Grup İlkesi kullanarak Outlook sosyal içerik Bağlayıcısı'nı yönetme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2020103
Hepsini aç | Hepsini kapa

™zet

Bazı özellik ve bileşenleri, Outlook Social Connector (OSC) Grup İlkesi kullanılarak yönetilebilir. Bu makalede, aşağıdaki görevleri yönetmek için kullanabileceğiniz özel bir Grup İlkesi şablonu içerir:

 • Outlook sosyal içerik Bağlayıcısı'nı yükleme
 • Kişiler bölmesi bildirimleri yapılandırma
 • He etkinlik eşitleme aralığı süresi belirtme
 • Genel adres listesi (GAL) eşitleme aralığı belirtme
 • Sosyal ağ kişi eşitleme aralığı süresi belirtme
 • Sosyal ağ etkinliği eşitlemeyi durdurma
 • Blok sosyal ağ kişi eşitleme
 • Genel adres listesi eşitleme yerel kişilerle engelleme
 • Sosyal ağ hesapları yapılandırmasını engelleme
 • Active Directory ayrıntıları yüklenmesini engelleme
 • Talep üzerine faaliyet eşitlemeyi durdurma
 • Özel sağlayıcı engelleme
 • Yüklemek için belirli sağlayıcıları yapılandırma
 • Kişi fotoğrafları görüntüleme
 • Kişiler Bölmesi'nde görüntülenecek öğe sayısı yapılandırma

Outlook sosyal içerik Bağlayıcısı'nı yönetmek için Grup İlkesi ayarları hakkında ayrıntılı bilgi için "Ek bilgi" bölümüne bakın.

Daha fazla bilgi

Outlook sosyal içerik Bağlayıcısı'nı yönetme işlemi biraz farklı Outlook sürümleri arasında farklılık gösterir. Outlook sürümünüze bağlı olarak aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın.

Outlook 2003 veya Outlook 2007

 1. Outlook 2003 ve Outlook 2007 Grup İlkesi şablonu (OutlookSocialConnector.adm) için Outlook Social Connector'ı yükleyin. Bunu yapmak için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:

  http://download.microsoft.com/download/2/8/D/28D04E42-71A9-4DF4-B4E3-283B30CF39ED/OutlookSocialConnector.zip

  NotOutlook 2010 istemcilerle OutlookSocialConnector.adm şablonu kullanabilirsiniz. Ancak, Outlook 2010 istemcilerde Outlook Social Connector Grup İlkesi ayarlarını yapılandırmak için OutlookSocialConnector.adm şablon kullanıyorsanız, bunun değil Outlk14.adm şablonu Outlook Social Connector ayarlarını yapılandırmak için de kullanabilirsiniz. OSC için aynı ayarları her iki şablon dosyalarını kullanarak yapılandırırsanız, çakışan veya tutarsız ilkeleri oluşturabilirsiniz.

 2. OutlookSocialConnector.adm dosyası, etki alanı denetleyicisine ekleyin.

  Not .Adm dosyası için bir etki alanı denetleyicisi eklemek için gereken adımları, çalıştırmakta olduğunuz Windows sürümüne bağlı olarak değişir. Ayrıca, ilke bir kuruluş birimi (OU) ve tüm etki alanına uygulanıyor çünkü adımlar bir ilkeyi uygulayarak bu yönü değişebilir. Bu nedenle, Ayrıntılar için Windows belgelerinize bakın.

 3. Kullanıcı Yapılandırması' nın altında şablonu İlkesi düğümünü bulun Klasik Yönetimsel Şablonlar (ADM) genişletin. 1. Adımda sağlanan .adm özelleştirmeleri kullanarak, bu düğüm "Outlook Social Connector" adlandırılacağını (ekran için bu adımı aşağıda listelenen görüntüsündeki).

  The screen shot for this step

 4. Grup İlkesi ayarını yapılandırmak için Ayrıntılar bölmesinde tüm ayarını çift tıklatın. Örneğin, kişi fotoğraflardaki Kişiler bölmesi görünümünü yönetmek için ilgili kişi fotoğrafı görüntüleme çift tıklatın.
 5. İlke ayarı iletişim kutusunda ilkeyi etkinleştirmek için Etkin'i tıklatın. Örneğin, ilgili kişi fotoğrafı görüntüleme İlkesi Etkinyapılandırılmış aşağıdaki şekilde gösterilmiştir(ekran için bu adımı aşağıda listelenen görüntüsündeki).

  The screen shot for this step

 6. Tamam' ı tıklatın.
 7. Outlook Social Connector için kalan tüm ilke ayarını yapılandırın.

NotHer ilke ayarı için Outlook Social Connector hakkında ayrıntılı bilgi için "Grup İlkesi ayarı Ayrıntılar" bölümüne bakın.

Outlook 2010

Not
özel OutlookSocialConnector.adm şablon OSC Outlk14.adm şablon dosyası (daha sonra bu bölümünde başvurulmuştur) bulunan çok daha fazla ayarlarını içerir. Bu nedenle, Outlook 2010 istemcileriyle "Outlook 2003 veya Outlook 2007" bölümünde sözü edilen OutlookSocialConnector.adm şablonu kullanmanız önerilir.

Ancak, Outlook 2010 istemcilerde Outlook Social Connector Grup İlkesi ayarlarını yapılandırmak için OutlookSocialConnector.adm şablon kullanıyorsanız, bunun için değil de Outlk14.adm şablondan Outlook Social Connector ayarlarını yapılandırın. OSC için aynı ayarları her iki şablon dosyalarını kullanarak yapılandırırsanız, çakışan veya tutarsız ilkeleri oluşturabilirsiniz.

Yalnızca Outlk14.adm şablonu kullanıyorsanız, Outlook 2010 Outlook Social Connector yönetmek için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Office 2010 Grup İlkesi şablonu aşağıdaki Microsoft Web sitesinden yükleyin:

  http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=64b837b6-0aa0-4c07-bc34-bec3990a7956&displaylang=en
 2. Etki alanı denetleyicinizi Outlk14.adm dosyayı ekleyin.

  Not .Adm dosyası için bir etki alanı denetleyicisi eklemek için gereken adımları, çalıştırmakta olduğunuz Windows sürümüne bağlı olarak değişir. Ayrıca, ilke bir kuruluş birimi (OU) ve tüm etki alanına uygulanıyor çünkü adımlar da bir ilkeyi uygulayarak bu yönü değişebilir. Bu nedenle, Ayrıntılar için Windows belgelerinize bakın.

 3. Kullanıcı Yapılandırması' nın altında Outlook Social Connector ilke ayarlarını bulmak için Klasik Yönetimsel Şablonlar (ADM) ve sonra da Microsoft Outlook 2010'u genişletin. 1. Adımda sağlanan .adm özelleştirmeleri kullanarak, bu düğüm "Outlook Social Connector" adlandırılacağını (ekran için bu adımı aşağıda listelenen görüntüsündeki).

  The screen shot for this step

 4. Grup İlkesi ayarını yapılandırmak için Ayrıntılar bölmesinde tüm ayarını çift tıklatın. Örneğin, Kişiler Bölmesi'nde Bilgi Çubuğu iletilerini yönetmek için sosyal ağ bilgisi çubuklarını gösterme çift tıklatın.
 5. İlke ayarı iletişim kutusunda ilkeyi etkinleştirmek için Etkin'i tıklatın. Örneğin, aşağıdaki şekil sosyal ağ bilgisi çubuklarını gösterme İlkesi bir Etkin durumda (ekran görüntüsündeki Bu adım için aşağıda listelenen)gösterir.

  The screen shot for this step

 6. Tamam' ı tıklatın.
 7. Outlook Social Connector kalan tüm ilke ayarlarını yapılandırın.

  Not"Grup İlkesi ayarı Ayrıntıları" her ilke ayarı için Outlook Social Connector hakkında ayrıntılı bilgi için bkz: bölüm.

  Outlook 2013

  1. Office 2013 Grup İlkesi şablonu aşağıdaki Microsoft Web sitesinden yükleyin:

   http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=35554
  2. Outlk15.admx dosyası, etki alanı denetleyicisine ekleyin.

   NotYönetim Şablonu dosyalarını yüklemek için dosyaları karşıdan yüklemek ve yönergeleri izleyin Office 2010 ayarları uygulamak için Grup İlkesi' nde ADMX şablon yükleme". Bu makalede Office 2010 için olsa da, Yönetim Şablonları bilgi Office 2013 için de geçerlidir.
  3. Kullanıcı Yapılandırmasıaltında Yönetim Şablonları ve sonra Microsoft Outlook 2013 Outlook Social Connector ilke ayarlarını bulmak için genişletin. 1. Adımda sağlanan .admx özelleştirmeleri kullanarak, bu notu "Outlook Social Connector." adlı

  4. Grup İlkesi ayarını yapılandırmak için Ayrıntılar bölmesinde tüm ayarını çift tıklatın. Örneğin, Kişiler Bölmesi'nde Bilgi Çubuğu iletilerini yönetmek için sosyal ağ bilgisi çubuklarını gösterme çift tıklatın.
  5. İlke ayarı iletişim kutusunda ilkeyi etkinleştirmek için Etkin'i tıklatın. Örneğin, aşağıdaki şekil sosyal ağ bilgisi çubuklarını gösterme İlkesi bir Etkin durumda gösterir.

  6. Tamam' ı tıklatın.
  7. Outlook Social Connector kalan tüm ilke ayarlarını yapılandırın.

  NotHer ilke ayarı için Outlook Social Connector hakkında ayrıntılı bilgi için "Grup İlkesi ayarı Ayrıntılar" bölümüne bakın.

  Grup İlkesi ayarı ayrıntılar

  Outlook Social Connector için Grup İlkesi ayarlarının her biri aşağıdaki tabloda ayrıntılı olarak açıklanmıştır. Bu ayarları OutlookSocialConnector.adm ?ablonda kullan?labilir. Ancak, her ayar veya düzgün Outlk14.adm ve Outlk15.admx şablonlarında kullanılabilir. Bu Grup İlkesi ayarları kullanılabilirliğini belirlemek için aşağıdaki tabloya bakın.

  Anahtar: HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Office\Outlook\SocialConnector
  DWORD: RunOSC
  Değerler:
  0 = Etkin ilke. Outlook Social Connector kullanıcı arabirimi seçenekleri görüntülemez ve GAL ile eşitleme oluşmaz.
  1 = Devre dışı ilke. (varsayılan) Outlook Social Connector açıktır.

  Not Yoksa RunOSC = 0, Outlook Social Connector eklentisi hala Outlook tarafından yüklenir. Ancak, herhangi bir işlevsellik sağlamaz.

  • Sosyal Ağ Bilgi çubuğunu gösterme

   Bu ilke ayarı sosyal ağ sağlayıcılarını yüklemek isteyip istemediğinizi bilgi çubuğu iletilerini Kişiler Bölmesi'nde görüntülenip görüntülenmeyeceğini denetler. Bu ilke ayarını etkinleştirirseniz, Bilgi Çubuğu iletilerini kişiler bölmesinde gösterilmez. Devre dışı bırakın veya bu ilke ayarını yapılandırmazsanız, Bilgi Çubuğu iletilerini Kişiler Bölmesi'nde görünür.

   Bu ilke ayarı, aşağıdaki kayıt defteri bilgileri tarafından kontrol edilir:

  Anahtar: HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Office\Outlook\SocialConnector
  DWORD: UnmanagedInfobars
  Değerler:
  1 = Etkin ilke. Kişiler bölmesi sosyal ağ sağlayıcılarını eklemek için bilgi çubuğu istemleri görüntülemez.
  0 = Devre dışı ilke. (varsayılan) Kişiler bölmesi sosyal ağ sağlayıcılarını eklemek için bilgi çubuğu istemleri görüntüler.

  Not Bu ilke tarafından (ekran görüntüsündeki Bu adım için aşağıda listelenen)etkilenen kişiler bölmesinde görüntülenen bir bilgi çubuğu iletisi aşağıdadır.

  Outlook'ta profil fotoğraflarını ve arkadaşlarınızın etkinlik güncelleştirmelerini göstermek için sosyal ağlara bağlanma . Ağlar eklemek için burayı tıklatın.

  The screen shot for this step

  Outlook profilinizde yapılandırılmış tüm sosyal ağ sağlayıcılarını yoksa bu ileti görüntülenir.

  • Etkinlik Akışı eşitleme aralığı belirtin

   Bu ilke ayarı, ne sıklıkta etkinlik bilgi akışı Outlook ile bağlantılı sosyal ağlar arasında (dakika cinsinden) eşitlenir denetler. Bu ilke ayarını etkinleştirirseniz, etkinlik bilgilerini eşitlenen aralığı belirtebilirsiniz. Bu ilke ayarını yapılandırmazsanız veya devre dışı bırakırsanız, etkinlik bilgilerini (60 dakika) varsayılan aralıklarla eşitlenir.

   Bu ilke ayarı, aşağıdaki kayıt defteri bilgileri tarafından kontrol edilir:

  Anahtar: HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Office\Outlook\SocialConnector
  DWORD: ActivitySyncInterval
  Değerler: Herhangi bir tamsayı 1-10080 arasında.

  Not Etkinlik Akışı eşitleme etkinlikler sekmesindeki ve Kişiler bölmesi Durum güncelleştirmelerini sekmesinde görüntülenen bilgileri içerir.

  • GAL kişi eşitleme aralığı ayarla

   Bu ilke ayarı, ne sıklıkta kişi bilgilerini Outlook ve genel adres listesi (dakika olarak) eşitlenir denetler.  Bu ilke ayarını etkinleştirirseniz, hangi kişi bilgilerini senkronize belirtilen aralığını (dakika cinsinden) belirtebilir. Bu ilke ayarını yapılandırmazsanız veya devre dışı bırakırsanız, ilgili kişi bilgileri varsayılan aralıklarla (her 4 gün veya 5760 dakika bir kez) eşitlenir.

   Bu ilke ayarı, aşağıdaki kayıt defteri bilgileri tarafından kontrol edilir:

  Anahtar: HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Office\Outlook\SocialConnector
  DWORD: ContactSyncInterval
  Değerler: Herhangi bir tamsayı 1-10080 arasında.

  • Ağ kişi eşitleme aralığını Ayarla(Outlk14.adm şablon yok)

   Bu ilke ayarı, ne sıklıkta kişi bilgilerini Outlook ile bağlantılı sosyal ağlar arasında (dakika cinsinden) eşitlenir denetler.  Bu ilke ayarını etkinleştirirseniz, hangi kişi bilgilerini senkronize belirtilen aralığını (dakika cinsinden) belirtebilir. Bu ilke ayarını yapılandırmazsanız veya devre dışı bırakırsanız, ilgili kişi bilgileri varsayılan aralıklarla (her gün veya 1440 dakika bir kez) eşitlenir.

   Bu ilke ayarı, aşağıdaki kayıt defteri bilgileri tarafından kontrol edilir:

  Anahtar: HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Office\Outlook\SocialConnector
  DWORD: NetContactSyncInterval
  Değerler:

  1-10080 Arasında herhangi bir tamsayı.

  • Blok ağ etkinliği eşitleme

   Bu ilke ayarı sağlar aktiviteleri ve sosyal ağlar ile Outlook arasındaki durum güncelleştirmelerini eşitleme engelleyin. Bu ilke ayarını etkinleştirirseniz, sosyal ağ etkinliği eşitleme engellendi. Bu ilke ayarını yapılandırmazsanız veya devre dışı bırakırsanız, sosyal ağ etkinliği eşitlemesine izin verilir.

   Bu ilke ayarı, aşağıdaki kayıt defteri bilgileri tarafından kontrol edilir:

  Anahtar: HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Office\Outlook\SocialConnector
  DWORD: DisableActivityDownload
  Değerler:
  1 = Etkin ilke. Outlook Social Connector mu değil aktiviteleri ve sosyal ağlardan durum güncelleştirmelerini eşitleyin.
  0 = Devre dışı ilke. (varsayılan) Outlook Social Connector aktiviteleri ve sosyal ağlardan durum güncelleştirmeleri eşitler.

  Not Etkinlik Akışı eşitleme Faaliyetler ve kişiler bölmesinde Durum güncelleştirmeleri sekmelerinde görüntülenen bilgileri içerir.

  Kişiler Bölmesi'nde beklenen sonuçları aşağıdaki şekilde görüntüler, DisableActivityDownload = 1.

  The screen shot for this step

  • Blok sosyal ağ kişi eşitleme

   Bu ilke ayarı sağlar kişiler Outlook ile sosyal ağlar arasında eşitlenmesini engellemek.  Bu ilke ayarını etkinleştirirseniz, sosyal ağ kişi eşitleme engellendi. Bu ilke ayarını yapılandırmazsanız veya devre dışı bırakırsanız, sosyal ağ kişi eşitleme izin verilir.

   Bu ilke ayarı, aşağıdaki kayıt defteri bilgileri tarafından kontrol edilir:

  Anahtar: HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Office\Outlook\SocialConnector
  DWORD: DisableContactDownload
  Değerler:
  1 = Etkin ilke. Outlook Social Connector kişiler sosyal içerik ağı sağlayıcısı ile eşitlenmez.
  0 = Devre dışı ilke. (varsayılan) Kişileri Outlook Social Connector sosyal içerik ağı sağlayıcısı ile eşitler.

  Sosyal ağ ağ iletişim bilgilerini Outlook ile eşitlerken, ağ üzerinden bağlantı posta kutunuzun yerel Kişiler klasöründe saklanır. Aşağıdaki şekil tarafından LinkedIn hesap ile varsayılan eşitleme oluşturulan LinkedIn kişiler klasörünü gösterir.

  The screen shot for this step

  Bu klasör oluşturulmaz, DisableContactDownload= 1.

  Not Etkinlik sosyal ağ ile hala senkronizasyon yaparken DisableContactDownload= 1. Bu aşağıdaki şekilde gösterilmiştir.

  The screen shot for this step

  Bu senaryoda, yerel Kişiler klasöründe, posta kutunuzdaki iken fotoğraf kullanılabilir olmadığı için ilgili kişi fotoğrafı Kişiler Bölmesi'nde görüntülenmez.

  • Blok genel adres listesi eşitleme

   Bu ilke ayarı, kişiler Outlook ile genel adres listesi (GAL) arasında eşitlenmesini engellemek sağlar. Bu ilke ayarını etkinleştirirseniz, GAL kişi eşitleme engellendi. Bu ilke ayarını yapılandırmazsanız veya devre dışı bırakırsanız, GAL kişi eşitleme izin verilir.

   Bu ilke ayarı, aşağıdaki kayıt defteri bilgileri tarafından kontrol edilir:

  Anahtar: HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Office\Outlook\SocialConnector
  DWORD: DisableContactGALSync
  Değerler:
  1 = Etkin ilke. OSC mu olmayan kişiler klasörüne kaydedilen Active Directory bilgilerini kişilerden (GAL) ile eşitleyin.
  0 = Devre dışı ilke. (varsayılan) OSC kişiler klasörüne kaydedilen Active Directory bilgilerini kişilerden (GAL) ile eşitler.

  Not Güncelleştir düğmesini bile kişi öğesinin Inspector görüntüler DisableContactGALSync= 1. Active Directory bilgilerini yerel kişi öğesi (ekran görüntüsündeki Bu adım için aşağıda listelenen)ile eşitlenmesini zorunlu kılmak için Kişi öğesindeki Güncelleştir ' i tıklatın.

  The screen shot for this step

  • Sosyal ağ bağlanabilirliği engellemek

   Bu ilke ayarı, sosyal ağ bağlantısı'nda Outlook Social Connector engellemenize olanak sağlar. Bu ilke ayarını etkinleştirirseniz, sosyal ağ hesaplarını Outlook Social Connector kullanarak yapılandıramazsınız ve varolan sosyal ağ hesapları devre dışı bırakılır. Bu ilke ayarını yapılandırmazsanız veya devre dışı bırakırsanız, sosyal ağ bağlantısına izin verilir.

   Bu ilke ayarı, aşağıdaki kayıt defteri bilgileri tarafından kontrol edilir:

  Anahtar: HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Office\Outlook\SocialConnector
  DWORD: DisableSocialNetworkConnectivity
  Değerler:
  1 = etkin ilke. Outlook Social Connector tüm sağlayıcılar Sosyal ağ hesapları iletişim kutusunda görüntülemez.
  0 = devre dışı ilke. (varsayılan) Outlook Social Connector Sosyal ağ hesapları iletişim kutusunda tüm yüklenen sağlayıcıları da görüntüler.

  Not Etkinleştirilirse, GAL kişi hala senkronizasyon yaparken DisableSocialNetworkConnectivity= 1.

  Sosyal ağ hesapları iletişim kutusunda aşağıdaki şekilde gösterildiği DisableSocialNetworkConnectivity= 1.

  The screen shot for this step

  • Active Directory'den ayrıntıları yüklemeyin(Outlk14.adm ve Outlk15.admx şablonları kullanılamaz)

   Bu ilke ayarı kişi olup olmadığını denetler, Active Directory'den kullanıcı ayrıntılarını karşıdan yüklenir. Bu ilke ayarını etkinleştirirseniz, ilgili kişi ayrıntıları (fotoğraf, başlık ve şirket) karşıdan yüklenmez. Bu ilke ayarını yapılandırmazsanız veya devre dışı bırakırsanız, ilgili kişi ayrıntılarını karşıdan ve Kişiler Bölmesi'nde görüntülenir.

   Bu ilke ayarı, aşağıdaki kayıt defteri bilgileri tarafından kontrol edilir:

  Anahtar: HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Office\Outlook\SocialConnector
  DWORD: DownloadDetailsFromAD
  Değerler:
  0 = etkin ilke. Kişiler Bölmesi'nde görüntülenen bilgiler kaynak konumu iletişim ayrıntıları için bağlıdır. Yalnızca Active Directory'de bilgi varsa, bilgiler Kişiler bölmesi görüntülenmez.
  1 = devre dışı ilke. (varsayılan) OSC görüntüler kişi fotoğrafları, başlık ve şirket ayrıntılarını Kişiler bölmesi kullanılabilir olduğunda.

  Not Zaman DownloadDetailsFromAD= 0, Kişiler Bölmesi'nde görüntülenen bilgiler, çevrimiçi veya önbelleğe alınmış modu profili ve kişi bilgilerini konumunu kullanarak üzerinde bağlıdır.

  • Önbellekli mod

   Önbellekli mod ve DownloadDetailsFromADiçinde olduğunuzda göreceğiniz = 0, aşağıdaki kaynaklardan geliyorsa ayrıntıları (fotoğraf, şirket adı veya başlık) başvurun:
   • Çevrimdışı adres defteri (OAB)
   • Posta kutunuzdaki Kişiler klasörü
   • Ağ üzerinden bağlantı

  İlgili kişi ayrıntılarını, yalnızca Active Directory'de, bir fotoğraf gibi depolanmışsa, ayrıntıları Kişiler bölmesi görüntülenmez. Burada yalnızca Active Directory'de kişinin fotoğrafı bulunmaktadır, ancak kendi şirket adı (Wingtiptoys) ve başlık (test eden) OAB kullanılabilir aşağıdaki şekilde görülebilir.

  The screen shot for this step

  • Çevrimiçi moda

  Çevrimiçi moda ve DownloadDetailsFromAD olduğunuzda göreceğiniz = 0, aşağıdaki kaynaklardan geliyorsa ayrıntıları (fotoğraf, şirket adı veya başlık) başvurun:

   • Posta kutunuzdaki Kişiler klasörü
   • Ağ üzerinden bağlantı

  Kişi ayrıntılarını, yalnızca Active Directory'de depolanmışsa, ilgili kişi ayrıntılarını Kişiler bölmesi görüntülenmez. Burada ilk kişinin fotoğraf, şirket adı ve başlık görüntülenmez aşağıdaki şekilde de görülebilir.

  The screen shot for this step

  Kişiler Bölmesi'nde görüntülenen aynı şekilde, ikinci kişi ayrıntılarını yerel Kişiler klasöründe kullanılabilir, böylece. İlgili kişi ayrıntılarını kaynağını teyit kişinin işaretçinizi koyarsanız fotoğraf (ekran görüntüsündeki Bu adım için aşağıda listelenmiştir).


  • Talep üzerine faaliyet eşitleme izin verme

   Bu ilke ayarı, etkinlik bilgilerini Outlook ile sosyal ağlar arasında isteğe bağlı eşitlemesi engellemenize olanak sağlar. Bu ilke ayarını etkinleştirirseniz, istek üzerine eşitleme engellendi. Bu ilke ayarını yapılandırmazsanız veya devre dışı bırakırsanız, istek üzerine eşitleme izin verilir.

   Bu ilke ayarı, aşağıdaki kayıt defteri bilgileri tarafından kontrol edilir:

  Anahtar: HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Office\Outlook\SocialConnector
  DWORD: OnDemandActivitySync
  Değerler:
  0 = etkin ilke. OSC mu değil kişi etkinlik bilgileri alınmasını talep üzerine bir kişiyi Kişiler Bölmesi'nde seçili olduğunda gerçekleştirmek.
  1 = devre dışı ilke. (varsayılan) Bir kişiyi Kişiler Bölmesi'nde seçili olduğunda OSC kişi etkinlik bilgileri alınmasını talep üzerine gerçekleştirir.

  Not OSC alımda talep üzerine faaliyet dynamicActivitiesLookup yeteneği destekleyen yalnızca sosyal ağ sağlayıcıları uygulanır. DynamicActivitiesLookup yeteneği destekleyip desteklemediğini belirlemek için sosyal içerik ağı sağlayıcısı satıcısına başvurun. Dinamik etkinlik arama sağlar her zaman en son etkinlikleri kişileri Kişiler Bölmesi'nde görmek, ancak sosyal ağ sağlayıcıdan gelen çağrı sayısı artar.

  • Blok belirli sosyal ağ sağlayıcıları

   Bu ilke ayarı tarafından Outlook Social Connector yüklendiğinde hiçbir zaman sosyal ağ sağlayıcıları listesini belirtmenizi sağlar. Bu ilke ayarını etkinleştirirseniz, sosyal ağ sağlayıcıları listesine Outlook Social Connector tarafından hiçbir zaman yüklenmeyecektir. Bu liste ise noktalı virgül (;) ayrılmış. Bu ilke ayarını yapılandırmazsanız veya devre dışı bırakırsanız, Outlook Social Connector yüklü her sağlayıcıyı yükleyebilir.

   Bu ilke ayarı, aşağıdaki kayıt defteri bilgileri tarafından kontrol edilir:

  Anahtar: HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Office\Outlook\SocialConnector
  Dize: DisabledProvidersList
  Değer: noktalı virgülle ayrılmış (belirtebilirsiniz sağlayıcılar geçerli listesi aşağıda verilmiştir. şu anda yüklü sağlayıcıların listesini Listede bulunmayan, lütfen sosyal içerik Bağlayıcısı sağlayıcısı satıcı bakın.)

  SharePoint: OscAddin.SharePointProvider
  LinkedIn: LinkedInSocialConnector.LinkedInSocialProvider
  MySpace: MySpace.OSC
  Windows Live Messenger: OscAddin.WindowsLiveProvider
  FaceBook'ta:OscAddin.FacebookProvider

  Notlar

  DisabledProvidersList dize değeri var ancak boşsa, tüm yüklü sağlayıcıların OSC içinde görüntülenir.

  OSC SharePoint sağlayıcı, Outlook 2003 veya Outlook 2007'de kullanılamaz.

  • Yüklemek için sosyal ağ sağlayıcılarının bir listesini belirtin

   Bu ilke ayarı, Outlook Social Connector tarafından yüklenen sosyal ağ sağlayıcıları listesini belirler. Bu ilke ayarını etkinleştirirseniz, Outlook Social Connector tarafından yüklenen sosyal ağ sağlayıcıları sağlayıcısı ProgID listesi girebilirsiniz. Noktalı virgülle ayrılmış listesidir. Bu ilke ayarını etkinleştirirseniz, yalnızca bu listede sosyal ağ sağlayıcıları tarafından Outlook Social Connector yüklenecektir. Başka bir sosyal ağ sağlayıcıları yüklenir. Bu ilke ayarını yapılandırmazsanız veya devre dışı bırakırsanız, Outlook Social Connector DisabledProvidersListaltında belirtilenlerin dışında herhangi bir yüklü sağlayıcıdan yükleyebilir.

   Bu ilke ayarı aşağıdaki kayıt defteri bilgileriyle denetlenir ( iki değer vardır unutmayın):

  Anahtar: HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Office\Outlook\SocialConnector
  DWORD: ProviderSecurityMode
  Değerler:
  1 = Etkin ilke. OSC yalnızca TrustedProvidersList dize değeri (aşağıya bakın) belirtilen sağlayıcılar listesini yükler.
  0 = Devre dışı ilke. (varsayılan) DisabledProvidersList dize değerine listelenenler dışındaki tüm yüklü sağlayıcıların OSC yükler

  Anahtar: HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Office\Outlook\SocialConnector
  Dize: TrustedProvidersList
  Değerler: noktalı virgülle ayrılmış (belirtebilirsiniz sağlayıcılar geçerli listesi aşağıda verilmiştir. şu anda yüklü sağlayıcıların listesini Listede bulunmayan, lütfen sosyal içerik Bağlayıcısı sağlayıcısı satıcı bakın.)

  SharePoint:

  OscAddin.SharePointProvider
  LinkedIn: LinkedInSocialConnector.LinkedInSocialProvider
  MySpace: MySpace.OSC
  Windows Live Messenger: OscAddin.WindowsLiveProvider
  FaceBook'ta:OscAddin.FacebookProvider

  Notlar

  ProviderSecurityModeayarladığınızdan emin olun sadece TrustedProvidersListaltında belirtilen sağlayıcılarını yüklemek için OSC istiyorsanız = 1.

  OSC SharePoint sağlayıcı, Outlook 2003 veya Outlook 2007'de kullanılamaz.

  • İlgili kişi fotoğrafı görüntüleme(Outlk14.adm ve Outlk15.admx şablonları kullanılamaz)

   Bu ilke ayarı, fotoğrafları kişiler bölmesinde görüntülenmesini denetler. Bu ilke ayarını etkinleştirirseniz, fotoğraflar kişiler bölmesinde görüntülenmez. Outlook 2010 kullanıyorsanız, bu ilke de kişi fotoğrafları e-posta iletileri ve Outlook ilgili kişi kartını başlığını görünümünü etkiler. Kişi Kişiler bölmesi fotoğrafları Active Directory veya bir madde, Kişiler klasörünüzdeki gelebilir. Bu ilke ayarını yapılandırmazsanız veya devre dışı bırakırsanız, fotoğraflar varsa kişi Kişiler Bölmesi'nde görüntülenir.

   Bu ilke ayarı, aşağıdaki kayıt defteri bilgileri tarafından kontrol edilir:

  Anahtar: HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Office\14.0\Common
  DWORD: TurnOffPhotograph
  Değerler:
  1 = etkin ilke. Kişi fotoğrafları Kişiler Bölmesi'nde görüntülenemez. Outlook 2010 kullanıyorsanız, bunlar da e-posta iletileri ve Outlook ilgili kişi kartını üstbilgisinde görüntülenmez
  0 = devre dışı (varsayılan) ilkesi. Outlook Social Connector kişi fotoğrafları kişiler bölmesinde görüntüler.

  Not Bu ilke için kayıt anahtarı yolu dikkatlice bakın. OSC \Office\14.0 yolunda tek ilke ayarı olur. Bu ilke yolu \14.0 anahtarı altında olsa da, Outlook 2003, Outlook 2007 ve Outlook 2010'da çalışır.

  Kişiler bölmesi daraltıldığında, Outlook 2010 varsayılan olarak ileti üstbilgisi (ekran görüntüsündeki Bu adım için aşağıda listelenen)kullanılabilir olduğunda ilgili kişi fotoğrafı görüntüler.

  The screen shot for this step

  Ve Kişiler bölmesi genişletilmişse, Outlook 2010 varsayılan olarak, ilgili kişi fotoğrafı yalnızca Kişiler bölmesi (ekran görüntüsündeki Bu adım için aşağıda listelenen)içinde görüntülenir.

  The screen shot for this step

  Zaman TurnOffPhotograph= 1, fotoğrafları görüntülenmez, kişi aşağıdaki rakamları içinde gösterildiği gibi.

  The screen shot for this step when the People Pane is collapsed

  The screen shot for this step when the People Pane is expanded

  Zaman TurnOffPhotograph= 1, fotoğrafları da görüntülenmez Outlook 2010 ilgili kişi kartı veya Outlook 2010 adres defteri iletişim kutusunda, aşağıdaki şekil içinde gösterildiği gibi kişi. Outlook 2003 ve Outlook 2007 gibi aşağıda gösterilen bir ilgili kişi kartı yoksa ve bu Outlook sürümleri de fotoğrafları adres defteri iletişim kutusunda görüntüleme unutmayın.

  The screen shot for a contact card

  The screen shot in the Address Book dialog box for this step

  • Kişiler Bölmesi'nde görüntülenen öğelerin sayısı üst sınırı(Outlk14.adm ve Outlk15.admx şablonları kullanılamaz)

  Bu ilke Kişiler Bölmesi'nde görüntülenen öğelerin sayısını denetler. Varsayılan sayı 100 maddedir.

  Bu ilkeyi etkinleştirirseniz, Kişiler Bölmesi'nde görüntülenen öğelerin sayısı için farklı bir değer belirtebilir. Bu ilke ayarını yapılandırmazsanız veya devre dışı bırakırsanız, varsayılan değer olan 100 öğeleri Outlook Social Connector tarafından kullanılır.

  Bu ilke ayarı, aşağıdaki kayıt defteri bilgileri tarafından kontrol edilir:

  Anahtar: HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Office\Outlook\SocialConnector
  DWORD: MaxWDSSearchResults
  Değerler:

Özellikler

Makale numarası: 2020103 - Last Review: 3 Eylül 2013 Salı - Gözden geçirme: 3.0
Anahtar Kelimeler: 
kbmt KB2020103 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2020103

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com