Při odeslání souboru na disketu dojde k zablokování systému Windows (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 201823 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Experince můžete některý z následujících příznaků:
  • Při klepněte pravým tlačítkem myši na soubor, přejděte na příkaz Odeslat a potom klepněte na tlačítko disketové jednotky počítače mohou zdánlivě přestat reagovat (zablokuje se). V tomto případě stisknutím kláves CTRL + ALT + DELETE žádný účinek.
  • Při pokusu o získání přístupu k disketové jednotky zřejmě Windows přestat reagovat.

Příčina

K tomuto chování může dojít, pokud používáte Norton AntiVirus s Norton Utilities 3.0 a Sensor stavu disku Norton používáte ke skenování více oddílů.

Řešení

Chcete-li tento problém vyřešit, doporučuje společnost Symantec odbornou inovace Norton Utilities verze 3.09 nebo novější.

Tento problém vyřešit, pokuste se vytváření Sensor stavu disku pro každý oddíl.

Pokud dojde k příznaku druhém stisknutí kombinace kláves CTRL + ALT + DELETE může mít za následek upozornění, že systém je zaneprázdněn nebo má nestabilitu. Při stisknutí klávesy by se měla zobrazit v dialogovém okně Ukončit Program. Sysdoc32 může být uvedeno jako neodpovídá. Sysdoc32 klepněte a potom klepněte na tlačítko Ukončit úlohu dokončit původní příkaz Odeslat.

Další informace

Symantec odbornou doporučuje zakázat senzory skenování virů z Norton Utilities, pokud již používáte Norton AntiVirus.

Produkty jiných výrobců popisované v tomto článku vyrábějí společnosti, které jsou nezávislé na společnosti Microsoft. Společnost Microsoft neposkytuje žádnou záruku (implicitně předpokládanou ani jinou) týkající se výkonu a spolehlivosti těchto produktů.

Vlastnosti

ID článku: 201823 - Poslední aktualizace: 23. ledna 2007 - Revize: 1.2
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows 98 Standard Edition
  • Microsoft Windows 95
Klíčová slova: 
kbmt kb3rdparty kbprb KB201823 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:201823

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com