnie — raz fizycznie i raz praktycznie.)
Uwaga: Niniejszy artykuł, przeznaczony do „SZYBKIEJ PUBLIKACJI”, został utworzony bezpośrednio przez organizację pomocy technicznej firmy Microsoft. Zawarte w nim informacje są udostępniane „w stanie takim, w jakim są” w odpowiedzi na pojawiające się problemy. W wyniku przyspieszonego trybu udostępniania materiały mogą zawierać błędy typograficzne i mogą zostać poprawione w dowolnym momencie bez uprzedzenia. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach użytkowania.

Właściwości

Numer ID artykułu: 2001954 - Ostatnia weryfikacja: 27 czerwca 2011 - Weryfikacja: 2.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Dodatek Service Pack 2 do systemu Windows Vista
 • Windows Server 2008 Service Pack 2
 • Microsoft Windows XP Service Pack 3
 • Microsoft Windows Server 2003 Service Pack 2
Słowa kluczowe: 
kbmt KB2001954 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to:2001954

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com