Small Business Server etki alanındaki yedekleme etki alanı denetleyicisi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 200866 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bu makalede, Microsoft BackOffice Small Business Server etki alanı modeli bir yedek etki alanı denetleyicisi (BDC) olması anlatılır.

Öncelikle, bir BDC nedir? Sayfası "Kavramlar ve Planlama Kılavuzu" göre 3 için Microsoft Windows NT 4.0, bir BDC aşağıdaki gibi tanımlanır:
"Bir yedek etki alanı denetleyicisi (BDC) dizin veritabanının bir kopyasını tutar. Bu kopya düzenli aralıklarla ve otomatik olarak, birincil etki alanı denetleyicisi (PDC) ile eşitlenir. BDC'ler ayrıca, kullanıcı oturum açma kimliğini ve PDC olarak işlev yükseltilebilir. Birden çok BDC bir etki alanında bulunabilir."
Ikinci olarak, ne Small Business Server (SBS) standartlar hakkında söyleyin? Kılavuzun"Başlat burada hangi yükleme yazılımı ile birlikte verilen," sayfa 137 belirtir:
"Yalnızca ağınızdaki Small Business Server çalıştıran bir bilgisayar olabilir, ancak diğer sunucu bilgisayarları ağınıza da bağlanabilirsiniz. Örneğin, bir Web sitesi, yazıcı hizmetlerini veya veritabanını barındırmak için adanmış bir bilgisayar isteyebilirsiniz. Bu sunucu bilgisayarlar Windows NT Server yedek etki alanı denetleyicisi veya üye sunucu olarak a.k.a. gibi tek başına sunucu olarak çalıştırmanızı öneririz. BackOffice Small Business Server olmayan sunuculara BackOffice Small Business Server ile birlikte uygulamaları yüklenmeyebilir. Her sunucu ve sunucuya yüklemeniz uygulamalarından biri için uygun yazılım lisansları satın almalısınız. Small Business Server diğer Windows NT Server bilgisayarlarla "güven" ilişkileri desteklemiyor."

Daha fazla bilgi

Bu nedenle, ne tüm Small Business Server etki alanı için bu anlama gelir? Akılda tutulması gereken birkaç önemli noktalar şunlardır:
  • Bir bilgisayar, SBS etki alanındaki bir BDC'olarak yükleyebilirsiniz; böylece en az bir yararı yoktur. SBS sunucu bir PDC olarak işlev gerekir çünkü BDC'NIN, yalnızca kimlik doğrulaması için değil, burada bir PDC bir uygulama sunucusu olarak davranmasına değil geleneksel Windows NT etki alanı gibi hataya dayanıklılık artıklık sağlar.
  • Yük Dengelemesi için bir BDC'ı kullanarak: etki alanı içinde 25 veya daha az sayıda kullanıcı, bir etki alanı denetleyicisi (PDC, bulunduğu etki alanı doğrulaması kolayca işleyebilir.
  • Oturum açma komut dosyaları için BDC yinelenmelidir. Burada istemcilerinin bir BDC gibi PDC dışında bir sunucu tarafından doğrulanması ortamında tüm oturum açma komut dosyaları için BDC çoğaltılacak veya istemci kurulumu başarısız olur.
  • PDC kapandığında durumunda bir BDC'ni kullanarak: gelen bir SBS etki, PDC BDC'NIN olup olmadığına yükseltildikten kapalı olursa, kullanıcılar doğrulanan açamaz. Ancak, kullanıcılar bir SBS sunucu uygulamalarından hiçbiri SBS sunucusu dışında başka bir sunucu üzerinde yüklü olabilir, çünkü dışındaki üzerinde BDC, yüklü uygulamalara erişmek gideremez ve çözemez.
  • BDC'NIN yükseltildikten ve SBS sunucunun yüklenmesi gerekir, bu edemiyor içine bir BDC ile aynı etki alanında yüklü ve sonra yalnızca bir PDC olarak SBS yüklediği için yükseltilmiş. PDC, her zamankinden olmadan tam bir yedekten geri yüklenir, kullanıcı hesaplarını ve makine hesapları yeniden gerekir ve BDC'NIN yeni etki alanı üyesi için yeniden yüklenmesi gerekir.

Özellikler

Makale numarası: 200866 - Last Review: 19 Kasım 2003 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft BackOffice Small Business Server 4.0
  • Microsoft BackOffice Small Business Server 4.0a
  • Microsoft BackOffice Small Business Server 4.5
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo KB200866 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:200866

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com